جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6068

 تريبون 

 اظهارنظر جديد نوبخت درباره افزايش حقوق کارمندان در سال آينده

رئيس سازمان برنامه‌ و بودجه بر اجراي مصوبه مجلس براي افزايش حقوق کارمندان در سال آينده درصورت تصويب نهايي آن، تاکيد کرد.

به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت، معاون رئيس جمهور در صفحه شخصي خود در توئيتر، نوشت:

با وجود کارشناسي بودن طرح دولت براي افزايش حقوق کارمندان و اشکالات متعدد اجرايي در مصوبه مجلس، اگر اين مصوبه به قانون تبديل شود، دولت با جديت آن‌را اجرا خواهد کرد.

احترام به قانون افتخار دولت و ارائه لوايح بودجه در وقت قانوني، نماد اين احترام تام و تلاش بيشينه براي اجراي آن است.

سقف برداشت از خودپرداز‌ها زياد مي‌شود

طبق روال سال‌هاي قبل، بانک مرکزي به بانک‌ها مجوز افزايش سقف برداشت نقدي از دستگاه‌هاي خودپرداز را در آستانه نوروز داده است.

به گزارش «تابناک» ، نياز به پول نقد در آستانه عيدنوروز و ايام عيد به طور طبيعي افزايش مي‌يابد که همين امر موجب شده تا بانک مرکزي در ايام نزديک به عيد نوروز، مجوز افزايش برداشت نقدي از دستگاه‌هاي خودپرداز را صادر کند.

امسال نيز به مانند سال‌هاي قبل، بانک مرکزي در آستانه ايام نوروز مجوز افزايش سقف برداشت پول از دستگاه خودپرداز از 200 به 500 هزار تومان را ابلاغ کرد که در همين راستا سقف برداشت پول از 20 اسفند تا 17 فروردين ماه افزايش پيدا مي‌کند.بانک‌ها مجاز هستند از 20 اسفندماه نسبت به افزايش برداشت نقدي دستگاه‌هاي خودپرداز اقدام کنند؛ اين مجوز تا 17 فروردين 98 براي بانک‌ها اعتبار خواهد داشت.

واردات گوشت گوسفندي از 14 کشور

عبدالمهدي بخشنده معاون وزير جهاد با بيان اينکه واردات گوشت به اندازه کافي انجام شده است،گفت:

مطابق با تصميم‌گيري انجام شده، تأمين گوشت با وزارت جهاد کشاورزي است و توزيع آن به عهده ستاد تنظيم بازار و وزارت صمت است.

به گزارش تسنيم ،معاون وزير جهاد کشاورزي درباره اينکه آيا در سال 98 هم واردات گوشت با ارز 4200 توماني انجام خواهد گرفت؟،ادامه داد: ديروز مجلس در آخرين بررسي لايحه بودجه سال 98، دست دولت را باز گذاشته که در زمينه ارز 4200 تومان، ارز ترجيحي و يا ارز نيمايي هر کدام را که تشخيص داد، براي واردات محصولات مختلف اقدام نمايد.

معاون وزيرجهاد با بيان اينکه نمي توان با قطعيت اعلام کرد قاچاق دام امري سازماندهي شده است،گفت:اگر کساني دام مولد را از کشور خارج مي‌کنند غرضي غير از اهداف اقتصادي دارند.

عبدالمهدي بخشنده درباره اينکه گفته مي‌شود قاچاق دام، بويژه دام مولد از کشور سازماندهي شده است، اظهارداشت: بنده نمي‌توانم با قطعيت بگويم که اين کار سازماندهي شده است يا خير.وي اضافه کرد: ولي قطعاً اگر کساني دام مولد را از کشور خارج مي‌کنند نشان دهنده آن است که اغراض ديگري غير از اهداف اقتصادي دارند.معاون وزير جهاد کشاورزي با بيان اينکه کشور چند هزار کيلومتر مرز خشکي و آبي دارد و مسئوليت حفظ، تأمين و مراقبت از اين مرزها نيز مربوط به دستگاه‌هاي ذيربط است، افزود: ما نيز از دستگاه‌هاي مربوطه خواهش کرديم که متمرکز شوند دام کمتري از کشور قاچاق شود، بويژه دام‌هاي مولد.بخشنده اضافه کرد: اما به دليل گستردگي مرزهاي کشور چه در جنوب و چه مرزهاي کوهستاني در شرق کشور، بخشي از دام کشور در حال قاچاق است.

واردات 50 هزار رأس گوسفند زنده تا پايان هفته با کشتي

معاون امور دام وزير جهاد کشاورزي از واردات 50 هزار رأس دام گوسفند تا پايان هفته براي تنظيم بازار گوشت قرمز خبر داد.

مرتضي رضايي، اظهار داشت: براي تأمين گوشت قرمز بازار، ميزان واردات در ماه پاياني سال افزايش يافته و تا پايان اين هفته از طريق کشتي 50 هزار رأس دام گوسفند وارد کشور مي‌شود.

براي تنظيم بازار مرغ شب عيد از سه ماه قبل برنامه ريزي شده و جوجه ريزي افزايش پيدا کرده است

از ابتدا تاکنون صورت گرفت:

تقسيم 5750 ميليارد تومان سود سهام عدالت بين مشمولان

مديرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصي سازي درباره ميزان سود تقسيم شده سهام عدالت بين مشمولان گفت: تاکنون سود عملکرد شرکت‌هاي پرتفوي سهام عدالت بالغ بر 5.750 ميليارد تومان بوده است.

به گزارش ايسنا، اسماعيل مختاري دولت آبادي با بيان اينکه از 5,750 ميليارد تومان مبلغ 3,322 ميليارد تومان بابت عملکرد سال 1395 و مبلغ 2,429 ميليارد تومان سود عملکرد سال گذشته براي سه گروه مددجويان نهادهاي حمايتي، روستاييان و عشاير و کارگران فصلي و ساختماني توزيع شده است، گفت: ساير گروه‌ها نيز تا پايان امسال، سود مربوط به عملکرد 1396 را دريافت خواهند کرد.

وي با اشاره به آزادسازي سهام عدالت و تصميمات اتخاذ شده در اين باره خاطرنشان کرد: طرح توزيع سهام عدالت به عنوان يکي از پر مخاطب‌ترين طرح‌هاي دولت از ديرباز مورد توجه جدي قرار گرفته است.

دولت آبادي افزود: با توجه به پايان مدت 10 ساله مهلت قانوني اجراي اين طرح، ساماندهي آن و دستيابي ملموس به اهداف اوليه طرح بيش از هر زمان ديگري مورد توجه است و با اولويت در دستور کار وزارت امور اقتصادي و دارايي، سازمان خصوصي‌سازي و سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته و در اين مدت نشست‌ها و جلسات تخصصي متعددي براي ساماندهي امر و آزادسازي سهام عدالت برگزار شده است.

ارزش روز

دولت آبادي ارزش روز سبد سهام عدالت را بيش از 100 هزار ميليارد تومان برآورد کرد و گفت: آزاد سازي اين حجم از سرمايه که دارندگان آنها عمدتاً از اقشار کم درآمد جامعه بوده و در صورت آزاد سازي احتمالاً اکثراً فروشنده باشند نياز به بررسي بيشتر و کار کارشناسي دارد تا خداي نکرده بازار سرمايه و بورس را تهديد نکند و فرصتي براي تقويت اين بازار باشد.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اين که هدف نهايي طرح توزيع سهام عدالت، آزادسازي آن است، يادآور شد: در اين طرح اصلاح احکام قانوني و فراهم کردن بستر آزادسازي سهام عدالت مد نظر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي