جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6033

 عادت بد استقلال
 «پيش‌خور» کردن پول! 

 باشگاه استقلال چند سالي است به واسطه بدهي‌هايي که از گذشته برايش باقي مانده، با مشکلات متعدد و دردسرساز مواجه شده که در تعطيلات نيم‌فصل ليگ هجدهم به اوج خود رسيد و منجر به تحريم تمرينات از سوي بازيکنان شد. وضعيت مالي باشگاه آبي از جايي در وضعيت قرمز قرار گرفت که چند پرونده سنگين مالي در کنفدراسيون فوتبال آسيا اين تيم را تا آستانه محروميت پيش برد و مسئولان باشگاه چاره‌اي جز اين نداشتند که براي فرار از محروميت هر آنچه در توان داشتند را به کار بگيرند و از اين محروميت جلوگيري کنند.مسئولان باشگاه استقلال که در منگنه گير افتاده بودند، تلاش کردند با استفاده از کمک‌هاي وزارت ورزش و اسپانسر سالانه از اين وضعيت بحراني عبور کنند که با حمايت حامي مالي باشگاه توانستند از آن مقطع حساس و سرنوشت ساز عبور کنند. اما اين پايان کار نبود و با گذشته چند ماه از آرامش موقت، دوباره مشکلات مالي يقه باشگاه را گرفت و اين بار بازيکنان اعلام کردند تا وضعيت مطالباتشان مشخص نشود حاضر نيستند دور جديد تمرينات را آغاز کنند.

درحالي که از قبل قرار بود اردوي نيم فصل آبي‌ها در قطر برگزار شود، دير شروع شدن تمرينات و مشکلات مالي باعث شد کشور محل برگزاري اردو تغيير کند و شاگردان شفر راهي آنتاليا شوند تا در هواي سرد ترکيه تمرينات آماده سازي را دنبال کنند. هر چند به نظر مي‌رسيد با برپايي اردوي آبي پوشان در ترکيه وضعيت اين تيم سروسامان گرفته، اما انتشار چند پست در فضاي مجازي و تماس تلفني يکي از بازيکنان باتجربه با مسئولان باشگاه مبني بر اينکه اردو را نيمه کاره خواهند گذاشت، نشان داد آن آرامش آتش زير خاکستر بوده و استقلال همچنان با مشکلات مالي دست به گربيان است.

تلاش مسئولان باشگاه براي آرام کردن بازيکنان راه به جايي نبرد تا مديران قبلي وارد ميدان شوند و در تماس‌هايي که با بازيکنان داشتند آن‌ها را راضي به ادامه اردو کردند. درحالي که بازيکنان اميدوارند در بازگشت به ايران مطالبات خود را دريافت کنند، مسئولان باشگاه با يک نگراني بزرگ براي تامين منابع مالي مورد نياز مواجه‌اند و نمي‌دانند بايد طلب بازيکنان را از کدام محل تامين کنند.اسپانسري که اين فصل قرار است حمايت کننده استقلال باشد تاکنون به تعهداتش عمل کرده و حتي يک ميليارد هم بيشتر از تعهداتي که تا اسفندماه داشته، به استقلال پول پرداخت کرده است. مسئولان باشگاه براي محروم نشدن استقلال ناچار شدند پول اسپانسر را پيش خور کنند و به همين خاطر ديگر طلبي ندارند که بتوانند روي آن حساب کنند.

هر چند پرونده‌هاي بازيکنان خارجي که از گذشته روي دست استقلال مانده بود نقش زيادي در ايجاد چنين بحراني داشت، اما اين فصل هم انتخاب دو بازيکن توسط شفر به اين بحران دامن زد و جدايي گروه و نيوماير در نيم فصل چند ميليارد تومان به استقلال ضرر زد تا اوضاع آبي‌ها بدتر از قبل شود.با شرايطي که براي اين باشگاه بوجود آمده است به نظر مي‌رسد در ماه‌هاي آينده اين بحران شديدتر هم خواهد شد و مسئولان باشگاه براي تامين بودجه پرداخت قرارداد بازيکنان با دردسر‌هاي جديد مواجه خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي