جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6089

 سخنگوي صنعت برق کشور:
 امسال خبري از خاموشي‌هاي برنامه‌ريزي‌ شده نيست 

 سخنگوي صنعت برق کشور گفت: در پي بارش‌هاي اخير و توسعه توليد نيروگاه‌هاي برق آبي پيش‌بيني مي‌شود که امسال خاموشي برنامه‌ريزي‌ شده‌اي نداشته باشيم.محمودرضا حقي‌فام در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌که بر اساس برآوردهاي صورت گرفته 4500 تا 5000 مگاوات نسبت به سال گذشته توان نيروگاه‌هاي آبي در پيک افزايش يافته است، اظهار کرد: طبيعتاً قدرت توليد شبکه برق افزايش مي‌يابد، اما همچنان انتظار داريم که موضوع مديريت مصرف در تمام بخش‌ها مورد توجه قرارگيرد.

وي با تاکيد بر اين مساله که تنها توليد در صنعت برق کارساز نيست و بايد به مديريت توأمان توليد و عرضه توجه شود، تصريح کرد: بارش‌هاي اخير وضعيت شبکه برق را بهبود داد، اما اين بدين معني نيست که طرح‌هاي توليدي متوقف شود.سخنگوي صنعت برق کشور با بيان اين‌که طرح‌ها را بر اساس برنامه زمان‌بندي شده پيش مي‌بريم، ادامه داد: اگر نيروگاه‌هاي حرارتي در مدار بماند و کارها به خوبي پيش برود، قطعاً امسال هيچ مشکلي براي تأمين برق مشترکان نخواهيم داشت و مي‌توانيم با کمترين چالش تابستان را سپري کنيم.

به گفته حقي‌فام، 21 واحد نيروگاهي جديد تا پيک وارد مدار مي‌شود و تمام برنامه‌ها را دنبال خواهيم کرد. در اين مسير نيز به طرح‌ها و برنامه‌هاي مديريت مصرف نيز توجه خواهد شد، چرا که تنها به وسيله مديريت مصرف، بهسازي، کاهش تلفات و افزايش توان نيروگاه‌ها مي‌توان تابستان را سپري کرد.

سخنگوي صنعت برق کشور با تاکيد بر اين مساله که اتکاي ما به بارش‌ها نيست، اظهار کرد: برنامه‌هاي متعددي را براي تابستان امسال در نظر گرفته‌ايم و انتظار داريم که تمام مشکلات برطرف شود.

تابستان سال گذشته به‌دليل وجود بحران آب، ايران با خاموشي‌هاي برنامه‌ريزي شده‌ مواجه شد و پيش‌بيني مي‌شد که امسال نيز اين چالش ادامه داشته باشد چراکه طبق برآوردها قرار بود امسال 8000 مگاوات کمبود عملي برق داشته باشيم که 5223 مگاوات آن توسط نيروگاه‌هاي حرارتي و مابقي توسط نيروگاه‌هاي برق آبي تجديدپذير و هم‌چنين مديريت مصرف، تأمين شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي