جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 خبر 

 ادعاي پمپئو درباره حضور فرزندان برخي از مقامات ايران در آمريکا

وزير امورخارجه آمريکا با طرح ادعاهايي بي‌اساس عليه مقامات کشورمان گفت که واشنگتن در حال بررسي موضوع حضورفرزندان برخي از مقامات ايراني در آمريکا است.

به گزارش ايسنا، مايک پمپئو وزير امورخارجه آمريکا در يک پيام ويدئويي که در صفحه فارسي وزارت امورخارجه آمريکا در توئيتر منتشر شده است، به سوالاتي که ادعا مي‌کند از سوي کاربران ايراني مطرح شده، پاسخ داد.

پمپئو درباره حضور فرزندان برخي از مقامات ايراني در آمريکا به طرح ادعاهايي نخ نما و واهي عليه مقامات کشورمان پرداخت و مدعي شد که آنها با پول مردم ايران، فرزندان خود را براي زندگي به خارج از کشور مي‌فرستند.وي در ادامه ادعاهايش گفت: ما در حال بررسي اين موضوع هستيم. اين موضوع که آنها (مقامات ايران) اعضاي خانواده‌شان را به خارج مي‌فرستند، براي ما هم نگران کننده است.

وزير امورخارجه آمريکا همچنين به تکرار اين ادعاي مضحک پرداخت که کشورش خواهان برخورداري مردم ايران از يک زندگي بهتر و رفاه بيشتر است.

سفير آمريکا در آلمان:

راهبرد تشديد تحريم و مذاکره را در قبال ايران دنبال مي‌کنيم

سفير آمريکا در آلمان تصريح کرد که راهبرد آمريکا در قبال ايران، افزايش تحريم‌ها و پيشنهاد مذاکره به ايران به‌طور هم‌زمان است.

به گزارش آنا از آسوشيتدپرس، ريچارد گارنل از کشورهاي اروپايي به دليل راه‌اندازي سازوکار تهاتري اروپا با ايران انتقاد کرد و از آن‌ها خواست که دور زدن تحريم‌هاي آمريکا را متوقف کنند.وي همچنين به استراتژي کاخ سفيد در قبال ايران اشاره کرد و گفت که واشنگتن دو راهبرد تشديد تحريم‌ها و پيشنهاد گفتگو را در دستور کار خود قرار داده است.گفتني است که گوردون ساندلند، سفير آمريکا در اتحاديه اروپا پس از راه‌اندازي کانال مالي «اينستکس»، به شرکت‌هايي که از اين طريق در پي دور زدن تحريم‌ها و تسهيل مبادلات تجاري با ايران هستند هشدار داد که واشنگتن اقداماتي تلافي‌جويانه را در قبال آن‌ها در پيش خواهد گرفت.

"خروج آمريکا از خاورميانه هزينه تسليحاتي در منطقه را افزايش مي‌دهد"

يک رسانه آلماني نوشت که عقب‌نشيني آمريکا از منطقه هزينه تسليحاتي در کشورهاي منطقه را افزايش مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، روزنامه آلماني "دي ولت" در گزارشي درباره خريد و هزينه تسليحات در خاورميانه و با استناد به گزارش کنفرانس امنيتي مونيخ به مناسبت کنفرانس بين‌المللي مونيخ که روز جمعه آغاز به کار مي‌کند، نوشت: از سال 2013 تاکنون هزينه‌هاي سلاح در خاورميانه در مقايسه با پنج سال قبل افزايش يافته است. اين در سايه کاهش قابل توجه حضور نيروهاي آمريکا در منطقه در طول اين سال‌هاست.

طبق اين گزارش، هفت کشور در خاورميانه در ميان 10 کشور جهان که هزينه بيشتري را براي خريد سلاح ارائه مي‌کنند، حضور دارند و ازجمله اين دولت‌ها هم‌پيمانان غرب از جمله عربستان، ترکيه، رژيم صهيونيستي و کويت هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي