جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6074

 جزئيات ثبت‌نام پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلي  

 
سازمان سنجش آموزش کشور جزئيات ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398 دانشگاه‌ها را اعلام کرد. بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، جزئيات ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 10 شهريور سال 92 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو 8 و 12 دي‌ماه 1397 اعلام شد.

انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام از بهمن‌ماه

دفترچه راهنماي ثبت‌نام از 17 بهمن 97 منتشر شده است و کليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مهرماه سال 1398 موضوع قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مصوب 10 شهريور سال 92 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو 8 و 12 دي‌ماه 1397 مي‌توانند در اين مرحله ثبت‌نام کنند.

مهلت ثبت‌نام از اسفند 97 تا شهريور 98

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته براي گزينش در رشته‌هاي تحصيلي که پذيرش در آن‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) صورت مي‌پذيرد منحصراً به‌صورت اينترنتي آغازشده است و تا روز چهارشنبه 6 شهريورماه 98 ادامه دارد.

دفترچه راهنماي ثبت‌نام و جدول کد رشته محل‌هاي مربوط به اين پذيرش از 17 بهمن 97 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرارگرفته است.

امکان انتخاب 100 کد رشته براي تمام داوطلبان

کليه داوطلبان و متقاضيان مي‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي معدل کتبي ديپلم در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در اين بازه زماني 6 ماهه (اسفند 97 تا شهريور 98) به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکميل فرم انتخاب رشته حداکثر 100 کد رشته به روش اينترنتي، اقدام کنند.

رشته‌هاي دانشگاه آزاد متعاقباً اعلام مي‌شود

فهرست کد رشته محل‌هاي مربوط به دانشگاه آزاد اسلامي متعاقباً از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رساني خواهد شد.

با توجه به اينکه برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بعد از انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام ظرفيت‌هاي جديد يا اصلاحاتي را به اين سازمان اعلام کرده‌اند، اطلاعيه‌اي در اين خصوص در تاريخ 30 ارديبهشت 98 در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان متقاضي مي‌توانند بامطالعه اطلاعيه در صورت تمايل در زمان مقرر کد رشته محل‌هاي انتخابي خود را ويرايش کنند.

تکاليف داوطلبان، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اينترنتي

تکاليف‌، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اينترنتي در اين نوع پذيرش اعلام شده است.

داوطلب متقاضي شرکت در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) بايد يکايک اقدامات زير را به‌موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

- مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور.

- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان و مطالعه آن.

- تهيه فايل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.

- ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق سايت اينترنتي سازمان در زمان مقرر (20 اسفند 97 تا 6 شهريور 98)

تذکرات لازم:

1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 6-3-3 حداکثر تا تاريخ 31 مرداد 98، دارا بودن مدرک پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرک پيش‌دانشگاهي حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 98 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرک کارداني (با تاريخ اخذ حداکثر تا 31 شهريور 98) براي کليه داوطلبان الزامي است.

2- دارندگان ديپلم فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که فاقد مدرک پيش‌دانشگاهي و يا مدرک کارداني هستند حق ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته به‌عنوان متخلف شناخته‌شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- نظر به اينکه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل کتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا کليه متقاضيان (ديپلمه‌هاي نظام آموزشي 3-3-6، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که داراي مدرک پيش‌دانشگاهي و يا کارداني هستند) بايد معدل کل و يا معدل کتبي خود را به‌صورت صحيح در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج کنند.

داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل کل و يا معدل کتبي واقعي با معدل کل و يا معدل کتبي اعلام‌شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان ممانعت به‌عمل‌آمده و قبولي آن‌ها لغو مي‌شود.

تبصره 1: داوطلبان نظام آموزشي جديد 6-3-3 پس از ثبت‌نام در اين مرحله از پذيرش لازم است، پس از دريافت مدرک ديپلم حداکثر تا تاريخ 31 مرداد 98 با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به درج معدل کتبي ديپلم خود در تقاضانامه ثبت نامي اقدام کنند.

تبصره 2: داوطلبان ديپلم فني و حرفه‌اي و يا کاردانش نظام آموزشي جديد 6-3-3 و ديپلمه‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که داراي مدرک پيش‌دانشگاهي و يا کارداني هستند و فاقد معدل کتبي ديپلم هستند، بايد معدل کل ديپلم متوسطه خود را عيناً دربند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام درج کنند.

هرگونه تغييري از طريق نشريه پيک سنجش (هفته‌نامه خبري و اطلاع‌رساني سازمان سنجش‌)، پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم از طريق رسانه‌هاي گروهي اعلام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي