جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/11/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6050

 خبـــرنامه 

 ليگ جزيره، مقصد بعدي نيمار

نيمار در تابستان دو سال پيش بود که تصميم گرفت بارسلونا را ترک کند تا پيراهن پاري سن ژرمن را بر تن کند. اين بازيکن برزيلي در پاري سن ژرمن نتوانسته انتظارات را برآورده کند و آسيب ديدگي‌هاي زيادي از يک طرف و از طرف ديگر هم حاشيه‌هاي که داشته باعث شده تا او به جدايي فکر کند. با وجود آنکه خبرهاي زيادي درباره بازگشت نيمار به بارسلونا به گوش مي‌رسد اما به نظر مي‌رسد که او راهي ليگ جزيره خواهد شد.

سايت sport فرانسه نوشت که نيمار به احتمال خيلي زياد در تابستان از پاري سن ژرمن جدا شود و اين بار او مي‌خواهد بازي در ليگ جزيره را آزمايش کند. رسانه‌هاي انگليسي هم پيش از اين نوشتند که منچستر يونايتد مشتري جدي نيمار است و بايد ديد که سرنوشت اين بازيکن برزيلي در نهايت چگونه خواهد شد.

فالکائو به اتلتيکو برنمي‌گردد

مهاجم تيم فوتبال موناکو به تيم سابق خود برنمي‌گردد.

رادامل فالکائو به دنبال راهي براي جدايي از تيم موناکو است و در اين بين مذاکراتي با تيم‌هاي سابق خود مثل اتلتيکومادريد داشته است.

البته به نظر مي‌رسد احتمال حضور اين مهاجم کلمبيايي در اتلتيکو منتفي است چراکه وي با سيمئونه مشکل دارد. فالکائو دنبال بازگشت به لاليگا است و بايد ديد در نهايت راهي کدام تيم خواهد شد.

خانه تکاني در الغرافه

طارمي ماند، اسنايدر جدا شد

باشگاه الغرافه جدايي وسلي اسنايدر را تاييد و چهار بازيکن خارجي خود را براي فصل جديد ليگ قهرمانان اعلام کرد.

به گزارش روزنامه استاد الدوحه، الغرافه يکي از تيم‌هاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا است که بايد در مرحله پلي آف به ميدان برود. اين باشگاه قطري فهرست بازيکنان خود را براي حضور در ليگ قهرمانان اعلام کرد که نام مهدي طارمي نيز در آن ديده مي‌شود.

مهاجم ايراني که صحبت‌هايي مبني بر رفتنش از الغرافه به گوش مي‌رسيد، در اين تيم ماندني شده است و براي الغرافه به ميدان خواهد رفت. با اين حال جدايي وسلي اسنايدر بزرگ‌ترين اتفاق ممکن در اين تيم است و الغرافه، لوکاس مندس را از الدحيل به خدمت گرفته است تا جانشين اسنايدر شود.

ديگو آمادو پرتغالي، ولاديمير وايس اسلواک، مهدي طارمي از ايران و لوکاس مندس برزيلي چهار خارجي اين فصل الغرافه در ليگ قهرمانان آسيا خواهند بود.

کشتي‌گير بدون سهميه‌اي که ستاره جام تختي شد!

بهمن تيموري که بهترين کشتي‌ها را در جام تختي گرفت، دقيقه نود از کادر فني تيم ملي براي حضور در اين جام بين‌المللي سهميه گرفت.

در حالي که اين روزها اعضاي کادر فني تيم‌هاي ملي جوانان، اميد و بزرگسالان خيلي از عملکرد کشتي‌گيران در جام بين‌المللي تختي رضايت ندارند و به نظر مي‌رسد کشتي ما روزهاي سختي را در سالِ سهميه المپيک پيش رو خواهد داشت،‌ اما عملکرد چند کشتي‌گير مثل يونس امامي، بهمن تيموري، اميرمحمد يزداني و ... مورد توجه مربيان قرار گرفته است.

نکته جالب اين است بهمن تيموري که در وزن 79 کيلوگرم به مقام اول رسيد،‌ سهميه حضور در جام تختي را نداشت و در نهايت با نظر غلامرضا محمدي اجازه پيدا کرد که در اين مسابقات حضور پيدا کند.

او فينال اين وزن را مقابل جرئيل حسن‌اف قهرمان شاخص تيم ملي آذربايجان برگزار کرد و توانست اين کشتي‌گير عنوان‌دار را شکست دهد. فيلم اين مبارزه جذاب و ديدني در سايت اتحاديه جهاني کشتي نيز انعکاس پيدا کرد.

هفته بيست و چهارم ليگ واليبال

شکست دور از انتظار پيکان در تهران

در پايان هفته بيست و چهارم از رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال، تيم‌هاي قعر جدولي موفق به کسب پيروزي‌هايي دور از انتظار شدند.

رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال هفته‌هاي پاياني خود را سپري مي کند و تيم‌هاي حاضر در مرحله حذفي رفته رفته مشخص مي شوند. در ديدارهاي اين هفته پيام خراسان موفق به کسب پيروزي ارزشمندي شد و در تهران توانست تيم قدرتمند پيکان را با نتيجه 3 بر صفر از پيش رو بردارد تا يکي از نتايج غيرقابل پيش بيني ليگ را رقم بزند.

شهرداري تبريز نيز شگفتي ساز هفته بود و در خانه موفق به کسب پيروزي 3 بر يک مقابل سايپا شد. سايپا هفته گذشته پيام را از پيش رو برداشته بود و اين هفته در حالي رو در روي شاگردان عادل بناکار قرار گرفتند که بسياري از ياران نيم فصل اول خود را در اختيار نداشتند و حضور آنها در مرحله پلي آف بسيار سخت شده است.

خاتم اردکان ديگر مدعي ليگ برتر واليبال در ديداري آسان موفق به پيروزي 3 بر صفر مقابل تيم انتهاي جدولي عقاب تهران شد که با 4 پيروزي در رده دوازدهم جدول رده بندي قرار دارد. خاتم با اين پيروزي همچنان خود را در رده سوم جدول نگه داشت تا در رقابت نزديک با پيام همچنان تنه به تنه پيش بروند.

شهروند اراک نيز در اين هفته مهمان دورنا اروميه بود و توانست پس از هفته ها يک بار ديگر طعم پيروزي را بچشد و در ديداري نزديک با نتيجه 3 بر 2 تيم جوان دورنا را از پيش رو بردارد.

شهرداري گنبد در روزي که ميکائيل تاجر را در اختيار نداشت با نتيجه 3 بر يک ديداري خانگي را به شهرداري ورامين واگذار کرد تا حفظ جايگاه هشتمي براي آنها سخت تر از گذشته شود. رحمان محمدي راد نيز از بازيکناني چون پوريا فياضي، محمد محمدکاظم و پرويز پزشکي در اين ديدار استفاده نکرد اما باز هم موفق به کسب پيروزي ارزشمند خارج از خانه شد.فولاد ايرانيان سيرجان نيز يک پيروزي خانگي ديگر را کسب کرد و اين بار موفق شد از سد شهرداري اروميه بگذرد. اروميه اي ها از حضور در پلي آف کاملا نا اميد شده اند و ديگر شانسي براي حضور در اين مرحله ندارند اما با اين حال ديداري نزديکي مقابل شاگردان محمدرضا دامغاني داشتند.در پايان اين هفته صعود تيم هاي پيکان، سايپا، شهرداري ورامين، پيام خراسان، خاتم اردکان، فولاد سيرجان ايرانيان و کاله به مرحله پلي آف قطعي شده است و تنها يک تيم ديگر از ميان تيم هاي ميانه جدولي براي حضور در جمع تيم هاي مرحله حذفي شانس خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي