جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 تريبون 

 رئيس کل بانک مرکزي:

تغيير سود بانکي منتفي است

رئيس کل بانک مرکزي ضمن ارائه گزارش برنامه هاي اين بانک براي رونق توليد گفت: بانک مرکزي برنامه اي براي تغيير نرخ سود بانکي ندارد.به گزارش «تابناک» ، نشست کميسيون اقتصادي با حضور رئيس کل بانک مرکزي، وزراي امور اقتصادي و دارايي، وزير صنعت، معدن و تجارت، روساي اتاق بازرگاني و اتاق اصناف ايران برگزار شد.

عبدالناصر همتي در اين نشست به تشريح برنامه هاي بانک مرکزي براي رونق توليد در سال جاري پرداخت و گزارشي از پرداخت تسهيلات به واحدهاي توليدي ارائه کرد. آنطور که رئيس کل بانک مرکزي اعلام کرده در 3 ماه پاياني سال 97 حدود 189 هزار ميليارد ريال به سيستم توليدي کشور تزريق شد که تحولاتي در اين بخش‌ها ايجاد کرده است.همتي با بيان اينکه از 357 هزار ميليارد تومان تسهيلاتي که تا بهمن ماه سال 97 به سرمايه‌ در گردش اختصاص يافته 55 درصد به بخش صنعت تعلق گرفته است، افزود: برنامه ما اين است که امسال اين رقم 65 درصد شود.

هرچند مواضع همتي درباره تغيير نرخ سود بانکي در يکي از يادداشت هاي اينستاگرامي اش کاملاً مشخص شده بود ولي وي در مجلس در بين نمايندگان تاکيد کرد که بانک مرکزي براي تغيير نرخ سود بانکي برنامه‌اي ندارد.وي گفت: افزايش نرخ سود بانکي سبب فشار به واحدهاي توليدي شده و ناترازي بانک‌ها را افزايش مي دهد، بنابراين اگر شرايط فراهم باشد بايد نرخ سود بانکي را تعديل کنيم اما فعلاً براي آن برنامه‌اي نداريم و تصميم‌گيري در اين خصوص بايد در شوراي پول و اعتبار انجام شود.

رئيس کل بانک مرکزي با بيان اينکه فروش اموال مازاد بانک‌ها مي‌تواند منابع خوبي را آزاد کند، افزود: بانک مرکزي تحت تاثير شديدترين فشارهاي تحريمي و تامين منابع است اما شرايط خوبي از لحاظ ذخاير ارزي دارد که شرايط از سال گذشته نيز بسيار بهتر است. رونق توليد در گرو ثبات اقتصادي است و هدف بانک مرکزي اين بوده که ثبات در اقتصاد کشور ادامه يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي