جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 خبـــرنامه 

 ادعاي عجيب

وينگادا، رايگان در تيم ملي کار مي‌کند!

فدراسيون فوتبال اعلام کرد «نلو وينگادا» به منظور آناليز حريفان تيم ملي ايران در جام ملت‌هاي آسيا کنار اين تيم است و رايگان کار مي‌کند!

حضور نلو وينگادا سرمربي پيشين تيم پرسپوليس و تيم اميد ايران در اردوي تيم ملي و کنار هم وطنش، کارلوس کي روش طي چند روز گذشته شائباتي را پيرامون او مطرح کرد.

بخش رسانه اي تيم ملي در اين ارتباط نوشت: «نلو وينگادا به منظور بررسي ساير تيم هاي ملي شرکت کننده در جام ملتهاي آسيا و تهيه گزارش و آناليز ديگر رقبا براي تيم ملي، از روز پنجشنبه فعاليتش را آغاز کرد. او در اولين روز حضورش ديدار تيم هاي ملي اردن و سوريه را از نزديک مشاهده کرد. حضور وينگادا در کنار تيم ملي به صورت رايگان بوده و با توجه به سابقه قهرماني وي در جام ملت هاي آسيا مي تواند کمک شاياني براي شناسايي ساير تيم ها براي تيم ملي باشد.»

بهترين پروژه فرهاد

آموزش گل زني به مهاجمان گل نزن

براي فرهاد مجيدي چه کمک اول شفر باشد چه آخر، کار کمي در اين استقلال وجود ندارد . او مي‌تواند مربي مهاجمان استقلال باشد و چه سمتي بهتر از اين؟ مهدي مهدوي‌کيا با آن سابقه طولاني در بازي‌هاي ملي و يکي از نوابغ فوتبال ايران و آسيا در تيم هامبورگ آلمان به عنوان مربي آموزش سانتر در تيم‌هاي پايه برگزيده مي‌شود تا به بازيکنان چگونگي ارسال‌هاي درست را ياد دهد. حال چه اشکالي دارد که فرهاد در اول راه مربيگري‌اش، به مربي تخصصي مهاجمان استقلال بدل شود؟ اگر وينفرد شفر يا مسئولان باشگاه استقلال تا امروز چنين نقشي را براي فرهاد مجيدي در نظر نگرفته‌اند، هنوز هم دير نيست و فرهاد مي‌تواند در اين پست براي استقلال ايفاي نقش کند؛ نقشي مهم و کليدي که در آينده اين تيم بسيار مهم و اثرگذار است.

بزرگ‌ترين مشکل استقلال در نيم‌فصل اول گل نزدن مهاجمانش بود؛ مهاجماني که انگار دروازه حريف را گم کرده بودند. حتي مرتضي تبريزي هم که در ذوب‌آهن خوب گل مي‌زد، در استقلال موفق نبود و همين نکته بيانگر اين است که استقلال به يک مهاجم ششدانگ نياز دارد؛ مهاجمي که بتواند خيال هواداران را بابت گل زدن راحت کند. شفر در ليست خود از مسئولان استقلال خواسته است که مهاجم خارجي بياورند اما اين طور که گفته مي‌شود مهاجم خارجي براي استقلالي‌ها گران تمام مي‌شود و همين نکته اين انتقال را به عقب انداخته است. اما آن چه اين روزها باعث شده هواداران استقلال به آينده اميدوارشوند، حضور فرهاد مجيدي است. مجيدي در دوراني که به عنوان بازيکن براي استقلال بازي مي‌کرد، گل‌هاي موثري زد و راه گلزني را ذاتا خوب بلد بود؛ ويژگي که حالا باعث شده هواداران استقلال نسبت به خط حمله اين تيم اميدوارتر شوند به اين دليل که حضور فرهاد به احتمال زياد کاستي‌ها در خط حمله را ازبين خواهد برد.

هرچند شرايط آماري در خط حمله آبي‌ها باتوجه به گل زدن در دو سه هفته پاياني مقابل تيم‌هاي پايين جدولي سپيدرود و صنعت نفت قدري بهتر شد و آنها حالا تنها اندکي بيشتر از يک گل به ازاي هر بازي دارند، اما گل نزدن مهاجمان اين تيم همچنان يکي از معضلاتي است که شفر با آن دست به گريبان است؛ به خصوص که در نقل و انتقالات زمستاني هم هيچ مهاجم جديد خارجي يا داخلي به اين تيم اضافه نشده است.

حضور يکي از بهترين مهاجمان و برجسته‌ترين گلزنان سال‌هاي اخير تيم استقلال به عنوان مربي در کادر فني آبي‌پوشان مي‌تواند فرصت خوبي باشد براي مهاجمان اين تيم که از ضعف گلزني رنج مي‌برند وانگار راه گلزني را بلد نيستند. اين مهاجمان مي‌توانند در جريان تمرينات استقلال به خوبي از تجربيات کاپيتان سابق اين تيم بهره‌برداري کرده و از اين تجربيات در جريان بازي‌ها استفاده کنند. آبي‌پوشان در نيم‌فصل نخست تنها 18 بار موفق به گل زدن شده‌اند که سهم مهاجمان اين تيم از اين تعداد گل بسيار کم است. مرتضي تبريزي و روح‌الله باقري که اصلي‌ترين مهاجمان اين تيم بودند هر کدام تنها يکبار موفق به گلزني شدند و صيادمنش جوان که عملکرد بهتري نسبت به باقري و تبريزي داشت 2 بار موفق به گل زدن شد.

اين باور که فرهاد مشکل گل زدن استقلال را براي نيم‌فصل دوم حل کند، حس خوبي به هواداران استقلال مي‌دهد. مجيدي از معدود بازيکناني است که حتي با کنار گذاشتن فوتبال فرم ايده‌آل خود حفظ کرده است؛ درست مثل عابدزاده که فرم بدنش به مخاطب اين نکته را القا مي‌کند که او حتي در حال حاضر هم مي‌تواند دروازه باني کند. مجيدي هم با نگه داشتن فرم ايده‌آل مي‌تواند در کنار استقلالي‌ها به بهترين نحو راه گل زدن به مهاجمان بياموزد و حتي خودش درتمرينات با گلزني اصول کار را به آنها آموزش دهد. تبريزي، باقري، صيادمنش و ديگر مهاجمان استقلال که در نيم‌فصل اول عملکرد درخشاني نداشتند، فرهاد را بايد يک فرصت بزرگ براي ارتقاي سطح فني خود بدانند.

رد پيشنهاد باشگاه چيني توسط کاواني

ستاره تيم فوتبال پاري‌سن‌ژرمن پيشنهاد يک باشگاه چيني را رد کرده است.ادينسون کاواني ستاره اروگوئه‌اي تيم فوتبال پاري‌سن‌ژرمن به تازگي پيشنهاد باشگاه داليان ييفينگ چين را رد کرده است.

اين باشگاه چيني قصد دارد با اضافه کردن لئوناردو ژارديم به عنوان سرمربي به تيمش بازيکنان بزرگي را هم به خدمت بگيرد که کاواني يکي از آنها است. البته کاواني پيشنهاد اين باشگاه چيني را رد کرده و مي‌خواهد در سطح اول فوتبال جهان بماند.اتلتيکومادريد، چلسي و ناپولي جدي‌ترين مشتريان اين بازيکن هستند.

هررا از يونايتد جدا نمي‌شود

هافبک شياطين سرخ از باشگاه منچستريونايتد جدا نخواهد شد.

آندر هررا برخلاف پيشنهادات موجود فعلا قصد ترک منچستريونايتد را ندارد و از حضور در اين تيم خوشحال است.

پيش از اين گفته شد که چند باشگاه خواهان به خدمت گيري اين بازيکن هستند و از جمله آنها بيلبائو باشگاه سابق هررا دنبال اين بازيکن بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي