جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6065

 خبر 

 شينهوا به نقل از سفير ژاپن در ايران:

ژاپن بدون توجه به تحريم ها با ايران تجارت مي کند

خبرگزاري رسمي چين گزارش کرد که ژاپن بدون توجه به تحريم هاي آمريکا عليه ايران، به تجارت قانوني و مشروع با ايران ادامه خواهد داد.به گزارش ايرنا، شينهوا از قول 'ميتسوگو سايتو' سفير ژاپن در ايران آورده است که به رغم تحريم هايي که وجود دارد ما مناسبات و همکاريهاي تجاري با ايران را ادامه خواهيم داد.

وي افزود: تحريم هايي از سوي آمريکا در نظر گرفته شده است اما شرکت ها، بازرگانان و صاحبان موسسات ژاپني بدون توجه به آنها به تجارت با ايران ادامه خواهند داد.

خبرگزاري رسمي چين مي نويسد که ديپلمات ارشد ژاپني در ملاقاتي که عبدالناصر همتي رييس بانک مرکزي ايران داشته به او گفته است که در ماه هاي اخير با وجود اين تحريم ها، شرکت ها و بازرگانان ژاپني از تجارت خود با ايران حراست کرده اند.

سفير ژاپن در ايران با اشاره به اينکه بزودي يک هيات بانکي از ايران راهي توکيو مي شود، خاطر نشان کرد ما بر اساس منافع خودمان با قدرت همکاري هاي اقتصادي با ايران را ادامه مي دهيم.

آغازثبت نام حج سال 98

ثبت نام در کاروان‌هاي حج 98 آغاز شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ثبت نام در کاروان‌هاي حج 98 آغاز شد و دارندگان فيش حج تا 30 بهمن‌ماه سال 85 مي‌توانند در کاروان‌هاي حج 98 ثبت نام کنند. اين اولويت‌ها فقط 5 روز براي نام نويسي مهلت دارند و اگر کاروان‌ها خالي بماند، سازمان حج و زيارت اولويت‌هاي بعدي را فرا مي‌خواند.

علي رضا رشيديان، رئيس اين سازمان گفته که اولويت بعدي تا 15 اسفندماه سال 85 است که براي تکميل ظرفيت فراخوانده خواهند شد.

به منظور جلوگيري از سوءاستفاده امريکا از شوراي امنيت؛

روسيه و چين قطعنامه آمريکا درباره ونزوئلا را وتو کردند

نمايندگان روسيه و چين با قطعنامه پيشنهادي آمريکا درباره ونزوئلا مخالفت کردند و به اين ترتيب اجازه ندادند آمريکا با سوء استفاده از شوراي امنيت به اهداف تغيير رژيم در کاراکاس دست يابد.به گزارش ايرنا، پس از نشست شوراي امنيت سازمان ملل متحد که با اصرار آمريکا درباره ونزوئلا تشکيل شد، اين کشور قطعنامه اي را با عنوان لزوم ارسال کمکهاي انسان دوستانه به ونزوئلا ارائه داد.

در راي گيري انجام شده، روسيه، چين و آفريقاي جنوبي راي منفي؛ 9 عضو اين شورا هم راي مثبت و 3 عضو ديگر راي ممتنع دادند.

به اين ترتيب با توجه به مخالفت حداقل يک عضو دائم شوراي امنيت، اين قطعنامه به تصويب نرسيد.

در قطعنامه آمريکا انتخابات 20 ماه مه 2018 که منجر به انتخاب نيکلاس مادورو شده است، غير آزاد و غير منصفانه دانسته مي شد و مي خواست انتخابات آزاد، عادلانه و معتبر رياست جمهوري با نظارت گروه هاي بين المللي و بر اساس قانون اساسي ونزوئلا برگزار شود.

همچنين با ادعاي حمايت از بازگشت دمکراسي و حاکميت قانون، از دبيرکل سازمان ملل متحد مي خواست تا ابزار لازم را براي برگزاري انتخابات آزاد، عادلانه و معتبر فراهم سازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي