جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 ميز خبر 

 بر اساس اطلاعات به دست آمده؛

داعش براي حملاتي در اروپا برنامه‌ريزي کرده است

طبق اسنادي که از يک حافظه کامپيوتري در سوريه کشف شده، داعش براي انجام حملاتي در سراسر اروپا برنامه‌ريزي کرده است.به گزارش ايسنا، اين اطلاعات از يک حافظه کامپيوتري به دست آمده‌اند که اعضاي داعش اوايل سال جاري ميلادي و هنگام فرار از آخرين منطقه تحت کنترل خود در سوريه آن را جا گذاشته‌اند.

به نظر مي‌رسد اين برنامه‌ريزي‌ها از حمله چهار سال گذشته داعش در پاريس الهام گرفته شده باشند که طي آن 130 نفر جان خود را از دست دادند.دو سال پس از اين حمله تروريستي، داعش در منهتن حمله‌اي ديگر صورت داد که منجر به کشته شدن هشت تن شد.

سياستمداران ارشد اروپا:

کشورهاي اروپايي با طرح ضد فلسطيني ترامپ مخالفت کنند

سياستمداران سابق اروپايي در نامه‌اي به سران اين قاره از آنها خواستند با طرح ناعادلانه رئيس‌جمهور آمريکا در خصوص فلسطين مخالفت کنند.به گزارش آنا از گاردين، تني چند از سياستمداران سابق ارشد اروپايي در نامه‌اي طرح يکجانبه‌ دولت ترامپ را به دليل اجحاف در حق فلسطيني‌ها محکوم کردند و از سران کشورهاي اين قاره خواستند با هرگونه طرح صلح به‌وسيله کاخ سفيد در خصوص فلسطين مخالفت کنند؛ مگر اينکه مطمئن شوند که حقوق فلسطيني‌ها در طرح صلح رعايت شده است.

طبق اين گزارش، نسخه‌هايي از نامه مذکور به دولت‌هاي اروپايي و کشورهاي عضو اتحاديه اروپا فرستاده‌ شده که به امضاي 25 وزير امور خارجه، 6 نخست‌وزير و دو دبير کل سابق ناتو رسيده است.در بخشي از نامه مذکور آمده است: «اروپا بايد هر طرحي که موجوديت کشور مستقل فلسطيني را درنظر نمي‌گيرد، رد کند».

ادعاي کاردار آمريکا در بغداد:

سياستمداران عراقي به خروج نيروهاي آمريکا از کشورشان تمايلي ندارند

کاردار آمريکا در بغداد مدعي شد که سياستمداران عراقي به خروج نيروهاي آمريکايي از کشورشان تمايلي ندارند.به گزارش آنا از سومريه‌نيوز، درحالي که مدتي است موضوع تصميم‌گيري درباره خروج نظاميان آمريکايي از خاک عراق در دستور کار مجلس قرار گرفته، «جوي هود» مدعي شد که سياستمداران عراق خواستار خروج نيروهاي آمريکا از کشورشان نيستند.

وي با لحني تهديدآميز افزود: «درصورت خروج آمريکا از خاک عراق ديگر متحدان واشنگتن که در ائتلاف بين‌المللي نقش دارند نيز خارج خواهند شد».

قطع کمک‌هاي کانادا به نيکاراگوئه به دليل نقض حقوق بشر

دولت کانادا تاييد کرد که اين کشور تمام کمک‌هاي مالي به نيکاراگوئه را در سال گذشته ميلادي به دليل نقض حقوق بشر توسط اين کشور به حالت تعليق درآورده است.به‌ گزارش ‌ايسنا، ‌به نقل از خبرگزاري فرانسه، اين تصميم دولت کانادا تاکنون اعلان عمومي نشده بود.

پس از انتشار خبري در شبکه سي بي سي، بريتاني فلچر سخنگوي وزارت امور خارجه کانادا تاييد کرد که کمک‌هاي مالي کانادا به نيکاراگوئه از اواخر ماه اوت 2018 قطع شده است. قطع اين کمک‌ها پس از سرکوب اعتراضات ضد دولتي و اعمال فشار عليه مخالفان انجام گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي