جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6032

 وزير صنعت، معدن و تجارت :
 محصولاتي که کمتر از 40 درصد آن ساخت داخل باشد را حمايت نمي‌کنيم 

 وزير صنعت معدن و تجارت با اشاره به سياست دولت در راستاي تمرکز زدايي و اينکه برنامه هاي خوبي در آينده داريم، گفت: محصولات خودرويي و لوازم خانگي که کمتر از 40 درصد آن ساخت داخل کشور باشد را حمايت نخواهيم کرد.به گزارش ايسنا، رضا رحماني اظهار کرد: کاري که شما انجام مي‌دهيد و اينکه از يک نفر تا هر چند نفري را که بر سرکار گذاشته‌ايد بسيار با ارزش است و به عنوان يک ايراني هميشه مي‌گويم دست شما را مي‌بوسم. شرايطي پيش آمده و مشکلاتي را داريم که بخشي از آن هميشه هست و بخشي از آن يک حرکت جمعي را مي‌طلبد.

وي ادامه داد: وظيفه ما اين است که مشکلات را پيگيري کنيم، اما بنابر گفته امام راحل مامور به پيگيري هستيم نه مامور به نتيجه، ما پيگير امور هستيم و تلاش خودمان را هم انجام مي‌دهيم و از خداوند مي‌خواهيم آن را به نتيجه منجر کند.وزير صنعت معدن و تجارت با اشاره به اينکه در يک جنگ اقتصادي قرار داريم گفت: به تعديل کارگر حساسيت دارم. دراين باره صحبت نکنيد. تلاش ما بر اين است که وضع موجود را حفظ کنيم.

رحماني با بيان اينکه سياست دولت تمرکز زدايي است افزود: زماني که وارد وزارتخانه شدم 60 درصد از برنامه توليد عقب بوديم و با هرجايي که تماس مي‌گرفتم مي‌گفتند روبه تعطيلي هستيم، اما اکنون جلوي روند نزولي گرفته شده است.وزير صمت در رابطه با تسهيلات براي صنايع يادآورشد: در طرح رونق توليد، صنايع کوچک و متوسط مستثني شده‌اند. بدين معنا که اگر چک برگشتي يا بدهي غير جاري دارند بانک به اين دلايل نمي‌تواند به آنها تسهيلات پرداخت نکند. اما به شرط اينکه بتواند توليد کند و بازار فروش هم داشته باشند. اين بخشنامه دولت است و اگر بانکي اين موضوع را رعايت نمي‌کند با آن برخورد کنيد. واقعا ظلم است که واحد توليدي به دليل نبود سرمايه در گردش نتواند توليدي داشته باشد.

رحماني اضافه کرد: نيم نگاهي به صادراتِ صنايع توليدي در شهرستان داشته باشيد. اکنون علاوه بر بازار داخل، بازار صادرات هم مهم است. قطعه سازي که اکنون مشکل دارد اگر به صادرات وصل شده بود الان با رکود خودرو ساز داخلي از پا نمي‌افتاد و دچار مشکل نمي‌شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي