جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 خبـــرنامه 

 ترافيک سنگين در استقلال

يک نيمکت سنگين

با جذب چهار بازيکن جديد و بازگشت مصدومان، استقلال در نيم‌فصل دوم‌ چهره‌اي کاملا متفاوت خواهد داشت. آبي‌ها در نيمه دوم فصل به تيمي پرستاره تبديل شده‌اند و رقابت ستارگان آبي در پست‌هاي مختلف باعث خواهد شد تا نام‌هاي سرشناسي مجبور شوند از روي نيمکت شاهد بازي تيم خود باشند. در اين گزارش قصد داريم نگاهي داشته باشيم به رقابت‌هاي جذاب در تيم استقلال.

نيمکت‌‌نشيني آقاي کلين‌شيت

استقلالي‌ها در قفس توري سيدمهدي رحمتي و سيد حسين حسيني را‌ در اختيار دارند؛ دو دروازه‌بان کاملا آماده و با انگيزه. در نيم فصل اول اين رقابت به سود رحمتي به اتمام رسيد و در اولين بازي نيم ‌فصل دوم نيز باز‌هم حسيني نيمکت‌نشين بود و رحمتي در ترکيب اصلي قرار داشت. مسلما سيد‌حسين حسيني که رکورددار کلين‌شيت در ليگ ايران است، در هر تيم ديگري به جز استقلال مي‌توانست فيکس باشد.

مدافعان مياني

با انتقا‌ل وريا غفوري و روزبه چشمي به خط مياني‌، ترافيک در خط دفاعي استقلال کمتر شده و به نظر مي‌رسد پژمان منتظري، محمد دانشگر و آرمين سهرابيان تا حدودي توانسته‌اند جايگاه خود را در خط دفاعي به دست بياورند. در پست دفاع چپ نيز احتمالا در نيم فصل دوم بايد شاهد حضور اميد نورافکن باشيم؛ اتفاقي که زکي‌پور را نيمکت‌نشين مي‌کند. خسرو حيدري نيز ديگر نيمکت‌نشين سرشناس آبي‌ها در جناح راست خط دفاعي است.

هافبک‌ها و سرگيجه شفر

علي کريمي، روزبه چشمي و فرشيد باقري و در صورت لزوم اميد نورافکن هافبک‌هاي تدافعي استقلال هستند که از اين بين فقط 2 بازيکن شانس بازي کردن دارند. در بخش تهاجمي نيز داريوش شجاعيان برگشته و استقلال فرشيد اسماعيلي، طارق همام و رضا آذري را نيز در اين پست در اختيار خواهد داشت. جايگاه وريا غفوري در پست وينگر راست ثابت به نظر مي‌رسد اما در بقيه نقاط ميانه ميدان هر تغييري ممکن است رخ دهد. در خط مياني به غير از نفراتي که اشاره شد بايد مهدي قائدي، سجاد آقايي، پاتوسي و محسن کريمي را هم اضافه کنيم.

رقابت در خط آتش

مرتضي تبريزي، روح‌ا... باقري و صيادمنش در‌کنار الحاجي گرو مهاجمان استقلال در نيم‌فصل اول بودند که گرو با نظر کادر فني اين تيم از جمع آبي‌ها جدا‌ و اسماعيل گونکالوس به‌ عنوان يکي از خريدهاي زمستاني به جمع استقلال اضافه شد و هواداران اين تيم اميدوارند تا اين بازيکن گينه‌اي-پرتغالي خاطرات مامه تيام را براي‌شان زنده کند. همچنين حضور منشا نيز ترافيک در خط حمله آبي‌ها را سنگين‌تر کرد و به نظر مي‌رسد در‌ اين پست هم چند بازيکن سرشناس بايد خود را براي نيمکت‌نشيني آماده کنند.

حضور گسترده اهالي ورزش در جشن چهل سالگي انقلاب

بسياري از اهالي و مسئولان ورزش کشور، در جشن بزرگ چهل سالگي انقلاب شرکت کردند.روز گذشته، مردم ايران در سراسر کشور با حضور در خيابان ها، جشن چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي را برگزار کردند.

همچنين بسياري از اهالي ورزش کشور از جمله سرپرست فدراسيون کاراته، واليبال ، رئيس فدراسيون تيروکمان، بدنسازي و ورزشکاران کشور در مراسم راهپيمايي ديروز حضور پيدا کردند.

اولتيماتوم بارسلونا به کوتينيو

عملکرد يک ماه آينده ستاره برزيلي بارسلونا زير ذره بين قرار مي گيرد.روزنامه اسپورت کاتالونيا خبر داد که عملکرد ضعيف اخير فيليپه کوتينيو، ستاره برزيلي مسئولان باشگاه بارسلونا را به بررسي دقيق عملکردش واداشته است.آمور، مدير روابط عمومي باشگاه بارسلونا درباره اين موضوع گفت: در ابتدا بايد بگويم که حضور کوتينيو در تيم ما باعث خوشحالي ماست. البته او بايد عملکرد بهتري داشته باشد و بهتر از اين ها عمل کند. در شرايط کنوني همه مسئولان عملکرد او را در ماه آينده زير ذره بين خواهند گذاشت تا تصميم نهايي درباره او گرفته شود.

پيش از اين رسانه هاي اسپانيا مدعي شده بود که مسئولان بارسلونا به خاطر عملکرد ضعيف کوتينيو تصميم به فروش او گرفتند.

آمار دست نيافتني قلعه نويي

پرافتخارترين مربي تاريخ ليگ برتر در ديدار برابر سپيدرود رشت به رکوردي منحصر به فرد رسيد. سرمربي زردپوشان اصفهاني که با کسب پنج قهرماني در ليگ برتر به عنوان پرافتخارترين مربي تاريخ اين رقابت‌ها شناخته مي‌شود، به لحاظ تعداد مربيگري در ليگ برتر هم آمار قابل توجهي در اختيار دارد که بعيد به نظر مي‌رسد تا چند سال آينده، مربي ديگري به آمار او برسد. قلعه نويي با حضور در ديدار برابر سپيدرود رشت، به آمار 450 بازي ليگ برتري به عنوان مربي دست يافت تا از اين نظر تا چند سال آينده بدون رقيب باشد.امير قلعه نويي در دومين دوره ليگ برتر، اولين تجربه مربيگري در اين رقابت‌ها را همراه با استقلال اهواز پشت سرگذاشت. او در سال‌هاي بعد، هدايت تيم‌هاي استقلال تهران، سپاهان اصفهان، تراکتورسازي، ملوان انزلي، مس کرمان و ذوب آهن اصفهان را هم بر عهده گرفت و در مجموع پنج بار با تيم‌هاي استقلال تهران و سپاهان اصفهان عنوان قهرماني ليگ برتر را کسب کرده است. پس از امير قلعه نويي، مجيد جلالي سرمربي نساجي مازندران بيشترين مربيگري در ليگ برتر را انجام داده و 374 بازي روي نيمکت تيم‌هاي مختلف حضور داشته است. علي دايي هم با 317 بازي مربيگري در رده سوم قرار دارد.

چهره برنده هفته

امپراطور غول‎کش!

افشين قطبي در بردن تيم هاي بزرگ تخصص پيدا کرده. اولين بازي قطبي در مقام سرمربي فولاد ديدار با تراکتورسازي در تبريز بود؛ تيمي که با محمد تقوي در خانه تيمي بي رحم نشان داده بود و به چيزي جز سه امتياز فکر نمي کرد اما قطبي موفق شد تراکتورسازي را در تبريز 2-1 شکست دهد تا آخرين بازي تقوي به عنوان سرمربي تراکتور، خاطره اي تلخ براي او به يادگار بگذارد. قطبي در اين هفته پرسپوليس را برد تا در سه ديداري که روي نيمکت فولاد نشسته دو تيم بزرگ را شکست داده باشد و حالا امپراطور توانسته تيمش را به رده ششم برساند و اميدوار است تا پايان فصل به رده هاي بالاتر هم برسد، هر چند که او با تيم پنجم جدول 6 امتياز فاصله دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي