جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6088

 خبرنامه 

 تمديد زمان فراخوان حمايت از رساله‌هاي دکتري

صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) اعلام کرده است با توجه به درخواست‌هاي مکرر دانشجويان مبني بر تمديد زمان فراخوان؛ و بر اساس تصميم کميته سياست‌گذاري حمايت از رساله‌هاي دکتري، مهلت ارسال و تکميل مدارک متقاضيان تا پايان ساعت کاري روز شنبه مورخ 31 فروردين‌ماه 1398 تمديد شد.

شرايط ثبت‌نام:

- طرح مي‌بايست به نام استاد راهنما در سامانه ثبت شود. دقت شود به طرح‌هايي که از طريق پروفايل استاد ارسال نشود ترتيب اثر داده نخواهد شد.

- قبل از ارسال تقاضا از طريق پروفايل استاد راهنما، دانشجو موظف است که پروفايلي به نام خود در سامانه ايجاد کند.

نکات مهم:

- از تاريخ دفاع از موضوع رساله دکتري تا تاريخ ثبت‌نام در سامانه بيش از يک‌ساله نگذشته باشد.

- از آغاز دوره تحصيل در مقطع دکتري تا زمان ثبت‌نام نبايد بيش از 2/5 سال تحصيلي گذشته باشد.

- اساتيد راهنما صرفاً مجاز به ارسال يک طرح رساله دکتري خواهند بود،

- طرح‌هايي که به‌صورت کامل در سامانه بارگذاري شده باشند موردبررسي قرار خواهند گرفت.

- در اختيار داشتن شماره طرح (دريافت شده از سامانه صندوق) براي پيگيري وضعيت طرح الزامي است.

- بررسي طرح‌هاي ارسال‌شده پس از پايان مهلت فراخوان صورت گرفته و نتايج نهايي نيز پس از تصويب در کميته تخصصي صندوق اعلام خواهد شد.

جذب موقت و دايم نخبگان ايراني خارج کشور

معاون همکاري‌هاي علمي وزارت علوم از جذب موقت و دايم نخبگان ايراني خارج کشور خبر داد و گفت: سامانه جذب نخبگان خارج از کشور تقويت مي‌شود.

عطاالله کوهيان در گفتگو با مهر با اشاره به توسعه تعاملات علمي با ايرانيان مقيم خارج از کشور گفت: يکي از برنامه‌هاي ما در سال جاري، ادامه برنامه سال گذشته، ارتباط و جذب ايرانيان مقيم خارج براي همکاري‌هاي پژوهشي و آموزشي است که ظرف يک تا دو سال گذشته در اين زمينه فعال شده‌ايم.

وي ادامه داد: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته اين افراد به دو صورت موقت و دائم جذب شده و همکاري و حمايت لازم از آن‌ها صورت مي‌گيرد.

معاون همکاري‌هاي علمي و سازمان‌هاي تخصصي وزارت علوم در ادامه به سامانه جذب نخبگان اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود 6 تا 7 هزار ايراني ثبت‌نام کرده‌اند و تقويت اين سامانه در دستور کار قرار دارد.

وي خاطرنشان کرد: اين سامانه در حال اصلاح و ارتقا است و بعد از انجام اصلاحات لازم آدرس جديد سامانه اعلام مي‌شود، سامانه‌اي که در ابتدا ايجاد شده بود، فقط ويژه اساتيد ايراني مقيم خارج بود که رزومه خود را در اين سامانه ارسال مي‌کردند رزومه آن‌ها بررسي و به دانشگاه معرفي مي‌شدند تا دانشگاه‌ها در برنامه‌هاي مختلف بتوانند از وجود اين افراد استفاده کنند.

کوهيان خاطرنشان کرد: اکنون در حال ارتقا و گسترش اين سامانه هستيم، شايد بتوانيم شرايطي ايجاد کنيم که علاوه بر اساتيد ايراني مقيم خارج، اساتيد خارجي علاقه‌مند به همکاري با دانشگاه‌هاي ايران نيز بتوانند وارد اين سامانه شده و ثبت‌نام کنند.

اجراي فرصت مطالعاتي اساتيد دانشگاه آزاد در صنعت

مديرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي گفت: برنامه فرصت مطالعاتي اعضاي هيئت‌علمي در صنعت در دانشگاه آزاد اجرا مي‌شود.داوود ثمري در گفتگو با مهر گفت: دانشگاه آزاد برنامه دارد در سال جاري فرصت مطالعاتي اعضاي هيئت‌علمي در صنعت را تعريف و اجرايي کند تا از اين طريق ارتباط ميان دانشگاه و جامعه توسعه يابد.

وي افزود: در حال حاضر اعضاي هيئت‌علمي اين دانشگاه به فرصت مطالعاتي خارج از کشور اعزام مي‌شوند که برنامه داريم موضوع حضور اساتيد در صنعت را تقويت کنيم.

مديرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي تأکيد کرد: يکي از دلايلي که دانشگاه و صنعت نمي‌توانند با يکديگر ارتباط برقرار کنند اين است که اعضاي هيئت‌علمي صنعتي نيستند.

ثمري اظهار داشت: برنامه داريم بستري فراهم کنيم تا دانشجويان بخشي از روزهاي هفته را در کلاس درس و بخشي را در صنعت حضور داشته باشند.

وي تأکيد کرد: زماني که عضو هيأت علمي و متخصص ما در بدنه صنعت حضور داشته و مشکلات و مسائل و نيازهاي آن را احصا مي‌کنند با موضوع تعامل بين تجربه و علم اتفاق خواهد افتاد.

تسهيلات دانشگاه آزاد به دانشجويان مناطق سيل‌زده

رئيس قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل رفع مشکلات آموزشي دانشجويان استان‌هاي سيل‌زده را ابلاغ کرد.به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، بيژن رنجبر رئيس قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل رفع مشکلات آموزشي دانشجويان استان‌هاي سيل‌زده را به رؤساي واحدهاي مراکز استان، رؤساي واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ کرد.با توجه به‌ضرورت حل مشکلات دانشجويان مناطق سيل‌زده و شرکت‌کننده در اردوي جهادي، غيبت کلاسي تمام دانشجويان فوق از17 فروردين‌ماه تا 12 ارديبهشت‌ماه در صورت تأييد قرارگاه جهادي استان، موجه تلقي شود.

بر اساس بندهاي اين دستورالعمل، چنانچه دانشجويان شرکت‌کننده در اردوي جهادي و دانشجويان مناطق سيل‌زده از 17 فروردين‌ماه تا زمان ابلاغ اين دستورالعمل، موفق به شرکت در امتحان ميان‌ترم نشده باشند، در صورت تأييد قرارگاه جهادي استان، واحدهاي دانشگاهي بايد با هماهنگي استاد مربوطه نسبت به برگزاري امتحان ميان‌ترم اين دسته از دانشجويان اقدام لازم را انجام دهند.

همچنين از زمان ابلاغ اين دستورالعمل تا پايان 12 ارديبهشت‌ماه تمام آزمون‌هاي ميان‌ترم در واحدها و مراکز دانشگاهي لغو و به زمان ديگري موکول خواهد شد.

واحدها و مراکز دانشگاهي در مناطق سيل‌زده موظف‌اند نسبت به برگزاري کلاس‌هاي جبراني اقدام لازم را انجام دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي