جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6032

 ميز خبر 

ادعاي آلمان مبني بر جاسوسي ايران:

ايران حفظ برجام را سخت‌تر خواهد کرد

مدير کنفرانس امنيتي مونيخ در واکنش به دستگيري يک فرد دوتابعيتي به اتهام آنچه که جاسوسي براي ايران خوانده شد، ادعا کرد که ايران با چنين رفتارهايي تنها حفظ برجام را سخت‌تر خواهد کرد.به گزارش ايسنا به نقل از رويترز، ولفگانگ ايشينگر، مدير کنفرانس امنيتي مونيخ و سفير پيشين آلمان در واشنگتن در واکنش به دستگيري يک دوتابعيتي افغاني-آلماني به اتهام "جاسوسي براي ايران"، فعاليت‌هاي ايران را محکوم کرد.

وي در ادامه باابراز اين عقيده که انتظار داشتن از ايران و ساير کشورها براي دست‌کشي از فعاليت‌هاي جاسوسي‌شان تصوري واهي است، مدعي شد: ايران بايد آنقدر باهوش باشد که دريابد درحال خودزني است؛ چراکه (کارهايش) باعث لطمه زدن به شرايط سياسي پيرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خواهد شد... اما با اين حال اين دليلي براي از بين بردن توافق نيست.

اضافه شدن نام 11 شخص و 5 شرکت به فهرست تحريم‌هاي ضدسوري اتحاديه اروپا

اتحاديه اروپا 11 شخص و پنج شرکت را در رابطه با تحريم‌هاي ضد سوريه، به فهرست خود اضافه مي‌کند.به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، يک مقام ارشد اتحاديه اروپا اعلام کرد که اين اتحاديه نام 11 شخص و پنج شرکت را در ارتباط با تحريم‌هاي ضد سوريه، به فهرست خود اضافه خواهد کرد.

اين منبع افزود که 9 شخص و يک شرکت در مرحله اول در ارتباط با تحريم‌هاي ضد تسليحات شيميايي به فهرست تحريم‌هاي اروپا اضافه مي‌شوند.باتوجه به قوانين جديد، اتحاديه اروپا مي‌تواند هر شخص يا کشوري را به اتهام دست داشتن در توليد يا توسعه تسليحات شيميايي تحريم کند.

چراغ سبز آمريکا به بمباران مواضع حشد شعبي عراق

وزير امور خارجه آمريکا گفت که اين کشور در بمباران مواضع بسيج مردمي عراق دخالتي نمي‌کند.

به گزارش آنا از اسپوتنيک، يک منبع دولتي در بغداد گفت که «مايک پمپئو»، وزير امور خارجه آمريکا به «عادل عبدالمهدي»، نخست‌وزير عراق اطلاع داده است که اگر رژيم صهيونيستي بخواهد مواضع حشد شعبي (بسيج مردمي) را در اين کشور هدف قرار دهد واشنگتن هيچ دخالتي نخواهد کرد.

راديو رژيم صهيونيستي به‌نقل از اين منبع عراقي گزارش کرد که «عبدالمهدي» درباره اين رويکرد آمريکا ابزار ناراحتي کرده و پمپئو مدعي است که اين اقدام را باهدف مقابله با خطرات منطقه انجام مي‌دهد.

برني سندرز: جامعه بين‌المللي، رژيم مستبد عربستان را مهار کند

سناتور برني سندرز به شدت از نظام و وليعهد عربستان انتقاد کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت النشره، برني سندرز، سناتور مستقل از ايالت ورمونت آمريکا در سخناني عنوان داشت: رکوردي که محمد بن سلمان در بازداشت و کشتن فعالان ثبت کرده، به خوبي بيانگر اين موضوع است که وي فردي اصلاح‌طلب نيست.

اين سناتور سرشناس آمريکايي در ادامه تاکيد کرد: وقت آن فرا رسيده که جامعه بين‌المللي رژيم مستبد عربستان را مهار کند.

سندرز درباره روابط واشنگتن و رياض نيز گفت: قتل جمال خاشقجي، روزنامه‌نگار سعودي نقطه عطف بزرگي بود که مستلزم تغيير کلي سياست‌هاي آمريکا در قبال عربستان است. اوضاع به طور کامل تغيير کرده و آمريکا ديگر نيازي به همکاري با رژيم‌هاي سرکوبگر ندارد.

سندرز پيشتر نيز از فروش تسليحات آمريکا به رياض و نقض حقوق بشر در عربستان انتقاد کرده بود.

واشنگتن به پروژه‌هاي امدادي خود در فلسطين پايان مي‌دهد

آژانس توسعه بين‌المللي آمريکا بودجه تخصيصي به تمام پروژه‌هاي خود در باريکه غزه و کرانه باختري رود اردن را قطع خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، ديو هاردن، مدير سابق ماموريت آژانس توسعه بين‌المللي آمريکا و مدير گروه استراتژي جرج‌تاون اظهار کرد، اين آژانس بودجه تمامي برنامه‌هاي خود در غزه و کرانه باختري را در 31 ژانويه متوقف خواهد کرد.

هاردن ضمن انتقاد از اين تصميم کاخ سفيد افزود، دولت بار ديگر بي‌توجهي خود را نسبت به پيچيدگي شرايط در اين منطقه نشان داد.

حمله عراق به مواضع داعش در خاک سوريه

يک منبع امنيتي در استان الانبار، از اقدام نيروهاي نظامي عراق در گلوله باران مواضع گروهک تروريستي تکفيري خبر داد.

به گزارش ايرنا از خبرگزاري سومريه نيوز با انتشار تصاويري از يگانهاي توپخانه ستاد عمليات الجزيره مستقر در مرز عراق و سوريه خبر داد که مواضع داعش در نوار مرزي گلوله باران شد تا جلوي بهره برداري آنها از بدي آب و هوا و نزديک شدن به مرزها گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي