جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 ثبت‌نام بيش از يک‌ميليون داوطلب در آزمون سراسري 98 

 ثبت‌نام در کنکور 98 در حالي به پايان رسيد كه بر اساس آمار اوليه تعداد يک‌ميليون و 76 هزار و 657 نفر در اين آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.ثبت‌نام کنکور سراسري سال 98 براي پذيرش دانشجو در رشته‌هاي با آزمون و دوره‌هاي روزانه، شبانه، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پيام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي، ظرفيت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي انجام شد.

آمار ثبت‌نام

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، به‌منظور مساعدت با داوطلباني که در مهلت تعيين‌شده موفق به دريافت سوابق تحصيلي نشده‌اند و يا به هر دليل ديگر موفق به ثبت‌نام در کنکور 98 نشده‌اند مهلت مجدد در نظر گرفته شد و تعداد 21 هزار و 475 نفر در مهلت مجدد کنکور ثبت‌نام کرده‌اند.

شيوه طراحي سؤالات

با توجه به اينکه براي داوطلبان آزمون سراسري سال 1398 با توجه به نوع نظام آموزشي دو نوع سؤال متفاوت تهيه و در جلسه آزمون تحويل خواهد شد. 1- براي داوطلبان نظام آموزشي جديد 6-3-3 (دانش آموزان فعلي نظام جديد پايه دوازدهم) يک نوع سؤال و 2- نظام آموزشي سالي واحدي (دارنده پيش‌دانشگاهي) و ترمي واحدي (دارنده پيش‌دانشگاهي) و نظام قديم يک نوع سؤال.

زمان برگزاري آزمون

آزمون سراسري سال 98 در روزهاي پنجشنبه و جمعه 13و 14 تيرماه در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي