جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت واگذار شد 

 
مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام استان تهران از واگذاري طرح فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت خبر داد.رضا سالمي در گفتگو با مهر، با بيان اينکه عمليات اجرايي فروش اينترنتي گوشت به وزارت صنعت واگذار شده است، گفت: مسئولان وزارت صنعت به دنبال ساز و کار مطلوب تري براي اجراي اين طرح هستند.

وي درباره اينکه آيا سايت «بروزرسان» به کار خود در اين زمينه ادامه مي دهد؟، افزود: سايت «بروز رسان» حدود يک هفته است که کار خود را در اين زمينه آغاز کرده و طبق روال به توزيع خود ادامه مي دهد اما براي باقي موارد وزارت صنعت تصميم خواهد گرفت و جزئيات کار را بايد از وزارت صنعت جويا شويد.

به گفته اين مقام مسئول، علاوه بر سايت «بروز رسان»، دو سايت ديگر به نام هاي «يخچال» و «مستر قصاب» نيز به تدريج طي يک هفته آينده فروش آنلاين خود را آغاز مي کنند.

وي اضافه کرد: اين سايت ها در حال حاضر مراحل عملياتي کردن فروش اينترنتي خود را سپري مي کنند و بايد تضامين لازم را براي انجام اين طرح بياورند تا بتوانند اقدام به فروش آنلاين کنند.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام استان تهران با بيان اينکه مردم براي خريد گوشت از اين سايت ها وارد سامانه شده و کدپستي و کد ملي خود را واردکرده و اقدام به خريد مي کنند، خاطرنشان کرد: سپس مصرف کنندگان کالاي مدنظرشان را انتخاب مي کنند و اگر مايل باشند مي توانند هزينه آن را به صورت آنلاين بپردازند در غير اين صورت مي توانند در زمان تحويل کالا، بهاي آن را پرداخت کنند.

وي، قيمت هر کيلوگرم مرغ را 8900 تومان و هر شانه تخم مرغ را 13800 تومان اعلام کرد.

بر اساس اين گزارش، کساني که در اين سامانه ثبت‌نام مي‌کنند در ماه فقط يک بار اجازه ورود به اين سامانه با همان کد ملي و کدپستي را دارند و قيمت گوشت منجمد گوساله با قيمت 29 هزار تومان و گوشت گوسفندي با توجه به قطعات و کشور واردکننده از 36 تا 44 هزار تومان عرضه مي‌شوند و بسته‌هاي تحويلي 1.5 تا 2 کيلوگرم است.

گراني گوشت ربطي به عشاير ندارد

در همين رابطه ،رئيس سازمان امور عشاير اعلام کرد که هيچ اختلالي در عرضه دام زنده و گوشت قرمز از سوي عشاير به وجود نيامده است، بنابراين افزايش قيمت گوشت ارتباطي به عشاير ندارد.

طي ماه‌هاي گذشته افزايش قيمت گوشت قرمز در بازار ادامه‌دار شده است و دلايل متعددي براي دليل اين گراني از سوي مسؤولان مختلف مطرح مي‌شود که از کمبود در توليد و عرضه اين محصول پروتئيني تا قاچاق دام زنده را شامل مي‌شود.

در پي برخي اظهارات مبني بر اين‌که يکي از دلايل کمبود گوشت قرمز در بازار تعلل عشاير در عرضه دام زنده‌شان است، به سراغ کرمعلي قندالي - رئيس سازمان امور عشاير کشور - رفتيم که اين مسئله را از او جويا بشويم.

وي درباره اين موضوع گفت: سهم عشاير از توليد گوشت قرمز کشور حدود 25 درصد است و هيچ اختلالي در عرضه دام زنده و گوشت قرمز توليد شده توسط آن‌ها به بازار به وجود نيامده است که بخواهيم تقصير را گردن آن‌ها بيندازيم، چراکه نه تنها تأخير در عرضه دام زنده هيچ سودي براي آن‌ها ندارد بلکه عشاير نمي‌توانند دام‌هاي زنده خود را پس از پروار شدن نگه دارند و به بازار عرضه نکنند.

او با بيان اين‌که همه عشاير دام‌هاي خود را به کشتارگاه‌ها مي‌برند و اينگونه گوشت قرمز توليد شده توسط آن‌ها به بازار مي‌رسد، افزود: اوج عرضه دام زنده عشاير به بازار حدود يک ماه بعد از عيد است اما با اين وجود در اين بازه زماني هيچ خللي در اين زمينه از سوي عشاير به وجود نيامده و روند عرضه دام زنده از سوي آن‌ها به بازار به صورت طبيعي و معمول هر ساله اتفاق مي‌افتد.

رئيس سازمان امور عشاير اعلام کرد که تا رسيدن زنده عشاير به کشتارگاه‌ها هيچ واسطه‌اي وجود ندارد و عشاير عمدتاً خودشان اين کار را انجام مي‌دهند؛ بنابراين اگر دلالي در اين زمينه وجود داشته باشد، پس از اين مرحله خواهد بود و بايد آن را از کشتارگاه تا بازار مصرف رصد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي