جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 خبــر 

 افتتاح خط توليد فيلتر کنترل ماسه چاه‏هاي نفت و گاز در پرند

رباط کريم-اصغري

خط توليد فيلتر کنترل ماسه چاه‎هاي نفت و گاز با حضور معاون استاندار تهران در پرند به بهره‎برداري رسيد.

به گزارش خبرنگارما، در سومين روز از ايام الله دهه مبارک فجر خط توليد فيلتر کنترل ماسه چاه‎هاي نفت و گاز با حضور امامي امين معاون استاندار تهران، ساداتي فرماندار رباط کريم، مدير کل صمت استان تهران و تعدادي از مسئولان با ظرفيت توليد 1800 تن در سال در شهرک صنعتي پرند به بهره‎برداري رسيد.

بخشدار مرکزي شهريار:

طرح توسعه گردشگري را با جديت دنبال مي کنيم

شهريار-برزگر

رحيمي بخشدار مرکزي شهريار گفت:شهرستان شهريار از مهاجرپذيرترين شهرستانهاي استان تهران است که ميتوان نام ايران کوچک را به آن داد که هنوز ظرفيت‌هاي بالقوه آن به بالفعل تبديل نشده است.

وي با اشاره به طرح هاي هادي روستايي گفت:طرح هادي روستايي در برخي از روستاها بيش از 15 سال بازنگري نشده و اقدامي صورت نگرفته بود که براي 9 روستا طرح بازنگري انجام شد و 6 روستاي ديگر نيز بايد انجام شود.در بحث مبارزه با قاچاق کالا بخشداري موفقيت‌هاي خوبي داشته و نماينده بخشداري در تمام کشفيات حضور داشته است.

بحث امنيت از مهمترين موضوعات بشر است كه بيشتر از 50درصد دهياري‌ها نصب دوربين‌هاي پايشي را انجام داده اند.

بخشدار مرکزي شهرستان شهريار گفت:طرح توسعه گردشگري را با جديت دنبال مي کنيم و از سرمايه گذاري در بخش گردشگري با تمام توان حمايت مي نماييم.يکي از مشکلات ما در سرمايه‌گذاري در شهرستان، واگذاري اختيارات به شهرستان است که بايد از استان استعلامات انجام شود که اگر کار مجوزها در شهرستان انجام مي‌شد يک پروسه دو ساله طي دو هفته صورت مي گرفت.

رحيمي در خصوص ارزش افزوده هاي تخصيص يافته به دهياران براي انجام پروژه هاي عمراني و خدماتي در روستاها گفت:با توجه به واريز ارزش افزوده به دهياري‎ها که براي اولين بار در تاريخ 40ساله اتفاق افتاده ما به فکر ايجاد اشتغال در روستا بوديم که در اين راستا با ايجاد درآمد پايدار براي دهياري‎ها با احداث مغازه‎هاي خدماتي در ايجاد اشتغال گام برداشتيم.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز:

تجهيز مناطق 10گانه شهرداري به دستگاه فلاسک حمل آسفالت

تبريز-توفيقي

معاون فني و عمراني شهردار تبريز از تجهيز مناطق 10گانه شهرداري تبريز به دستگاه حمل فلاسک در سال آينده خبر داد.

محمدحسين اسحقي در جلسه شوراي مديران شهرداري تبريز درخصوصي دسترسي هميشگي و آسان به آسفالت در مناطق اظهار کرد: براي مناطق دستگاه فلاسک حمل آسفالت در نظر گرفته مي شود که آسفالت را گرم نگه مي‎دارد تا براي لکه گيري از آن بهره ببريم.

وي همچنين تشريح کرد: دستگاه فلاسک حمل آسفالت، براي حفظ کيفيت اصلي و دماي آسفالت به کار مي رود تا در زمان لکه گيري و آسفالت‎ريزي مورد استفاده قرار بگيرد.

وي درخصوص پروژه هاي عمراني نيمه تمام شهرداري تبريز هم گفت: وضعيت اقتصادي در کشور به گونه‎اي است که بايد بيش تر به توانايي‎هاي داخلي خودمان متکي باشيم.

اسحقي ادامه داد: براي مثال بايد به جاي برون سپاري برخي از کارهايمان از امکانات و داشته هاي داخلي خود سازمان ها و مناطق استفاده کنيم و اين سياست را امسال درخصوص بتن و آسفالت اعمال کرديم.

تجليل از توليد کنندگان بخش کشاورزي شهريار

شهريار-برزگر

مهندس طاهري فرماندار شهرستان شهريار با تاکيد بر حفظ دشت شهريار و باغات و کشاورزي موجود اظهار داشت: اين مهم با کمک کشاورزان با اخلاص و زحمت‌کش که روزي خود از اين خاک بدست مي آوردند ممکن خواهد شد و ما مسئولين نيز در قبال اين عزيزان وظيفه داريم به هر طريقي که ميتوانيم اين طيف را حمايت کنيم و در جهت حل مسائل و مشکلاتشان علي الخصوص موضوع آب، تلاش کنيم.

نماينده عالي دولت در شهرستان شهريار با بيان اينکه به منظور تامين آب مناسب کشاورزي در شهرستان با برنامه ريزي هاي انجام شده قرار است پساب تصفيه شده از فاضلاب ها را جايگزين آب چاه ها کنيم .

وي در ادامه گفت: ميخواهيم به تدريج سرسبزي گذشته دشت شهريار را به آن بازگردانيم و نگراني‎هاي کشاورزان از کم آبي را مرتفع کنيم و با تصميم گيري و اقدامات خوب صورت گرفته ما از کشاورزان و عزيزاني که در اين حوزه فعاليت ميکنند طلب همکاري براي تسريع در اين روند را طلب ميکنيم.

مهندس طاهري بحران فرونشست هاي دشت شهريار را موضوع مهمي عنوان کرد که بوسيله برداشت بي رويه آب از اعماق زمين رخ ميدهد و بيان داشت: با ساماندهي موضوع پساب و از دسترس خارج کردن تدريجي چاه هاي آب، تجميع زمين‎هاي کشاورزي و قطره اي کردن آبياري مزارع که با کمک کشاورزان ممکن ميشود ميتواند در حل بحران موثر باشد .وي افزود: در نظر داريم صنايع تبديلي و سردخانه هاي شهرستان نيز توسط خود سرمايه گذاران کشاورزان در شهرستان انجام شود و به هم‎افزايي در راستاي رشد و ارتقاي مجموعه کشاورزي کمک کند.وي خاطرنشان کرد:از مسائل مهم و اولويت‎هاي کار ما توجه جدي به کشاورزان و صنايع تبديلي ميباشد که توسعه و پيشرفت ما را رقم ميزند و به اقتصاد و اشتغال شهرستان و کشور کمک ميکند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي