جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 نهادهاي مالي 

 پيشنهاد اجرايي براي اتحاد استراتژيک بانک ها

بانک مسکن - انگيزه بانک ها براي ورود به اتحاد استراتژيک و پيشنهادات اجرايي در اين خصوص در مقاله اي از سوي رييس هيأت مديره و مديرعامل بانک مسکن مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن- هيبنا، اتحاد استراتژيک بانک ها به عنوان يکي از ابزارهاي ايجاد هم افزايي بين شبکه بانکي در بين مديران ارشد بانک ها يک الزام محسوب مي شود. هر چند ديدگاه ها و نحوه اين اتحاد مي تواند متفاوت باشد اما در کليت مشارکت و اتحاد بين مديران ارشد نظام بانکي اتفاق نظر وجود دارد.

نظر به اهميت اين بحث، در همايش بين المللي بانکداري الکترونيک و نظام پرداخت که نهم و دهم بهمن ماه در برج ميلاد تهران برگزار شد، ميزگردي تحت عنوان «اتحاد استراتژيک در بانک ها» با حضور مديران سه بانک کشور از جمله رييس هيأت مديره و مديرعامل بانک مسکن برگزار شد که هر يک به طرح ديدگاه هاي خود و الزامات ورود به اين نوع از همکاري پرداختند.

در همين زمينه ابوالقاسم رحيمي انارکي رييس هيأت مديره و مديرعامل بانک مسکن با گردآوري مقاله اي به انگيزه بانک ها براي ورود به اتحاد استراتژيک پرداخت.

در اين مقاله، انگيزه بانک ها براي ورود به يک اتحاد هدفدار در چهار «نوع» دسته بندي شده که شامل «انگيزه هاي مرتبط با بازار»، «انگيزه هاي مرتبط با محصول»، «انگيزه هاي مرتبط با منابع و زمان بندي» و «انگيزه هاي مرتبط با دانش» مي شود.در بخش انگيزه‌هاي مرتبط با بازار به کاهش تهديدهاي بالقوه رقابتي و تبديل آن به يک فرصت، دفاع و ارتقاء موقعيت خود در بازار فعلي، دسترسي به بازارهاي محلي و بين المللي جديد و تغيير احتمالي اساس رقابت و فناوري هاي مرتبط اشاره شده است.

تامين مالي شش پروژه صادراتي عمده توسط شعبه شيراز بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات - رييس شعبه شيراز بانک توسعه صادرات اعلام کرد: با تامين مالي شش پروژه صادراتي عمده در استان به مبلغ 3700ميليارد ريال موجبات اشتغال 240نفرو ارزآوري 260ميليون دلاري فراهم شده است.

سيدصمدالدين هاشمي در گفت و گو با روابط عمومي بانک توسعه صادرات با اعلام اين مطلب افزود: بانک توسعه صادرات شعبه شيراز با پرداخت مبلغ 2170ميليون ريال تسهيلات صادراتي تا دي ماه 97با رشدي 65درصدي نسبت به دوره مشابه سال قبل حمايت همه جانبه خود را از صادرکنندگان استان فارس اعلام داشته است.

وي اضافه کرد: شعبه شيراز بانک توسعه صادرات ايران به عنوان يکي از حمايت کنندگان دولت در حوزه صادرات توانست در مدت فعاليت خود از سال 1375 تاکنون نسبت به پوشش و تامين مالي پروژه هاي صادراتي حمايت همه جانبه خود را در ارائه خدمات ارز و ريال به صادرکنندگان خدمت رساني کند.

هاشمي درخصوص پروژه هاي تامين مالي شده توسط اين شعبه گفت: در صنعت مواد شيميايي 500 ميليارد ريال با 50ميليون دلار ارزآوري و 50 نفر اشتغال، در حوزه سيمان 400 ميليارد ريال با 50ميليون دلار ارزآوري و 50 نفر اشتغال ، در بخش مواد غذايي و بسته بندي 900 ميلياردريال با 70ميليون دلار ارز آوري و 70نفر اشتغال تسهيلات ارائه شده است.

رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي:

شبکه بانکي همراه و همگام نظام اقتصادي است

بانک پارسيان - رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي گفت :شبکه بانکي همراه و همگام نظام اقتصادي است. ما خود را بدهکار مردم و موظف به خدمت مي دانيم لذا نبايد از سوي مراجع تصميم گيري در خصوص بانک ها اجحاف شود.به گزارش روابط عمومي بانک پارسيان ،رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي و مديرعامل بانک پارسيان در جمع مديران روابط عمومي بانک ها و موسسات اعتباري که حسين زاده، رييس شوراي هماهنگي بانک هاي دولتي و مديرعامل بانک ملي، صالح آبادي، مديرعامل بانک توسعه صادرات، زاهدپور، مدير روابط عمومي بانک مرکزي نيز در آن حضور داشتند، با تأکيد بر متناسب ساختن انتظارات از شبکه بانکي گفت: بعضاً وجهه شبکه بانکي بين تصميم گيران، برخي از مسئولين، نمايندگان محترم مجلس و بزرگان کشور به گونه اي مطرح شده که شبکه بانکي خلاف رشد اقتصادي حرکت و عمل مي کند.

در مسابقات بين‌المللي کشتي آزاد جام تختي در کرمانشاه از بانک پاسارگاد تقدير شد

بانک پاسارگاد - با حضور سلطاني‌فر وزير ورزش، استاندار کرمانشاه، مسئولان استان، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان فدراسيون کشتي، از بانک پاسارگاد به عنوان تنها حامي مالي برتر فدراسيون و تيم‌هاي ملي کشتي تقدير شد.به گزارش روابط عمومي بانک پاسارگاد،در اين مراسم از دکتر قاسمي مدير‌عامل بانک پاسارگاد که در طول سال‌هاي گذشته در راه افتخار آفريني قهرمانان بزرگ کشتي ايران به عنوان پر افتخارترين ورزش کشور، همواره همراه و پشتيبان بوده‌اند، از سوي مسئولان فدراسيون کشتي قدرداني به‌عمل‌آمد.

در مسابقات امسال جام کشتي آزاد تختي که در کرمانشاه برگزار شد کشورهاي ايران، آذربايجان، ترکيه، روسيه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقيزستان، گرجستان و کشتي‌گيران مدعي داخلي حضور داشتند و تيم ملي کشتي آزاد ايران بر سکوي قهرماني ايستاد و تيم‌هاي آذربايجان و قرقيزستان به ترتيب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بانک ايران زمين به راهکارهاي اجراي فناوري بلاک چين دست پيدا مي کند

بانک ايران زمين- معاون فناوري اطلاعات بانک ايران زمين گفت: اين بانک بسترهاي مناسب و زيرساخت هاي لازم را براي فعاليت فين تک ها و استارت آپ ها فراهم کرده تا با استفاده از دانش روز آنها، فناوري هاي همچون بلاک چين توسعه پيدا کند.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين ، فرهاد اينالوئي درباره وجود زيرساخت هاي فناوري بلاک چين در کشور و نظر دستگاه هاي ناظر بر فعاليت هاي بانکي همچون بانک مرکزي درباره اين فناوري، گفت: نگاهي که نظام بانکي به بلاک چين دارد يک نگاه کنجکاوانه است. يعني يک تکنولوژي در دنيا به نام بلاک چين آمده که بر اساس سيستم هاي توزيع شده فعاليت مي کند.وي افزود: اينکه در سيستم بانکي، بلاک چين چه کاربردي دارد؟ هنوز اظهار نظر درباره آن زود است چون در هيچ کجاي دنيا هيچ سرويس بلاک چين تاکنون عملياتي نشده است و فقط سيستم ارز رمزها و بيت کوين ها از آن استفاده مي کند. بعد از اينکه بانک ها از اين حالت کنجکاوي بيرون آمدند احتمالا به سوي تحقيق و توسعه حرکت مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي