جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6088

 شهردار تبريز:
 تمهيدات ويژه براي مواجهه با سيل احتمالي در ايستگاه‎هاي مترو و بازار 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: شهرداري تمهيدات ويژه براي مواجهه با سيل احتمالي در ايستگاه هاي مترو و بازار تبريز بدليل شرايط اين اماکن انديشيده است.ايرج شهين باهر در حاشيه بازديد از اقدامات انجام يافته براي لايروبي مسيل هاي غرب تبريز با اعلام اين خبر گفت:ايستگاه هاي مترو و بازار تبريز به دليل اينکه سطح پايين تري نسبت به ديگر نقاط شهر دارند از شرايط ويژه اي برخوردار هستند.

او افزود:براي جلوگيري از ايجاد هر نوع مشکل در ايستگاه‎هاي مترو و سطح بازار تبريز تمهيدات ويژه اي انديشيده‌ايم.

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه شهرداري تبريز با بيش از 150 دستگاه خودرو سنگين در حال لايروبي مسيل‎هاي شهري است گفت:ما در داخل شهر هيچ نوع مشکلي براي مواجهه با سيل نداريم، مشکل اصلي ما در بالادست مسيل‎ها و رودخانه‎ها است.

او افزود: بدليل ساخت و سازهاي غير مجازي که بعضا حتي در مسير رودخانه ها انجام شده است در بالادست مسيل‎ها و رودخانه ها با مشکل مواجه هستيم.

شهين باهر تصريح کرد: اين بناها که در مسير مسيل ها ساخته شده قطعا در صورت وقوع سيل با مشکل جدي مواجه خواهند شد و يقينا تخريب ميشوند.

شهردار تبريز با اشاره به اينکه اخطارهاي لازم به ساکنين اماکن خطرناک داده شده است گفت: از اين افراد خواسته ايم در ايامي که خطري اين چنين محل سکونت آنها را تهديد ميکند اين اماکن را تخليه کنند و در آن سکونت نداشته باشند.

او با بيان اينکه براي حل مشکل مسيل‎ها نيازمند همراهي ديگر دستگاه‌ها از جمله شرکت آب منطقه‌اي هستيم اظهار داشت: براي حل مشکلات مسيل‎ها برنامه‎ريزي بلند مدت بايد با همراهي تمام دستگاه‎ها صورت بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي