جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6033

 دادستان تهران:
 معضل ثبت «شرکت‌هاي صوري»، در پرونده‌ها  

 دادستان تهران گفت: با شرکت‌هاي صوري مواجه ايم که پس از اقدام خلاف، چيزي از شرکت جز يک تابلو باقي نمي‌ماند.به گزارش صدا و سيما، عباس جعفري دولت آبادي در نشستي که با مسئولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونان دادستاني در خصوص شرکتهاي صوري برگزار شد، تاکيد کرد: در پرونده‌هاي اقتصادي با ثبت شرکت‌هاي صوري و خلق الساعه‌اي مواجه ايم که پس از اقدام خلاف چيزي از شرکت جز يک تابلو باقي نمي‌ماند.

وي ادامه داد: ما در بحث ثبت شرکت ها به دنبال بستن فضاي کسب و کار نيستيم اما در خصوص برخي شرکت ها پرونده هاي فراواني داريم به اين ترتيب که مثلا موسسه اعتباري ثامن 12 هزار ميليارد تومان پول مردم را مي برد و کشور را سالها درگير مي کند.وي گفت: وقتي به اداره ثبت شرکتها مي گوييم چرا اين موسسات را ثبت کرديد گردن بانک مرکزي مي اندازند و وقتي به بانک مرکزي مي گوييم که چرا به فلان شرکت ارز داديد گردن گمرک و اتاق بازرگاني مي اندازند و در اين چند ماهه که هر هفته جلساتي برگزار مي کنيم هيچ کس چيزي را به عهده نمي گيرد.جعفري دولت آبادي گفت: آقايي که شرکتي را براي بالا کشيدن پول مردم ثبت مي کند چرا نبايد نظارت شود؟ و چرا کسي شرکتي را با هدف کلاهبرداري و پولشويي تاسيس مي کند ما حتي يک استعلام در زمان ثبت نمي گيريم؟

وي افزود: در خيلي از اين موارد که اين شرکت ها اموال مردم را به غارت مي برند دادستاني و پليس مي ماند و اعتراضات گسترده مردم .دادستان تهران گفت: وقتي قرار است شرکتي به خريد و فروش دلار بپردازد چرا راحت ثبت مي شود؟ چرا بايد شرکتي مجوز براي واردات کالاهاي دامي و سلامت بگيرد اما تحت نظر نباشد و چرا بايد شرکتي ذرت دامي وارد کند اما به مصرف انساني برساند؟ جعفري دولت آبادي افزود: ما اکنون با سوء استفاده هاي فراوان از کارت بازرگاني و کارت ملي و شرکت هاي صوري مواجه ايم و چرا وقتي کسي درخواست ثبت شرکت مي کند درباره واقعي بودن آدرسش دقت لازم صورت نمي گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي