جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6062

 عرضه نفت در بورس،بازارهاي جديد براي نفت ايران باز کرد 

 نماينده شرکت ملي نفت ايران با اشاره به تلاش کارگزاري‌هاي سراسر کشور در راستاي مشتري يابي براي خريد نفت از طريق بورس، گفت: عرضه نفت در بورس بازارهاي جديد براي نفت ايران باز کرد.

به گزارش فارس ،اميرحسين تبيانيان، نماينده شرکت ملي نفت ايران در بورس انرژي در نشست خبري که به ميزباني خبرگزاري مهر برگزار شد، با بيان اينکه بورس فضاي شفافي به شمار مي‌رود که محور آن، اطلاع‌رساني عام است، گفت: دغدغه اصلي وزارت نفت، فروش نفت است، نه طُرُق فروش آن؛ به همين منظور از روش هاي متفاوت براي فروش نفت استفاده مي‌کند. البته بايد توجه داشت که فروش نفت در بورس انرژي، روش جديدي است که کارآمدي آن به مرور زمان مشخص مي‌شود، اما به طور کلي راه اندازي و استفاده از آن ضرري براي کشور ندارد.

وي افزود: از ابتداي بهمن ماه سال جاري، عرضه نفت در بورس منظم شد؛ در حالي که اگر اين روش فروش نفت ناکارآمد بود، پس متقاضي زيادي نداشتيم. اين در شرايطي است که مراجعه به ما به ويژه از کشورهاي خارجي، چندين برابر شده و باتوجه به اينکه ايران از ابتداي دوره فروش نفت خود، از شيوه بورسي براي فروش نفت استفاده نکرده است، مشتريان کنوني مي‌خواهند از صحت، امنيت و پايداري عرضه نفت در بورس آگاه و مطمئن شوند.

اين مقام مسئول با اعلام اينکه گاهي متقاضياني براي 10 ميليون بشکه نفت درخواست دارند، ادامه داد: نقل و انتقالات مالي آن ها زمان بر است و گاهي بيش از سقف زماني تعيين شده واريز پول براي کارگزاري است، البته اين مشتريان زمان براي تحويل و خريد نفت دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي