جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

 خبـــرنامه 

 فينال ليگ برتر واليبال

نارنجي پوشان ؛به دنبال طلسم شکني

دو تيم سايپا تهران و شهرداري ورامين در فينال مسابقات ليگ برتر واليبال به دنبال پيروزي هستند يکي براي طلسم شکني و ديگري براي جام دوم تلاش مي کند.

به گزارش آفرينش و به نقل از مهر، رقابت‌هاي ليگ برتر واليبال به ايستگاه پاياني رسيده است و دو تيم سايپا تهران و شهرداري ورامين براي قهرماني تلاش خواهند کرد. نارنجي پوشان سايپا که 6 بار سابقه حضور در فينال مسابقات را تجربه کرده‌اند و در کسب عنوان قهرماني ناکام ماندند، امسال با هدايت پيمان اکبري براي هفتمين بار جواز حضور در فينال رقابت‌ها را به دست آورده‌اند و به دنبال شکستن طلسم قهرماني هستند.

سايپا در ابتداي فصل و در دور مقدماتي رقابت‌ها شروع خوبي نداشت اما در نيم فصل دوم با در اختيار گرفتن امير حسيني، بازيکن با تجربه واليبال ايران موفق شد کم کم به کورس رقابت بازگردد و به عنوان تيم هفتم راهي مرحله پلي آف شود. در پلي آف نيز ابتدا تيم قدرتمند پيکان تهران، پرافتخار ترين تيم ليگ برتري که 12 عنوان قهرماني و 4 نايب قهرماني را در کارنامه داشت از پيش رو برداشت و در مرحله بعد نيز موفق به شکست تيم جوان کاله شد.

شهرداري ورامين نيز با هدايت رحمان محمدي راد، پس از پنج سال بار ديگر راهي فينال مسابقات ليگ برتر شد. شهرداري ورامين که عنوان قهرماني در سال 92 و نايب قهرماني 91 را در کارنامه دارد، در دور مقدماتي مسابقات به عنوان تيم صدرنشين راهي پلي آف شد و در پلي آف با شکست تيم‌هاي شهرداري گنبد و پيام جواز حضور در فينال را به دست آورد.

حال دو تيم شهرداري ورامين و سايپا تهران در نخستين ديدار فينال، امروز و از ساعت 16 در سالن دوازده هزار نفري آزادي رو در روي هم قرار خواهند گرفت. سايپا براي طلسم شکني و شهرداري ورامين براي دومين جام قهرماني رقابت خواهند کرد.

قدرت‌نمايي کريس در اروپا

کريستيانو رونالدو ستاره پرتغالي يوونتوس با هت تريک مقابل اتلتيکو، طوفان اين فصلش در ليگ قهرمانان را آغاز کرده است. او تا پيش از اين بازي قط يک گل در ليگ قهرمانان اروپا زده بود اما ناگهان به خودش آمد و آمار انفجاري خود را آغاز کرد.

رونالدو با هت تريکي که ثبت کرد در سن 34 سالگي به رکورد 124 گل در ليگ قهرمانان اروپا رسيد. او از آغاز دوران فوتبالش در پانزده دوره در ليگ قهرمانان اروپا حضور داشته که بهترين بازي هايش را در مراحل حذفي ارائه مي دهد. او در مرحله گروهي ميانگين هر 116 دقيقه يک گل را دارد اما از مرحله يک هشتم تا فينال به ميانگين هر 108 دقيقه يک گل مي رسد.

چهار هت تريک آخر رونالدو در ليگ قهرمانان اروپا مربوط به مراحل حذفي بوده است. او از فصل 16-2015 به بعد مقابل ولفسبورگ، بايرن و اتلتيکو (دو بار) در مرحله حذفي هت تريک کرده است. از آن فصل به بعد او به طور متوسط هر 85 دقيقه يک گل در مرحله حذفي ليگ قهرمانان زده در حالي که در همين بازه ميانگينش در مرحله گروهي هر 122 دقيقه يک گل بوده است.

رونالدو در هشت دوره قبلي ليگ قهرمانان همواره حداقل تا نيمه نهايي پيش رفته و امسال منتظر نهمين حضورش در مرحله يک چهارم است. او تا کنون در 20 بازي مرحله يک چهارم 23 گل زده و ميانگين هر 04/78 دقيقه يک گل را داشته است. کريستيانو در مرحله گروهي هر 116 دقيقه يک گل زده، در مرحله يک هشتم هر 2/107 دقيقه، در نيمه نهايي هر 4/146 دقيقه و در فينال هر 5/157 دقيقه.

دستمزد هنگفت زيدان در رئال

15 ميليارد تومان در ماه!

سرمربي جديد تيم فوتبال رئال مادريد بنا به ادعاي يک رسانه معتبر اسپانيايي ماهيانه 15 ميليارد تومان حقوق مي‌گيرد.

زين الدين زيدان که بعد از فينال ليگ قهرمانان اروپا و کسب قهرماني در بهار سال جاري، از سرمربيگري رئال کناره‌گيري کرد، از سه روز قبل و بعد از 10 ماه دوري دوباره سکان هدايت سفيد‌پوشان را برعهده گرفت.او ماموريت دارد که مادريدي‌ها را از وضعيت بحراني کنوني خارج کرده و به روزهاي خوب بازگرداند.

بر اساس اعلام سايت ال‌کنفيدنسيال، زيدان براساس توافقي که با باشگاه مطرح اسپانيا و جهان کرده، ساليانه 12 ميليون يورو(180 ميليارد تومان) دستمزد خواهد گرفت.

به اين ترتيب حقوق ماهيانه او بالغ بر يک ميليون يورو(15 ميليارد تومان) خواهد بود.

اين در حاليست که تا چند ماه قبل و پيش از خروج از جمع مادريدي‌ها،‌حقوق ساليانه‌اش بالغ بر 5/7 ميليون يورو تخمين زده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي