جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 خبر 

 رئيسي: برخورد عبرت آموز با مفسدان سبب اعتماد مردم مي شود

رئيس قوه قضاييه گفت: شناسايي و برخورد قانوني و عبرت آموز سبب ايجاد اعتماد مردم به مقابله نظام با مفاسد مي شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله سيد ابراهيم رئيسي در جلسه مسئولان عالي قضايي درباره مقابله با فساد اظهار داشت: صرف اعلام خبر وقوع مفاسد، نه تنها اعتمادساز نيست بلکه اعتمادزدا است. آنچه سبب ايجاد اعتماد مردم به مقابله نظام با مفاسد مي‌شود، اولا شناسايي و رفع بسترهاي فساد و ثانيا برخورد قانوني و عبرت‌آموز با مفسدان است.

خبرگزاري آلمان:

فرمان ضد ايراني ترامپ اجرايي مي‌شود

خبرگزاري آلمان در گزارشي از اجرايي شدن فرمان ضد ايراني رئيس جمهوري آمريکا در خصوص افزودن سپاه پاسداران به سازمان هاي تروريستي خبر داد.به گزارش مهر به نقل از دويچه وله، «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري ايالات متحده آمريکا هفته گذشته در اقدامي ضد ايراني سپاه پاسداران را در ليست سازمان‌هاي تروريستي قرار داد.

در حالي که اخباري مبني بر اينکه کنگره آمريکا اين اقدام ضد ايراني را مورد بررسي قرار مي‌دهد، خبرگزاري آلمان در گزارشي از اجرايي شدن آن خبر داده است.بر اساس فرمان اجرايي ترامپ نه تنها افراد عضو سپاه پاسداران ايران بلکه بستگان آنها نيز مورد تحريم واشنگتن قرار خواهند گرفت.گفتني است خبرگزاري آلمان در گزارش خود ضمن اشاره به اين موضوع که سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران يک ارتش کلاسيک نيست، اقدام دولت آمريکا در رابطه با افزودن اين نيرو به فهرست سازمان‌هاي تروريستي را اقدامي بي‌سابقه ارزيابي کرده است.

کشتي جنگي انگليس براي يک ماموريت 3 ساله وارد سواحل بحرين شد

انگليس يک کشتي جنگي خود را به بهانه تامين امنيت منطقه در ماموريتي سه ساله به سواحل بحرين اعزام کرده است.

به گزارش فارس، رسانه انگليسي از ورود يک کشتي جنگي اين کشور به غرب آسيا براي انجام ماموريتي سه ساله خبر داد. به نوشته وبگاه «پلي ماوث» کشتي جنگي «ايچ ام اس مانتروز» براي ماموريتي سه ساله وارد آب‌هاي بحرين شده است.اين کشتي جنگي بعد از گذشت 6 ماه و طي مسافت 47 هزار مايل از پلي ماوث براي حمايت از تاسيسات جديد نيروي دريايي انگليس در بحرين و عمليات اين کشور در آب‌هاي منطقه از جمله آبراه سوئز در يکي از بنادر بحرين پهلو گرفته است.

آغاز دور جديد مذاکرات تجاري آمريکا و اروپا

اتحاديه اروپا با آغاز دور جديد مذاکرات تجاري با ايالات متحده موافقت کرد.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، اتحاديه اروپا با آغاز دور جديد مذاکرات تجاري با ايالات متحده موافقت کرد. اين در حالي است که اين مذاکرات در پي بي‌ميلي فرانسه ماه‌ها متوقف شده بود.در جلسه کميسيون اروپا، اکثريت اعضا به نفع ادامه مذاکرات راي مثبت دادند. اين در حالي است که فرانسه به اين طرح راي منفي داد و بلژيک نيز در راي‌گيري حضور نداشت.

بنا بر گزارش‌ها، کميسيون اروپا با دو شرط با ادامه گفت‌وگوها موافقت کرده است؛ نخست قطع تعرفه‌هاي گمرکي بر کالاهاي صنعتي و دوم اين‌که ارائه کالاها از سوي شرکت‌ها در دو طرف آسان‌تر شود.اين در حالي است که فرانسه همچنان با ادامه گفت‌وگوها مخالف است و معتقد است که بايد کشاورزي را از گفت‌وگوها خارج کرد و به مسئله تغييرات اقليمي نيز پرداخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي