جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6062

 تريبون 

 دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي :

امکان خريداري هواپيماي نو توسط شرکت‌هاي هواپيمايي وجود ندارد

دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي آخرين وضعيت قرارداد با شرکت‌هاي هواپيماسازي دنيا را اعلام کرد و گفت: عملاً امکان خريداري هواپيماي نو توسط شرکت‌هاي هواپيمايي وجود ندارد و با دور زدن تحريم‌ها، درصدد هستيم هواپيماي دست دوم خريداري و به داخل منتقل کنيم.

مقصود اسعدي ساماني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره گفته وزير راه و شهرسازي مبني بر " توسعه ناوگان هوايي کشور و خريد هواپيما"، و همچنين اينکه گويا قرار است تعدادي هواپيما از سوي شرکت‌هاي هواپيمايي به ناوگان حمل و نقل هوايي کشور اضافه شوند و مجوز واردات از سوي سازمان هواپيمايي کشوري صادر شده است، بيان کرد: اين اتفاق در گذشته نيز انجام شده و موضوع جديدي نيست. شرکت‌هاي هواپيمايي با توجه به توان مالي خود جهت توسعه ناوگان هوايي اقدام به خريد هواپيما مي‌کنند و پس از بازرسي و تأييد سازمان هواپيمايي کشوري زمينه انتقال به داخل کشور فراهم مي‌شود.

وي در پاسخ به اينکه هواپيماهاي مربوطه نو هستند يا دست دوم؟ گفت: در گذشته امکان واردات هواپيماي نو وجود داشت اما در حال حاضر شرايط بسيار سخت شده است و امکان واردات هواپيماي نو وجود ندارد. عملاً اگر قرار بر اين باشد که هواپيماي جديدي به کشور وارد کنيم، دست دوم خواهد بود.

اسعدي ساماني ادامه داد: تلاش‌ها براي وارد کردن هواپيما به کشور ادامه دارد و عليرغم اينکه آمريکايي‌ها مسيرهاي مختلف را براي فروش هواپيما به ايران مسدود مي‌کنند، ناچار به توسعه ناوگان هوايي خود هستيم و از راهکارهاي مناسب براي دور زدن تحريم‌ها استفاده خواهيم کرد. همانگونه که از گذشته تا کنون علي‌رغم تحريم آمريکايي‌ها موفق به انتقال هواپيما به کشور شده‌ايم و به طور حتم در برهه زماني کنوني نيز تعداد هواپيماهاي ناوگان هوايي را ايران را افزايش خواهيم داد.

شرايط تبديل وضعيت پرسنل قرارداد پيماني به رسمي آزمايشي ابلاغ شد

سازمان اداري و استخدامي کشور، شرايط تبديل وضعيت از قرارداد پيماني به رسمي آزمايشي در دستگاه‌هاي اجرايي را ابلاغ کرد.به گزارش سازمان اداري و استخدامي کشور، اين سازمان طي بخشنامه‌اي شرايط جديد تبديل وضعيت کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي مشمول قانون مديريت خدمات کشوري را از قرارداد پيماني به رسمي آزمايشي در مشاغل حاکميتي ابلاغ کرد.اين بخشنامه در اجراي تصويب‌نامه شماره 147991‏/ت54770هـ مورخ 21‏/11‏/1396 هيأت وزيران و پيرو بخشنامه شماره 144189مورخ 28‏/3‏/1397 به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي