جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6074

 خبرپزشكي 

 جلوگيري از پوکي استخوان با مصرف انجير خشک

مدير آموزش همگاني انستيتو تحقيقات تغذيه‌اي و صنايع غذايي کشور با اشاره به فوايد بسيار ميوه انجير در سلامت، گفت: انجير خشک به عنوان يکي از منابع خوب غيرلبنياتي کلسيم در جلوگيري از پوکي استخوان موثر است.

مينا کاوياني در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به فوايد ميوه انجير براي سلامتي، گفت: انجير ميوه‌اي بهشتي، خوش طعم و شيرين و از جمله ميوهايي است که در قرآن از آن ياد شده است. ميوه انجير تأمين کننده بخشي از انرژي و منبع خوبي از فيبر غذايي و برخي مواد مغذي مثل پتاسيم، آهن، کلسيم و ويتامين‌هاي C و فولات است.

وي با بيان اينکه انجير با داشتن مقادير مناسبي فيبر غذايي در پيشگيري و رفع يبوست بخصوص در کودکان موثر است، افزود: دو عدد انجير تازه که حدوداً 110گرم وزن دارد، بخشي از فيبر غذايي مورد نياز روزانه (11 درصد نياز روزانه) را تأمين مي‌کند.وي افزود: انجير خشک حاوي مقادير مناسبي از آهن با منشاء گياهي است که مي‌تواند در تأمين نياز بدن به آهن بويژه براي افرادي که رژيم گياه‌خواري دارند و دختراني که در سنين بلوغ هستند، موثر باشد. همچنين انجير خشک به عنوان يکي از منابع خوب غيرلبنياتي کلسيم در جلوگيري از پوکي استخوان موثر است و با توجه به افزايش نياز نوجوانان در سنين رشد و بلوغ، در تأمين بخشي از نيازهاي اين گروه سني به کلسيم مي‌تواند موثر باشد؛ به طوريکه سه عدد انجير خشک 21درصد کلسيم مورد نياز روزانه را تأمين مي‌کند.

کاوياني در پايان با بيان اينکه انجير به عنوان يک ميان وعده کم حجم و مغذي بويژه براي دانش آموزان توصيه مي‌شود، گفت: همچنين تحقيقات نشان داده است که انجير حاوي رنگدانه‌هاي گياهي است که به مقدار زياد در پوست اين ميوه وجود دارد و داراي اثرات آنتي اکسيداني مفيدي بوده و در کاهش خطر بروز بيماري‌هاي مزمن موثر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي