جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 خبرپزشكي 

 رئيس انجمن چشم پزشکي ايران:

احتمال شيوع آلودگي چشم در مناطق سيل زده

محمود جباروند، رئيس انجمن چشم پزشکي ايران با بيان اينکه عفونت ها شايعترين بيماري چشمي در فصل بهار است، اظهار داشت: اين عفونت ها به دليل آلودگي ها آب استخرها اتفاق مي افتد و رعايت بهداشت فردي در پيشگيري از اين بيماري ها بسيار ضروري است. به گزارش آفرينش از روابط عمومي انجمن چشم پزشکي ايران، اين چشم پزشک گفت: افرادي که دچار قرمزي چشم شدند، بايد از درمان هاي خودسرانه پرهيز کرده و سريعا به چشم پزشک مراجعه کنند.

محمود جباروند در رابطه با مناطق سيل زده ايران اظهار داشت:احتمال شيوع آلودگي چشم در مناطق سيل زده به علت پايين بودن سطح بهداشت زياد است؛ بر اين اساس در حال حاضر اورژانس مراکز درماني در اين زمينه به بيماران خدمات ارايه مي دهند و با استقرار درمانگاه سيار چشم پزشکي تمام خدمات چشمي به نيازمندان در مناطق سيل زده با حضور همکاران چشم پزشک ارايه خواهد شد.وي اظهار داشت:فراخوان حضور چشم پزشکان در درمانگاه سيار مناطق سيل زده داده شده تا آنها در اين درمانگاه حضور داشته باشند.

جباروند اضافه کرد: در هنگام سيل، آلودگي هاي عفوني چشم شيوع فراواني دارد ولي از آنجايي که بافت چشم حساس و مقاوم است براي ايجاد عفونت مقاومتر عمل مي کند.وي ادامه داد: اکنون همکاران چشم پزشک انجمن در استان ها فعال هستند و خدمات به سيل زدگان ارايه مي دهند.

جباروند با اشاره به اينکه ارز دولتي براي واردات تجهيزات چشم پزشکي اختصاص داده نمي شود، گفت: اين وضعيت باعث افزايش هزينه هاي چشم پزشکي مي شود.

وي با اشاره به اينکه مراکز چشم پزشکي قدرت خريد تجهيزات مورد نياز را ندارند، گفت: انتظار داريم، دولت در زمينه تأمين تجهيزات چشم پزشکي با قيمت مناسب، همکاري لازم را داشته باشد.

جباروند با انتقاد از بيمه‌ها که هزينه‌هاي مراکز پزشکي را با تأخير پرداخت مي‌کنند، افزود: اين وضعيت باعث شده توانمندي‌هاي مالي مراکز چشم پزشکي، کم شده و توان خريد تجهيزات چشم پزشکي را نداشته باشند.وي با عنوان اين مطلب که تعرفه‌هاي پزشکي کارشناسي شده نيست، گفت: متأسفانه هرگز نظر ما را براي تعيين تعرفه‌ها نمي‌پرسند در حالي که حرفه چشم پزشکي وابسته به تجهيزات است که هر روز در حال گران شدن است.

سومين همايش بهاره چشم پزشکي، 28 تا 30 فروردين ماه در مرکز همايش‌هاي رازي برگزار مي شود .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي