جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 خبــر 

 مديرکل ورزش و جوانان ايلام:

افزايش رشته‌هاي قهرماني در ايلام

ايلام-افسانه سليماني

مديرکل ورزش و جوانان ايلام گفت:30 هزار و 221 نفر ورزشکار سازمان يافته در استان ايلام وجود دارد که آمار اين تعداد در سال گذشته 29 هزار و 100 نفر بوده که شاهد رشد 30 درصدي هستيم.

بهروز حيدر زاده مديرکل ورزش و جوانان استان ايلام در نشست خبري با اصحاب رسانه با موضوع توسعه ورزش‌هاي همگاني تصريح کرد: 30 هزار و 221 نفر ورزشکار سازمان يافته در استان ايلام وجود دارد که آمار اين تعداد در سال گذشته 29 هزار و 100 نفر است.

مديرکل ورزش و جوانان استان اظهار داشت:در سال‌جاري در مجموع 9 مقام آسيايي، 15 جهاني و 118 بين المللي توسط ورزشکاران استان کسب شده که نسبت به سال گذشته با رشد مناسبي مواجه بوده است.

وي در ادامه گفت: همچنين از ابتداي سال‌جاري تاکنون 264 ورزشکار جهت شرکت در مسابقات قهرماني کشور اعزام شده که در مجموع 604 مدال طلا، نقره و برنز توسط اين افراد کسب شده است.

وي اذعان داشت: هم اکنون 95 پروژه نيمه تمام در استان در دست اقدام بوده که اکثر اين پروژه‌ها در روستاها و مناطق دور افتاده است و بخش عمده‌اي از آنها تا پايان تير 98 به بهره برداري خواهد رسيد.

افتتاح 36 پروژه زمين چمن مصنوعي و سالن چند منظوره در سال 98

اين مقام مسئول استاني افزود: 36 پروژه زمين چمن مصنوعي و سالن چند منظوره در دست اقدام است که در مدت مشخص شده سال 98 افتتاح خواهد شد.

حيدرزاده تاکيد کرد: 99 درصد هيئت‌هاي ورزشي استان داراي خانه‌هاي تخصصي ورزش هستند.

مديرکل ورزش و جوانان ايلام بيان کرد:در جشنواره استعداد يابي سال‌جاري 15 رشته‌ ورزشي شناسايي شد که سال آينده 13رشته ورزشي ديگر در حوزه بانوان و آقايان به اين آمار اضافه مي‌شود.

محمد رضا تردست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نيز در اين نشست بيان داشت:در ده ماهه اول‌ سال جاري 9 هزار و 21 نفر زوج متقاضي دريافت وام ازدواجي بودند که از اين تعداد 8 هزار 20 نفر تسهيلات دريافت کرده‌اند.

وي با بيان اينکه هم اکنون 820 زوج در انتظار دريافت وام ازدواجي هستند، گفت:تا کنون 23 ميليارد تومان به متقاضيان دريافت وام پرداخت شده است.

تردست در ادامه از آمادگي معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان در راستاي توانمند سازي تمامي جوانان استان براي دوره‌هاي آموزشي قبل، حين و بعد از ازدواج خبر داد.

رئيس پليس راه کرمانشاه:

آغاز طرح ترافيک از 25 اسفندماه

کرمانشاه -نوروزي

رئيس پليس راه استان کرمانشاه گفت: طي 11 ماه امسال 317 نفر در اثر حوادث جاده‌اي در جاده‌هاي استان کرمانشاه کشته شدند.

سرهنگ محمد حيدري در نشست خبري که در مرکز پليس راه استان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اينکه 4500 نفر بر اثر تصادفات در سطح جاده‌هاي برون شهري کرمانشاه مجروح شدند، اظهار داشت: 40 درصد از تصادفات به وقوع پيوسته در جاده‌هاي استان به دليل واژگوني دستگاه‌هاي نقليه است که به دليل سرعت‌هاي غير مجاز و عدم توجه کافي به جلو بوده رخ داده است.

رئيس پليس راه استان کرمانشاه با اشاره به اينکه 55 درصد تصادفات در معابر دوطرفه استان به وقوع مي‌پيوندد، بيان کرد: سبقت‌هاي غير مجاز خودروهاي سواري در جاده‌هاي استان نسبت به يکديگر دليل اصلي برخورد وسايل نقليه با يکديگر است.

حيدري با اشاره به اينکه در سال‌هاي اخير اقدامات مناسبي از نظر زيرساخت‌هاي جاده‌اي انجام شده است گفت:اصلاح محور اسلام‌آباد غرب به حميل داراي 95 درصد پيشرفت فيزيکي است که اعتبارات لازم براي آن در نظر گرفته شده است.

رئيس پليس راه کرمانشاه بابيان اينکه 70درصد از تصادفات در جاده‌هاي اصلي اتفاق مي‌افتد، بيان کرد: 20 درصد از تصادفات در جاده‌هاي فرعي و پنج درصد در جاده‌هاي روستايي به وقوع مي‌پيوندد که خوشبختانه با توجه به اقدامات لازم آمار تصادفات جاده‌هاي استاني نسبت به مدت مشابه 30 درصد کاهش پيدا کرده است.

وي به عوامل فوت در تصادفات جاده‌اي استان اشاره کرد و گفت: 52 درصد کشته‌شدگان تصادفات جاده‌اي به دليل ضربه به سر، 16درصد به دليل خونريزي‎هاي داخلي، 22 درصد به دليل شکستگي‎هاي متعدد، دو درصد به دليل سوختگي و هفت درصد به دلايل ديگر مربوط مي‌شود.

حيدري به طرح ترافيک نوروزي اشاره کرد و افزود: طرح ترافيک از 25 اسفند ماه آغاز مي‌شود و تا پايان 17 فرودين ماه 98 ادامه دارد و با تمام دستگاه‌هاي امدادي و خدمات‌رسان در سطح استان برنامه‌ريزي‌هاي مختلفي انجام شده است.

رئيس پليس راه استان کرمانشاه از آماده‌باش همياران پليس و آموزش آن‌ها در 14 شهرستان استان خبر داد و گفت:پليس از تمامي ظرفيت‌ها براي پيشگيري از وقوع سوانح رانندگي استفاده کرده و استفاده از پتانسيل دانش‌آموزان در اين زمينه بهترين راهکار است که آموزش‌هاي لازم به آن‎ها داده شده است.

شهردار بندرعباس :

کاشت هزار اصل نهال بومي در بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

شهردار بندرعباس از کاشت هزار اصله انواع نهال بومي همزمان با روز درختکاري خبر داد.

عباس اميني زاده با گراميداشت روز ملي درختکاري اظهار کرد:جايگاه درخت و طبيعت همواره در بين مردم اصيل ايران اسلامي ويژه بوده است.

وي افزود: به همين جهت، سالانه علاوه بر کاشت نهال در ايام مختلف، تعداد قابل توجهي انواع نهال نيز همزمان با روز درختکاري وارد عرصه‌هاي طبيعي شهرها و حاشيه شهرها مي شود.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد:امسال نيز شهرداري بندرعباس در نظر دارد همزمان با اين مناسبت و در آستانه بهار طبيعت، هزار اصله نهال را وارد عرصه کرد.

اميني زاده بيان کرد:اين نهال ها شامل گونه‌هاي بومي مانند گارم زنگي، چنال، انجير معابد، سزوانيا، چوج و غيره است.

شهردار بندرعباس تصريح کرد: آموزش و فرهنگ سازي توسعه و نگهداشت فضاي سبز در بين کودکان يک ضرورت غير قابل انکار است، زيرا کودکان امروز بايد ضمن آشنايي با اهميت فضاي سبز و طبيعت در آينده نيز نگهدارنده آن باشند.وي اضافه کرد:در همين راستا با همکاري آموزش و پرورش 800 دانش آموز نيز در مراسم اصلي روز درختکاري بندرعباس حضور دارند و اقدام به کاشت نهال‎ها نمودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي