جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 جزئيات توزيع کارت و برگزاري کنکور دکتري 98 

 
کارت‌ شرکت در آزمون ورودي دوره دکتري نيمه‌متمرکز سال 1398 «Ph.D» از روز سه‌شنبه 30 بهمن منتشر مي‌شود. جزئيات رفع نقص احتمالي کارت آزمون اعلام شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش كشور، کارت‌ شرکت در آزمون‌ ورودي دوره دکتري نيمه‌متمرکز سال 1398 کليه‌ داوطلبان‌ از روز سه‌شنبه 30 بهمن 97 براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

تمامي داوطلبان‌ متقاضي شرکت‌ در آزمون‌، براي پرينت کارت شرکت در آزمون بايد در تاريخ تعيين‌شده به سايت سازمان سنجش مراجعه کرده و با واردکردن اطلاعات شناسنامه‌اي (شامل نام خانوادگي و نام، کد ملي و تاريخ تولد) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و کد پيگيري) از کارت شرکت در آزمون پرينت تهيه کنند و بر اساس تاريخ و آدرس تعيين‌شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه کنند.

براي شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و هم‌چنين اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامي است.

ساير اطلاعات ديگر در برگ راهنماي شرکت در آزمون که هم‌زمان با کارت شرکت در آزمون بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرينت و دريافت است.

آدرس و محل‌ رفع نقص کارت

آدرس و محل تشکيل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون کليه داوطلبان بر مبناي شهرستان محل آزمون آنان به شرح جدول شماره 2 اطلاعيه سازمان سنجش است و داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالي در کارت شرکت در آزمون بايد بر اساس توضيحات بند د اقدام کرده و در صورت نياز صبح از ساعت 8:30 تا 12 و بعدازظهر از ساعت 14 تا 17 يکي از روزهاي چهارشنبه اول اسفند و يا پنجشنبه 2 اسفند 97 به حوزه‌هاي‌ رفع نقص کارت مراجعه کنند.

زمان برگزاري آزمون

بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني‌شده فرآيند آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» نيمه‌متمرکز سال 1398 از ساعت 8:00 صبح روز جمعه سوم اسفند 97 در 58 شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد. نام و آدرس حوزه امتحاني بر روي کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده‌است.

الزامات رفع نقص کارت

- چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج دربندهاي 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 (شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملي، معدل مقطع کارشناسي، تاريخ فارغ‌التحصيلي مقطع کارشناسي، موسسه فارغ‌التحصيلي مقطع کارشناسي، معدل مقطع کارشناسي ارشد، تاريخ فارغ‌التحصيلي کارشناسي ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصيلي کارشناسي ارشد، هيئت‌علمي (مربي آموزشي رسمي)، دانشگاه محل خدمت مربيان آموزشي رسمي) کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند لازم است براي اصلاح آن اقدام کنند.

- براي اين اصلاح اين موارد داوطلب بايد از طريق لينک مربوط حداکثر تا تاريخ 3 اسفند 97 منحصراً به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

- داوطلبان در صورتي که نسبت به بندهاي 3، 7 و 13 (جنس، معلوليت و زبان خارجي) کارت شرکت در آزمون مغايرتي مشاهده کردند لازم است در يکي از روزهاي چهارشنبه اول اسفند و يا پنجشنبه 2 اسفند به باجه رفع نقص حوزه مربوط بر اساس جدول شماره 2 اطلاعيه سازمان سنجش مراجعه کنند و موضوع را پيگيري کرده تا مشکل برطرف شود.

- در خصوص بندهاي 12 و 21 (نام رشته امتحاني و محل برگزاري آزمون) هيچ‌گونه تقاضايي پذيرفته نخواهد شد.

تبصره: آن دسته از دانشجويان سال آخر که حداکثر تا تاريخ 30 بهمن 97 در مقاطع کارشناسي ارشد و يا دکتري حرفه‌اي فارغ‌التحصيل شده و يا تا تاريخ 31 شهريور 98 در مقاطع مذکور فارغ‌التحصيل مي‌شوند، در اين مرحله بايد نسبت به ويرايش و يا درج معدل فارغ‌التحصيلي (براي فارغ‌التحصيلان 97/11/30) و يا ميانگين نمرات واحدهاي درسي گذرانده شده (براي فارغ‌التحصيلان تا تاريخ 98/06/31 ( خود تا تاريخ 30 بهمن 97 اقدام کنند.

اين داوطلبان بايد اصل گواهي تکميل و تائيد شده توسط دانشگاه محل تحصيل، مربوط به معدل واحدهاي گذرانده تا تاريخ 30 بهمن 97 (نمونه فرم در اطلاعيه) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه کنند.

چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج دربند 8 (سهميه ثبت نامي) کارت شرکت در آزمون وجود دارد، براي داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه بنياد شهيد و امور ايثارگران، رزمندگان سپاه پاسداران، وزارت جهاد کشاورزي و ستاد کل نيروهاي مسلح جهت اعلام مغايرت حداکثر تا تاريخ 3 اسفند 97 منحصراً به سايت اينترنتي سازمان سنجش (قسمت ويرايش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در سايت نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند تا در صورت تائيد سهميه توسط ارگان مربوط، بعد از برگزاري آزمون سهميه موردنظر براي داوطلب اعمال شود.

در غير اين صورت داوطلب با سهميه آزاد گزينش خواهد شد و هيچ اعتراضي هم قابل‌قبول نيست.

تأکيد مي‌شود داوطلباني که در مرحله اول ثبت‌نام متقاضي استفاده از سهميه بوده‌اند ولي سهميه آنان به هر دليل از طرف ارگان ذيربط مورد تائيد قرار نگرفته است، براي بررسي و روشن شدن وضعيت سهميه خود بعد از ويرايش حداکثر تا تاريخ 5 اسفند 97 به ارگان‌هاي ذيربط نيز مراجعه کنند. در صورت تائيد سهميه توسط ارگان ذيربط، سهميه درخواستي اعمال مي‌شود. در غير اين صورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچ اعتراضي قابل قبول نخواهد بود.

چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس است يا عکس روي کارت داراي اشکالاتي ازجمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و ... است ضروري است در ساعات مشخص‌شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس 4*3 (که در سال جاري تهيه شده باشد) و کارت شناسايي ملي يا شناسنامه عکس‌دار به کننده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط بر اساس جدول شماره 2‌ مراجعه کنند و موضوع را پيگيري کرده تا مشکل برطرف شود.

موارد ضروري شركت در آزمون

داوطلبان براي حضور در جلسه آزمون بايد علاوه بر پرينت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملي و يا شناسنامه عکس‌دار و چند مداد سياه نرم پررنگ، مداد پاکن، مدادتراش و سنجاق به همراه داشته باشند. از ورود داوطلباني که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسايي (کارت ملي يا شناسنامه) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

آوردن وسايل اضافي به جلسه آزمون و هرگونه وسيله ارتباطي، الکترونيکي، و محاسباتي (از قبيل تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، پيجر و ماشين‌حساب)، کيف‌دستي، ساک دستي، کتاب، جزوه، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن ممنوع است. به همراه داشتن هرکدام از وسايل به‌عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان برخورد خواهد شد.

نتايج اوليه آزمون به‌صورت کارنامه در هفته آخر فروردين‌ماه سال 1398 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي