جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

 ميز خبر 


مشاجره ايران و رژيم صهيونيستي در آژانس

گروه سياسي: با درخواست ايران از جامعه بين المللي براي بازديد بازرسان هسته اي سازمان ملل متحد از تاسيسات هسته اي رژيم صهيونيستي، تقابل تهران و تل آويو درباره مسائل هسته اي وارد مرحله جديدي شده است. به گزارش برخي از خبرگزاري ها و روزنامه هاي منطقه اي و بين المللي که ديروز به رويارويي ايران و رژيم صهيونيستي درباره مسائل هسته اي پرداخته و سخنان نمايندگان ايران و اسرائيل در يکصد و چهل و هشتمين نشست آژانس بين المللي انرژي اتمي را مورد تحليل قرار داده و نوشتند: با سخنان ديروز(روزجمعه) نمايندگان دو طرف، مناقشه هسته اي ايران و اسرائيل بالا گرفت. در همين رابطه آسوشيتدپرس گزارش داد: در يک درگيري مستقيم نادر بين ايران و اسراييل در حالي که تهران جامعه بين المللي را به چالش کشيد تا بازرسان آژانس بين المللي انرژي اتمي را براي بررسي توانايي هاي هسته  اي اين رژيم به تل آويو بفرستند، اسراييل  نيز ايران را به دروغگويي متهم کرد. بنا به اين گزارش، مقامات حاضر در کنفرانس عمومي آژانس بين المللي انرژي اتمي گفتند که تاکنون پيش نيامده بود ايران و اسراييل در نشست هاي قبلي به طور مستقيم با يکديگر صحبت کنند. در ادامه اين گزارش آمده است، اين تبادل کلامي زماني رخ داد که علي اصغر سلطانيه، نماينده ايران در آژانس بين المللي انرژي اتمي گفت که ايهود المرت، نخست وزير اسرائيل سال گذشته اذعان داشت که اين رژيم دارنده سلاح هاي هسته  اي است، چيزي که المرت مي گويد هرگز نگفته است. سلطانيه علاوه بر آن از "تداوم سکوت آمريکا در برابر وحشي گري ها،  جنايات، کشتار و نقض بيش از 30 قطعنامه سازمان ملل" انتقاد کرد. وي گفت که اين امر خجالت آور بوده و نقطه تاريکي در تاريخ سازمان ملل و آژانس و به طور کلي عصر کنوني است. به گزارش ايسنا، "اسراييل ميکاييلي"، نماينده رژيم صهيونيستي در آژانس نيز با اشاره به اين سخنان مبني بر اينکه المرت به داشتن سلاح هسته  اي اعتراف کرده است، گفت: برخي سخنگويان همچنان به دروغ گويي ادامه مي دهند. وي گفت: کساني که خواستار نابودي اسراييل هستند وقتي از سياست هاي اسراييل که هدف آن دفاع از وجود اسراييل است انتقاد مي کنند، هيچ جايگاه اخلاقي ندارند. آنگاه سلطانيه آژانس بين المللي انرژي را به چالش کشيد تا "ثابت کند چه کسي دروغ مي گويد." در ادامه اين گزارش آمده است: اين سخنان تند و شديداللحن پس از آن ادا شد که تلاش ايران و کشورهاي عرب براي ارايه قطعنامه اي درباره "توانايي هاي هسته  اي و تهديد اسراييل" به موجب مخالفت اتحاديه اروپا، آمريکا و ساير کشورهاي غربي بي نتيجه ماند. در همين راستا، روزنامه هاآرتص نيز نوشت: با سخنان روز گذشته(جمعه) نماينده ايران در آژانس بين المللي انرژي اتمي درباره توانايي هاي هسته اي اسرائيل و لزوم اعزام بازرسان آژانس به تل آويو براي بازرسي ازتاسيسات هسته اي اسرائيل،تقابل تهران و تل آويو به ويژه درباره مسائل هسته اي وارد دور تازه اي شد.

تعطيلي دادگاه مطبوعات

مهر: رئيس دادگاه هاي کيفري و تجديدنظر استان تهران از مشخص شدن ترکيب جديد هيات منصفه مطبوعات تا چند روز آينده خبر داد.محمدعلي ابراهيم خاني گفت: ما ليست و کانديداهاي پيشنهادي خود براي عضويت در هيات منصفه مطبوعات را به هيات پنج نفره که متشکل از نماينده رئيس قوه قضائيه، رئيس سازمان تبليغات اسلامي، نماينده شوراي سياست گذاري ائمه جمعه سراسر کشور، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس شوراي شهر است ارسال کرده ايم و اين هيات به زودي ليست جديد هيات منصفه مطبوعات را اعلام مي کند.وي با اشاره به اينکه ما در ليست پيشنهادي خود اکثر قريب به اتفاق اعضاي دوره قبل هيات منصفه مطبوعات را براي عضويت در دوره جديد معرفي کرده ايم، گفت: برخي از اعضاي دوره قبل هيات منصفه مطبوعات به دليل اينکه حضور فعالي در جلسات دادگاه مطبوعات نداشتند از فهرست پيشنهادي ما حذف شدند چون ما به دنبال حضور يک هيات منصفه فعال در جلسات دادگاه مطبوعات هستيم.رئيس دادگاه هاي کيفري و تجديدنظر استان تهران با بيان اينکه اسامي هيات منصفه دادگاه مطبوعات در دور جديد با تاييد هيات پنج نفره آبان ماه اعلام مي شود، گفت: در حال حاضر جلسات دادگاه مطبوعات تشکيل نمي شود و دليل اين امر نيز به پايان رسيدن دوره فعاليت اعضاي هيات منصفه مطبوعات است که اميدواريم با نهايي شدن ليست اين هيات شاهد برگزاري مستمر جلسات دادگاه مطبوعات باشيم.

اصولگرايان مستقل قطعا ليست مستقل  مي دهد

ايسنا: سخنگوي اصولگرايان مستقل در خصوص موضع اين جريان براي انتخابات مجلس هشتم گفت که اصولگرايان مستقل به طور قطع ليست مستقل ارايه مي کنند. محمدهادي رباني با بيان اينکه "ما به عنوان اصولگرايان اصلاح طلب و اصلاح طلبان اصولگرا به انتخابات نگاه مي کنيم و اين دو در کنار هم هستند" اظهار کرد: هر زماني که تحول خواهي و اصلاح طلبي را از اصولگرايي جدا کنيم، تقريبا به يک مجموعه قشري تقليل پيدا مي کنيم; به اين معني که تفکرات سطحي و ظاهربينانه حاکم مي شود. وي افزود: در مقابل هم همين طور است; اگر اصلاح طلبي همراه با اصولگرايي نباشد به يک بحران و اضطراب و کشمکش هاي بيهوده تبديل مي شود که هم، زمان را مي برد و هم هزينه ها را تلف مي کند و خيلي ها هم از آن سو» استفاده هايي مي کنند. سخنگوي جريان اصولگرايان مستقل با بيان اين که ممکن است افرادي در ليست ما باشند که معتقد، کارآمد، متخصص و موفق در سمت هاي مديريتي گذشته باشند، اما تابلوي اصولگرايي را نداشته باشند، تصريح کرد: ما منتظر هستيم که ببينيم چه چهره هايي مطرح مي شوند، تا براساس شاخص هاي خودمان چهره ها را بر اساس موازين مان بررسي کنيم و سپس ليست بدهيم.

بررسي موضوع محدودشدن احزاب در وزارت کشور

گروه سياسي: معاون حقوقي و امور مجلس وزير کشور از بررسي موضوع محدود شدن احزاب بدون پروانه خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور، محمد حسين موسي پور اعلام کرد که وزارت کشور درحال بررسي محدود کردن فعاليت احزاب بدون پروانه است. وي بابيان اينکه وزارت کشور با فعاليت آزاد احزاب درچارچوب قانون موافق است و محدوديتي براي گسترش اين نوع فعاليت ايجاد نکرده است، افزود: در حال حاضر روابط وزارت کشور با احزاب و خانه احزاب بسيار مثبت است. موسي پور در خصوص محدود شدن فعاليت احزاب بدون مجوز که از سوي کميسيون ماده  10احزاب کشور مطرح شده است، تصريح کرد: اين مساله از سوي وزارت کشور در حال بررسي است.

موضع مجلس درباره نامزدي علي آبادي
 
گروه سياسي: جلال  يحيي زاده عضو کميته تربيت بدني مجلس هفتم اظهار اميدواري کرد که کانديدا شدن "محمد علي آبادي"،رييس سازمان تربيت بدني، براي رياست فدراسيون فوتبال مشکلات مطرح شده از سوي کارشناسان را همراه نداشته باشد. نماينده تفت و ميبد در گفت وگو با آفتاب در خصوص کانديداتوري "علي آبادي" رييس سازمان تربيت بدني براي رياست فدراسيون فوتبال و اينکه "آيا چنانچه علي آبادي در اين رقابت پيروز نشود احتمال کارشکني در مقابل فدراسيون فوتبال وجود خواهد داشت؟"، گفت: اصولا در تمام کشورهايي که چنين اتفاقي رخ دهد، اين پيامدها را به دنبال دارد اما اميدواريم در کشور ما اين انتخابات منجر به آن مشکلات نشود. يحيي زاده افزود: اعضاي کميته تربيت بدني در مجلس در حال پيگيري و بررسي است و چشم وگوش خود را براي ديدن و شنيدن واقعيت ها گشوده ايم و اميدواريم انتخابات سالمي برگزار شود. وي اظهار داشت: نمي خواهيم مدعي شويم چون شخصي صحت و مسئوليتي بزرگ دارد حق شرکت در انتخابات ديگر را ندارد و خود را در معرض انتخابات ديگر قرار ندهد. بنابراين، در اين مورد نيز اميدواريم دغدغه کارشناسان در خصوص احتمالات بعدي اتفاق نيافتد. عضو کميته تربيت بدني درباره اينکه با کانديدا شدن علي آبادي، خيلي افراد از کانديدا شدن انصراف داده اند، گفت: آقاي علي  آبادي در دقيقه 90 کانديدا شد حتي دو ساعت قبل از کانديدا شدن به من گفت که قصد ندارد ثبت نام کند; ولي در آخرين ساعات گويا نظرشان تغيير کرد. يحيي زاده افزود: هيچ کدام از افرادي که کناره گيري کردند، به زور و فشار اين کار را نکردند. حتي آقاي خادم هم قصد داشت ظهر همان روز براي کانديدا شدن ثبت نام کند که بعد از کانديدا شدن آقاي علي آبادي منصرف شد. اين کناره گيري به ميل باطني خود افراد بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش