جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 خبــر 

 شهردار تبريز :

توسعه استفاده از حمل و نقل پاک با پويش سه شنبه هاي بدون خودرو

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با حضور در پويش سه شنبه هاي بدون خودرو از تمامي شهروندان درخواست کرد براي گسترش مولفه هاي زيست محيطي و ساخت شهري عاري از آلودگي تلاش کنند.ايرج شهين باهر با تاکيد بر نقش شهروندان در کاهش آلودگي هوا اظهار داشت:با حرکت هاي نمادين مانند حضور در کنار دوچرخه سواران، قصد داريم به شهروندان يادآوري کنيم که مي توان در سطح شهر از حمل و نقل پاک استفاده کرد .

شهين باهر افزود: اين حرکت هاي نمادين در طولاني مدت باعث مي شود مردم به موضوع محيط زيست و آلودگي هوا اهميت داده و فراموش نکنند که مي توان از دوچرخه براي تردد در سطح شهر استفاده کرد.وي با بيان اينکه اين پويش نبايد تنها مختص سه شنبه ها باشد، گفت:در روزهاي زمستان که مسائلي مثل وارونگي هوا و افزايش آلودگي در هواي شهر محسوس مي‌شود، بهتر است از حمل و نقل عمومي و پاک استفاده کنيم.

شهردار تبريز ضمن دعوت از ساير شهروندان براي استفاده از دوچرخه جهت رفتن تا محل کار، تصريح کرد:بحث فرهنگ سازي در چنين مواردي بسيار حائز اهميت است و به همين دليل ما نيز جهت کمک به ارتقاي اين فرهنگ، روزهاي سه شنبه با دوچرخه به محل کار مي رويم.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز:

کاهش آسيب‎ها و خسارات زلزله در سايه اقدامات پيشگيرانه و آموزش

كرج-خاكپور

مديرکل مديريت بحران استان البرز گفت: پيش‌بيني و پيشگيري از اولويت‌هاي ما در اداره کل مديريت بحران است و مهمترين اقدام که مي تواند چراغ راه ما باشد و آينده‎اي براي ما ترسيم کند بحث آموزش است

مهدي مهرور در همايش تخصصي وضعيت ريسک و راهبردهاي مديريت بحران زلزله ، اظهار داشت: اين همايش تخصصي به همت و تلاش اداره کل مديريت بحران استانداري، معاونت شهرسازي و معماري شهرداري کرج ، اداره آموزش شهرداري کرج و همکاري اداره راه و شهرسازي استان البرز با توجه به حساسيت امر زلزله در استان البرز تشکيل شده است.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز با اشاره به پديده مهاجرپذيري و زلزله خيز بودن کرج، افزود: مجموعه سه ميليوني استان البرز و کلانشهري مثل کرج با 10 منطقه شهرداري که هرکدام حال و هوا و سازه هاي مختلفي دارد نگاه ويژه اي را مي‎طلبد.

وي افزود: پيش‌بيني و پيشگيري از اولويت‌هاي ما در اداره کل مديريت بحران است و مهمترين اقدام که مي تواند چراغ راه ما باشد و آينده اي براي ما ترسيم کند بحث آموزش است، چرا که همه کساني که مي توانند در هنگام بحران با تخصص، تجربه و علم خود وارد عمل شوند و آسيب ها و چالش ها را کاهش دهند قطعاً آموزش‎هاي لازم را ديده اند.

وي خاطرنشان کرد: البرز داراي 355 روستا است که با اقدامات زيرساختي و پيشگيرانه مي‎توان از ظرفيت دهياران آموزش ديده به عنوان يک امدادگر، يک کانون امداد و يک مرکز امداد روستايي استفاده نمود.

مهرور با اشاره به تشکيل ستاد بحران شهرداري هاي استان، افزود: البرز داراي 17 شهر مي‎باشد و يکي از اولين استان‎هايي است که ستاد بحران را در شهرداري‎ها و در قالب چهار کارگروه تشکيل داد که يکي از مهمترين مباحث اين کارگروه هاي تخصصي، زلزله مي‎باشد.

وي افزود: چهار بحران اصلي استان البرز، زلزله، سيل، خشکسالي و آلودگي هواست که نگاه ويژه مديران شهري را مي طلبد.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز گفت: بحث مانور زلزله مورد تاکيد ماست که بالا رفتن آمادگي براي مقابله با بحران و کاهش آسيب ها را به همراه دارد.

تشكيل جلسه کميته رفاهي مخابرات منطقه گلستان

گرگان-قهرمان

جلسه کميته رفاهي مخابرات منطقه گلستان با حضور شهمرادي واعضاء کميته در راستاي توجه به رفاهيات کارکنان، برگزار گرديد .

شهمرادي در اين کميته ضمن تأکيد بر رضايتمندي کارکنان خواستار تعامل اداره رفاه کارکنان با ساير ادارات شد.

مدير مخابرات منطقه گلستان ايجاد انگيزه و توجه به رفاهيات کارکنان را از اهداف مهم خود دانست وگفت :اداره رفاه از اهميت خاصي برخوردار است، لذا کارکنان اين حوزه بايد با سعه صدر و احترام نسبت به کارکنان وبازنشستگان گام بردارند .

وي همچنين عدم ايجاد تفاوت ورعايت مساوي خدمات بين همکاران وبازنشستگان را خواستار شد.

شهمرادي اظهار داشت:شناسايي خانواده‎هاي گرفتار و مريض بين همکاران وتوجه به آنان به عنوان مسئولان شرکت از وظايف ما بوده و بايد از اولين کساني باشيم که با حضور در کنار اين عزيران موجب تسکين و دلگرمي آنان شويم.

در ادامه ضمن بررسي رفع مشکلات رفاهي تصميماتي نسبت به برآورد اوليه ترميم وتجهيز اماکن رفاهي ،اماکن ورزشي ، رعايت نظافت در مهمانسراها ، شرکت در کاروان بوم گردي استان و برگزاري تورهاي يکروزه خانوادگي، اتخاذ گرديد.

گفتني است؛ در پايان کليه اعضا در خصوص ارائه هرچه بهتر خدمات رفاهي به کارکنان و بازنشستگان به بحث و تبادل نظر پرداختند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي