جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 بررسي عوامل اولين شکست پرسپوليس
 از مدافع ضعيف تا «سروش» نا آماده 

 خارج از مسائل حاشيه‌اي که بازي فولاد و پرسپوليس داشت، چند عامل باعث شد تا شاگردان برانکو اولين شکست خود را در ليگ برتر تجربه کنند.تيم فوتبال پرسپوليس در چارچوب هفته هفدهم ليگ برتر فوتبال کشورمان اولين شکست خود در اين فصل را مقابل فولاد و در اهواز تجربه کرد.

خارج از مسائل حاشيه‌اي که اين بازي داشت و پرسپوليسي‌ها تجربه کردند چند عامل باعث شد تا شاگردان برانکو اولين شکست خود را در ليگ برتر تجربه کنند. در اين مطلب قصد داريم تا اين موارد را بررسي کنيم.

نادري در حد پرسپوليس نبود

بعد از اينکه شجاع خليل‌زاده بازي با فولاد را به علت محروميت از دست داد، محمد نادري مدافع جديد و جوان پرسپوليس اين فرصت را پيدا کرد تا اولين بازي خود را به صورت بازيکن فيکس براي پرسپوليس انجام دهد. نادري که زوج سيدجلال حسيني در اين بازي بود نتوانست انتظارات را برآورده کند و يکي از ضعيف‌ترين بازيکنان پرسپوليس بود. عملکرد نادري آنقدر در اين بازي بد بود که بعد از مدت‌ها خط دفاع پرسپوليس که هميشه نقطه قابل اتکا اين تيم بود به پاشنه آشيل سرخپوشان تبديل شود. به نظر مي‌رسد اگر نادري همين عملکرد را داشته باشد در پايان فصل و بعد از تمام شدن قرارداد قرضي‌اش پرسپوليس را ترک کند.

رفيعي همه را نااميد کرد

يکي از بازيکناني که برانکو و هواداران پرسپوليس روي او حساب ويژه‌اي باز کرده‌اند سروش رفيعي است. رفيعي که به عنوان يک هافبک خوش تکنيک و خلاق شناخته مي‌شود در اين چند بازي اخير مخصوصا در بازي اين هفته با فولاد اصلا نتوانسته انتظارات را برآورده کند.

در واقع رفيعي با آن بازيکن مدنظر کادر فني و هواداران فاصله زيادي دارد. بايد ديد در ادامه ليگ رفيعي مي‌تواند به بازيکني اثرگذار تبديل شود يا خير.

خنثي مثل بشار

بشار رسن هافبک عراقي پرسپوليس ديگر بازيکن اين تيم است که کيلومترها با آن بازيکن آماده چند ماه پيش فاصله دارد. بشار که جام ملت‌هاي خوبي را با عراق پشت سر گذاشت چند وقتي است که عملا تاثيري در جريان بازي‌هاي پرسپوليس ندارد. بشار در بازي با فولاد به جاي سروش رفيعي وارد زمين شد اما در حدود بيست دقيقه حضورش به عنوان هافبک طراح هيچ‌ کار خاصي انجام نداد.

بازي با يک مهاجم نوک!

پرسپوليس در بازي با فولاد عملا با يک مهاجم نوک (علي عليپور) بازي را آغاز کرد، هرچند مهدي ترابي به عنوان مهاجم بازي مي‌کرد اما عملا پرسپوليس يک مهاجم داشت. اين در شرايطي است که با حضور ماريو بوديمير انتظار مي‌رفت برانکو تيمش را با دو مهاجم نوک به زمين بفرستد. نکته جالب اينجا بود که از زمان حضور بوديمير در زمين روند کار به سود پرسپوليس تغيير پيدا کرد و اين مهاجم کنار علي عليپور موقعيت‌هاي فراواني را خلق کردند اما موفق به گلزني نشدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي