جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6040

 معادلات انرژي 

 قاچاق سوخت کاهش يافت

رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کاهش قاچاق سوخت در ماه‌هاي اخير خبر داد.به گزارش ايسنا، سردار علي مويدي در حاشيه مراسم ترحيم مادر سردار اسکندر مؤمني، دبير ستاد مبارزه با مواد مخدر - با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره قاچاق سوخت و اقدامات انجام گرفته در اين باره اظهار کرد: خوشبختانه در ماه‌هاي اخير اقدامات خوبي در اين زمينه صورت گرفته است، به‌طوري که نتايج اين اقدامات سبب کاهش قاچاق سوخت شده است.

وي درباره اقدامات انجام شده درباره برخورد با قاچاق دام و احشام نيز خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اين زمينه نيز اقدامات قابل توجهي انجام گرفته و هماهنگي خوبي ميان مرزباني گمرک نيروي انتظامي و ديگر نيروهاي مسلح، به ويژه در مرزها و مناطق مرزي وجود دارد به طوري که نسبت به دوره‌هاي گذشته شاهد هستيم که قاچاق احشام شيب آرام رو به کاهش را طي مي‌کند.

عرضه محموله‌هاي گازوئيل و سوخت هوايي در بورس انرژي

مدير عامل بورس انرژي گفت: يک محموله پنج هزار تني گازوئيل و يک محموله هزار تني سوخت هوايي در بورس انرژي معامله شد.

علي حسيني به صداوسيما گفت: محموله پنج هزار تني گازوئيل به مقصد عراق، به قيمت هر تن 510 دلار و محموله دوم هزار تني سوخت هوايي­ به مقصد ارمنستان به قيمت هر تن 570 دلار معامله شد.

وي گفت: دو عرضه گازوئيل­ به افغانستان به دليل بالا بودن قيمت معامله نشد.مدير عامل بورس انرژي با اشاره به اينکه اين عرضه‌ها در روز‌هاي آينده نيز ادامه دارد، افزود: روز عرضه اين محصولات هنوز مشخص نيست.

جهت تامين نظر شوراي نگهبان؛

حذف مصوبه تهاتر قير از اصلاحيه بودجه 97

نمايندگان در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي جهت تامين نظر شوراي نگهبان بند يک اين طرح که مربوط به سازوکار تهاتر قير رايگان بود را حذف کردند. علاوه بر آن بندي از اين طرح در مورد مطالبات شرکت هاي توليدکننده برق از شرکت هاي تابعه وزارت نيرو ابقاء شد.

به گزارش ايلنا، بررسي رفع ايرادات شوراي نگهبان به طرح اصلاح قانون بودجه سال 97 در دستور کار امروز صحن علني مجلس قرار گرفت. ايراد شوراي نگهبان به شرح زير است: مصوبه مغاير اصل 52 قانون اساسي و نظريه تفسيري شماره 287 مورد 1374/03/17 شوراي نگهبان شناخته شد. لذا در صورت لزوم متمم يا اصلاح بودجه بايد از طريق لايحه دولت تهيه و ارسال گردد.نمايندگان جهت تامين نظر شوراي نگهبان بند يک اين طرح که مربوط به سازوکار تهاتر قير رايگان بود را حذف کردند. علاوه بر آن بندي از اين طرح در مورد مطالبات شرکت هاي توليدکننده برق از شرکت هاي تابعه وزارت نيرو ابقاء شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي