جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6068

 در استان 

 معاون درمان سازمان تامين اجتماعي:

تعيين تکليف هلدينگ درمان در سال 98

ايلام-افسانه سليماني

معاون درمان سازمان تامين اجتماعي که براي شرکت در همايش منطقه‌اي مديران درمان غرب کشور به ايلام آمده بود از تعيين تکليف هلدينگ درمان در سال 98 خبر داد.

مهدي درخشان در جمع پرسنل و معاونان مديريت درمان استان ايلام اظهار داشت: يکي از مهم‌ترين برنامه هاي اساسي سازمان در حوزه درمان تعيين تکليف هلدينگ در سال 98 است.وي در اين مورد توضيح داد:هلدينگ درمان که از سال 92 مطالعات آن شروع شد، کار وسيعي قرار بود انجام دهد ولي عملاً نتوانسته به اهداف تعيين شده دست پيدا کند لذا در حال انجام کارهايي هستيم که هلدينگ درمان بتواند تمام درمان را در برگرفته و ساختار معاونت درمان عوض شود.

درخشان افزود:يکي از چالش‎هاي بزرگ معاونت درمان تامين اجتماعي پرداخت مطالبات طرف قرارداد سازمان است که اميدواريم با وصول مطالبات از دولت تا پايان سال اين مشکل رفع شود.معاون درمان سازمان تامين اجتماعي بيان داشت:بخش درمان سازمان تامين اجتماعي، رسالت مهم تامين، حفظ و ارتقاء سلامتي بيمه شدگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي را دارد.درخشان در ادامه مهم‌ترين برنامه سازمان در بخش درمان در سال 98 را اتمام تمام پروژه هاي (آي.تي) و اجرايي شدن صد درصد نسخه الکترونيک عنوان کرد.دکتر کريم لاله ماژين مدير درمان تامين اجتماعي استان ايلام نيز در اين نشست گفت:سه مرکز درماني شامل دي کلينيک ميلاد، درمانگاه شماره 2 و درمانگاه دهلران از مراکز درماني ملکي مديريت درمان استان ايلام هستند.

شهردار رباط کريم:

بهره برداري از پروژه «بلوار نبوت» رباط کريم تا قبل از سال نو

رباط کريم-اصغري

شهردار رباط کريم گفت: پروژه «بلوار نبوت» رباط کريم تا قبل از سال نو بهره برداري ميشود.سيد محمد مير زماني در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي در دست اقدام شهرداري در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ما در بخش‌هاي فعاليت‌هاي عمراني در منطقه‌ آلارد و پرندک بحث اصلاح شبکه جداول و جدول گذاري در کوچه‌ها و معابر و شريان‌هاي اصلي و فرعي را در دستور کار قرار داديم.وي در خصوص اهميت اصلاح معبر بلوار نبوت از حد فاصل پل ساوه تا سه راهي کيکاور افزود:در بحث اصلاح معبر تراشه روکش معبر بلوار نبوت را داشته ايم اما در اجرا شرايط فني تغييراتي را براي ما ايجاد مي‌کند و اين تغييرات باعث مي‌شود که اجراي پروژه به سمتي حرکت مي‌کند که اختلالي در رفت و آمد همشهريان عزيزمان ايجاد شود و علت اين اختلال نيز بابت نظارت بر اجراي دقيق و صحيح پروژه‌ها است.

شهردار رباط کريم همچنين تصريح کرد:ما مي‌توانستيم خيلي راحت و در کمترين زمان ممکن اين پروژه را با تراشه روکش ساده همان گونه که توسط مديران زحمتکش قبلي انجام شده انجام دهيم ولي مسئله اين است که اين تراشه و روکش بعد از يک سال منجر به نارضايتي مردم مي‌شود.

ميرزماني گفت: به لحاظ فني اين ايراد است که در بعضي از نقاط بلوار نبوت 60 سانت آسفالت اجرا شده و همين باعث ترک خوردگي آسفالت و نارضايتي شهروندان شده است، لذا به اميد خدا و با تلاش شبانه روزي شهرداري ما اين پروژه را يک بار براي هميشه و با کمترين هزينه و بيشترين کارايي به اتمام خواهيم رساند.

وي همچنين مدت زمان اين پروژه را کمتر از يک ماه اعلام کرد و اعتبار اجراي آن را بالغ بر 40 ميليارد ريال دانست و مسافت اين پروژه را نيز 1800 متر اعلام کرد.

گفتني است اين پروژه از حدفاصل زيرگذر اتوبان ساوه آلارد تا سه راه کيکاور و ميدان شهيد همداني در حال اجرا است و قبل از سال نو در صورت مساعد بودن شرايط جوي به بهره برداري خواهد رسيد.

سرپرست گمرکات ايلام:

کشف 44تن ورق فولادي قاچاق در مرز مهران

ايلام-افسانه سليماني

سرپرست گمرکات استان ايلام از کشف 44تن ورق فولادي قاچاق در مرز مهران خبر داد.

روح الله غلامي سرپرست گمرکات استان ايلام اذعان داشت:با تلاش همکاران خدوم استان 44هزار و 130 کيلوگرم ورق فولادي قاچاق در مرز مهران شناسايي و کشف شده است.

وي خاطر نشان کرد:ارزش کالاي قاچاق 2ميليارد و 461 ميليون و 221 هزار از 2 تريلر با عنوان ورق گالوانيزه با همت و تلاش پرسنل شناسايي و کشف شده است.سرپرست گمرکات استان بيان کرد:تمام هدف پرسنل و مجموعه همکاران در گمرکات استان توسعه صادرات و مبارزه با قاچاق کالا و ايجاد امنيت براي مردم و شهروندان بوده است.

بازديد شهردار تبريز از 2پروژه مهم منطقه 8

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از روند پيشرفت پروژه‌هاي مسيرگشايي خيابان ارک و ساماندهي ميدان شهيد بهشتي در منطقه 8تبريز بازديد کرد.

شهين‌باهر در بازديد از روند پيشرفت مسيرگشايي خيابان ارک، آزادسازي و راه‌اندازي خيابان ارک را نمونه موفقي از کارهاي اين منطقه عنوان کرد.

پروژه مسيرگشايي خيابان ارک پس از 30سال انتظار چندهفته پيش با تملک آخرين واحد باقي‌مانده در مسير، وارد فاز عملياتي شد. ‌

به گفته رضا پاک‌نهاد، شهردار منطقه 8 تبريز، اين خيابان مي‌تواند به عنوان يک گلوگاه عمل کرده و پس از اتمام مسيرگشايي، تاثير بسزايي در روانسازي ترافيک منطقه داشته باشد.

هم‌اکنون زيرسازي خيابان ارک به اتمام رسيده و قرار است اين خيابان در 2 فاز پياده‌راه و ماشين‌رو تا پايان سال جاري مورد بهره‌برداري قرار بگيرد.با توجه به اهميت ميدان شهيد بهشتي و قرار گرفتن در مرکز شهر، از چندروز پيش شهرداري منطقه 8 تبريز عمليات ساماندهي اين ميدان را آغاز کرده است.پاک‌نهاد، شهردار اين منطقه گفته است که تاچند ماه آينده فضاي سبزي به مساحت 1هزار و 300متر در ميدان شهيد بهشتي ايجاد مي‌شود.ميدان شهيد بهشتي تبريز يکي از پتانسيل هاي بالقوه گردشگري اين شهر است که وجود بزرگ‌ترين فرش سنگي جهان در مرکز اين ميدان بر جذابيت‌اش افزوده است.به دليل کم‌اهميت شمردن قابليت‌هاي اين ميدان در ادوار گذشته، فضاي داخلي ميدان و واحدهاي تجاري زير پل در مرکز ميدان به صورت متروکه درآمده و از لحاظ امنيتي نيز براي شهروندان مشکلاتي به وجود آورده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي