جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

  در ديدار با معاونان پارلماني وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي:
 دکترلاريجاني:شيطنت آمريکايي‌ها باعث ايجاد وفاق در کشور شد 

 
رييس مجلس شوراي اسلامي گفت:شيطنت آمريکايي ها باعث ايجاد فضاي وفاق و همدلي در کشور شد. آنها نيت ديگري داشتند، ولي موفق به تحقق آن نشدند.به گزارش خانه ملت، «علي لاريجاني» در ديدار با معاونان پارلماني وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي کشور حفظ و نگه داشتن وفاق و همدلي را سرمايه اي براي تحقق آرمان‌هاي انقلاب عنوان کرد و افزود: معاونت پارلماني دستگاه ها از قسمت هايي است که اين مهم را بر دوش دارد. لذا موارد مد نظر نمايندگان را پيگيري کنيد چرا که فشار روي آنها زياد بوده و مشکلات مردم را منعکس مي کنند.

رييس مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر لزوم حفظ ارتباط نمايندگان با وزرا تصريح کرد اين امر به حفظ فضاي وفاق در کشور کمک مي کند.لاريجاني با اشاره به نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري تحت عنوان «رونق توليد» بيان داشت: برخي قوانين و مقررات سرمايه گذاري را سخت کرده لذا لازم است در دستگاه ها ستادي تشکيل شود تا ايرادات قانوني مشخص شود که البته به معاونت قوانين مجلس نيز گفته ايم تا تنقيح قوانين را در اولويت قرار دهند.

وي بخش زيادي از ايرادات قانوني را مربوط به آيين‌نامه ها و بخشنامه ها دانست و تصريح کرد: متأسفانه در حال حاضر روند سرمايه گذاري در کشور 2 سال طول مي کشد که اشکال ديواني ما را نشان مي دهد همچنين در قانون برنامه توسعه، طرح پنجره واحد مطرح شد که به خوبي اجرا نشد.

رييس مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: در حوزه هاي صنعت، کشاورزي و خدمات بايد روند سرمايه گذاري روان سازي شود و اگر قانوني مخل بوده يا ضرورت ندارد به مجلس اطلاع داده شود تا اصلاح شده يا در صورت لزوم همان آيين نامه ها و بخشنامه ها تغيير کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي