جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 رويترز مطرح کرد؛
 راهکار جديد ايران براي دور زدن تحريم‌هاي آمريکا 

 ايران در ابتکاري جديد در جست‌وجوي نفتکش‌هاي دست دوم براي جايگزين کردن ناوگان فرسوده خود و حفظ جريان صادرات نفت با وجود تحريم‌هاي آمريکا است.به گزارش ايسنا، رويترز با بيان مطلب بالا به نقل از منابع آگاه نوشت: از زمان وضع مجدد تحريم‌ها از سوي دولت دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا در نوامبر گذشته، باوجودي که مذاکرات با کره جنوبي براي خريد حداکثر 10 ابر نفتکش جديد بي نتيجه ماند و پاناما نيز حداقل 21 نفتکش ايران را از رجيستري خود حذف کرد، تهران اکنون به دنبال کشتي‌هاي بيشتري در نقاطي مانند ويتنام و… است.

به نوشته اين خبرگزاري، ايران در ابتکاري جديد در جست‌وجوي نفتکش‌هاي دست دوم براي جايگزين کردن ناوگان فرسوده خود و حفظ جريان صادرات نفت با وجود تحريم‌هاي آمريکا است.هرچند واشنگتن محدوديت‌هايي را براي بخش‌هاي بندر، انرژي و کشتيراني ايران وضع کرده اما به هشت مشتري بزرگ نفت ايران شامل چين، هند و ژاپن براي ادامه خريد نفت از ايران معافيت داده است.

رويترز مدعي شد که ايران در گذشته با تغيير نام کشتي‌ها، غيرفعال کردن سيستم شناسايي اتوماتيک و انجام انتقال کشتي به کشتي نفت، از تحريم‌ها گريخته است.

يک مقام ايراني به رويترز گفت: مذاکرات با کره جنوبي در خصوص سفارش 10 ابر نفتکش که هر کدام قادر به حمل دو ميليون بشکه نفت هستند، به دليل تحريم‌هاي آمريکا به تأخير افتاده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي