جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 باوجود تحريم هاي آمريکا:
 درآمد نفتي ايران حدود 49 درصد رشد کرد 

 با وجود تحريم هاي آمريکا براي به صفر رساندن صادرات نفت ايران، آمارها نشان مي دهد در 9 ماهه امسال 724 هزار ميليارد ريال از محل فروش نفت خام درآمد نصيب کشور شد که در مقايسه با مدت مشابه پارسال 48.9 درصد رشد دارد.

به گزارش ايرنا، تازه ترين آمارها از وضعيت بودجه دولت در سال 97 نشان مي دهد که قوه مجريه از محل «واگذاري دارايي هاي سرمايه اي» در 9 ماهه امسال 896 هزار و 700 ميليارد ريال درآمد داشته که از رقم مصوب مورد نظر در بودجه براي دوره مذکور 83 هزار و 400 ميليارد ريال بيشتر است.

دليل اصلي افزايش درآمد نفتي کشور با وجود اعمال تحريم هاي ظالمانه آمريکا، افزايش بهاي نفت در بازارهاي جهاني در مقايسه با سال گذشته است؛ هرچند در هفته هاي اخير تقاضا براي خريد طلاي سياه تحت تاثير عواملي چون تنش هاي تجاري آمريکا و چين، مازاد عرضه نفت در بازارهاي جهاني و نگراني از کاهش رشد اقتصادي جهان کاهش يافت که افت قيمت ها را به دنبال داشت و از کانال 80 دلار در هر بشکه به حدود 50 دلار افت کرد.

البته براي جلوگيري از عرضه نفت مازاد، 14 کشور عضو اوپک در يکصد و هفتاد و پنجمين نشست اين سازمان در وين که در اوايل آذر امسال برگزار شد، تصميم گرفتند توليد نفت خود را 800 هزار بشکه در روز کاهش دهند. متعهدان غيراوپکي نيز با کاهش 400 هزار بشکه‌اي موافقت کردند که از 11 دي ماه اجرايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي