جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 تريبون 

 يارانه بهمن ماه پنج‌شنبه واريز مي‌شود

سازمان هدفمندي يارانه‌ها از واريز يارانه بهمن در ساعات پاياني پنجشنبه اين هفته خبر داد.

به گزارش سازمان هدفمندي يارانه‌ها، نود و ششمين مرحله پرداخت يارانه نقدي در ساعت24 پنجشنبه (25بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوار‌ها (هر نفر 45 هزار و 500 تومان) واريز مي‌شود.

گفتني است؛ يارانه نقدي در چارچوب قانون هدفمندي يارانه‌ها از آذر 89 تاکنون به مردم پرداخت مي‌شود. دولت ماهانه 34 هزار ميليارد ريال يارانه به مردم پرداخت مي‎‎کند که حدود 20 هزار ميليارد ريال آن از محل افزايش قيمت‎‎ها تامين و بقيه براساس قانون از بودجه عمومي برداشت مي‎‎شود.

وعده معاون رئيس جمهور براي پرداخت حقوق و عيدي کارمندان

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حقوق کارکنان تا 20 اسفند پرداخت مي‌شود تا در پايان سال مشکلي از اين بابت نداشته باشيم.به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت اظهار کرد: با وزير امور اقتصادي و دارايي و خزانه‌داري هماهنگي‌هاي لازم انجام شده تا عيدي کارکنان طي روز‌هاي اخير پرداخت شود که بخشي از اين مبالغ ديروز پرداخت شد و با درخواست وزرا و درخواست وجه از خزانه اين پرداختي‌ها ادامه خواهد داشت.

وي درباره پرداخت يارانه طي دو ماه پاياني سال خاطرنشان کرد: تلاش مي‌کنيم 26 بهمن و در همين بازه زماني در اسفندماه نيز يارانه‌ها را پرداخت کنيم تا يک انسجام کاملي به پرداختي‌هاي پايان سال داده باشيم.

برنامه ريزي براي تامين مسکن گروه هاي کم درآمد

وزير راه و شهرسازي گفت: برنامه‌ريزي جامع براي بهبود وضعيت مسکن روستايي با اولويت مناطق آسيب پذير از سياست هاي اين وزارتخانه است.به گزارش وزارت راه و شهرسازي، محمد اسلامي، وزير راه و شهرسازي در تشريح سياست‌هاي کلي مسکن در اين وزارتخانه بيان کرد: مديريت زمين براي تأمين مسکن، توسعه شهر و روستا در چارچوب استعداد اراضي و سياست‌ها و ضوابط شهرسازي و طرح هاي توسعه و عمران کشور و همچنين ايجاد و توسعه شهرهاي جديد يکي از مهمترين سياست هاي ما در اين حوزه به شمار مي رود که هم اکنون نيز در بخش هاي مختلف وزارتخانه در حال مطالعه و پيگيري است.

وي احياي بافت هاي فرسوده شهري و روستايي از طريق روش‌هاي کارآمد را يکي ديگر از سياست‌هاي وزارتخانه در بخش مسکن اعلام کرد و افزود: برنامه ريزي دولت در جهت تأمين مسکن گروه هاي کم در آمد و نيازمند و حمايت از ايجاد و تقويت موسسات خيريه و ابتکارهاي مردمي براي تأمين مسکن اقشار محروم نيز در اين حوزه مدنظر ما قرار دارد.

وزير راه و شهرسازي در ادامه سخنان خود برنامه‌ريزي جامع براي بهبود وضعيت مسکن روستايي با اولويت مناطق آسيب پذير از سوانح طبيعي و متناسب با ويژگي هاي بومي، ايجاد و اصلاح نظام ماليات ها و ايجاد بانک اطلاعاتي زمين و مسکن، حمايت از توليد حرفه‌اي، انبوه و صنعتي مسکن، اجباري کردن استانداردهاي ساخت و ساز مقررات ملي ساختمان و طرح‌هاي صرفه جويي انرژي، رعايت ارزش‌هاي فرهنگي و حفظ حرمت و منزلت خانواده در معماري مسکن، تقويت پژوهش و ارتقاي سطح دانش علمي در حوزه مسکن را از ديگر سياست‌هاي اصلي وزارت راه و شهرسازي در بخش مسکن عنوان کرد.

وي گفت: قطعا در اين حوزه مکان‌يابي توسعه شهرها در چارچوب طرح آمايش سرزميني، براساس استعدادهاي اقتصادي و رعايت معيارهاي زيست محيطي و مراقبت از منابع آب و خاک کشاورزي و همچنين ايمني در مقابل سوانح طبيعي و امکان استفاده از زيرساخت‌ها و شبکه شهري و از سويي ديگر تعيين ابعاد کالبدي شهرها در گسترش افقي و عمودي با تأکيد بر هويت ايراني اسلامي با رعايت ملاحظات فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، امنيتي، حقوق همسايگي و امکانات زيربنايي و الزامات زيست محيطي و اقليمي از اهميت بسيار بالايي برخوردار بوده و بايد مورد توجه قرار گيرد.

قديمي‌ترين ايرلاين غيرنظامي ايران به مزايده گذاشته شد

شرکت هواپيمايي کارون که از آن به عنوان قديمي‌ترين ايرلاين غيرنظامي ايران نام برده مي‌شود، قرار است از طريق مزايده واگذار شود.

به گزارش مهر، براساس دو نوبت آگهي مزايده اي که طي روزهاي گذشته در يکي از روزنامه ها منتشر شده، يکي از شرکت هاي زيرمجموعه هاي صندوق بازنشستگي صنعت نفت که در حال حاضر مالکيت شرکت هواپيمايي کارون را در اختيار دارد، قصد دارد 100 درصد سهام آن را واگذار کند.

براساس اطلاعات مندرج در آگهي مزايده، مهلت دريافت اسناد مزايده از تاريخ دوشنبه 15 بهمن ماه تا دوشنبه 29بهمن ماه جاري است و پيشنهادات بايد تا ساعت 16 روز سه شنبه 30 بهمن ماه ارائه گردد.شرکت هواپيمايي کارون به عنوان اولين ايرلاين غيرنظامي صنعت هوايي کشور، ابتدا با هدف پشتيباني از عمليات اکتشاف، استخراج و توسعة عملياتي در مناطق نفت خيز جنوب فعاليت خود را در سال 1305 با نام «شرکت خدمات هوايي» آغاز کرد، سپس از واحدي تحت مديريت مناطق نفت خيز به صورت شرکتي مستقل ارتقاء يافت و به عنوان «شرکت حمل و نقل هوايي ايران – نفت»، زير مجموعة شرکت ملي نفت ايران قرار گرفت.

در سال 1379 سهام شرکت به صندوق بازنشستگي کارکنان صنعت نفت واگذار و به «شرکت هواپيمايي نفت ايران» تغيير نام داد، نهايتاً اين شرکت درسال 1395 باهدف توسعة ناوگان و معرفي خود به عموم و ارائه خدمات مطلوب تر به تمامي آحاد جامعه نام خود را به «شرکت هواپيمايي کارون» تغيير داد.

ناوگان اين ايرلاين را 4 فروند فوکر 100 به ظرفيت هر کدام 100 نفر، 4 فروند فوکر 50 هر کدام به ظرفيت 50 نفر و يک فروند بوئينگ 737 به ظرفيت 145 نفر تشکيل مي دهند.

به گفته نورالله رضايي نيارکي، مديرعامل کارون ، اين ايرلاين خصولتي-دولتي است. بايد اميدوار بود اين واگذاري به سرنوشت برخي واگذاري هاي حاشيه ساز سالهاي گذشته دچار نشود و خريداري صاحب صلاحيت سکان آن را بدست بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي