جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 خبر 

 شهردار اروميه در ديدار با سفير ترکيه:

لزوم برگزاري جشنواره هاي مشترک بين ايران و ترکيه

اروميه- يزدان پناه

شهردار اروميه در ديدار سفير ترکيه بر ضرورت برگزاري جشنواره هاي مشترک فرهنگي بين اروميه و شهرهاي ترکيه تاکيد کرد.سفير و هئيت ديپلماتيک جمهوري ترکيه در ايران با شهردار اروميه ديدار و تبادل نظر کردند که در اين ديدار محمد حضرت پور اظهار کرد: کشور دوست و برادر ترکيه و برادران ترک ما هميشه نشان داده اند که همواره در کنار ملت ايران و دولت جمهوري اسلامي هستند.

وي افزود: از مواضع دولت ترکيه و به ويژه وزير امور خارجه اين کشور در راستاي محکوميت مواضع ترامپ و آمريکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بسيار سپاسگذاريم و قدرداني خود را اعلام مي داريم، چرا که سپاه نيرويي مردمي بوده و مربوط به حاکميت جمهوري اسلامي است و اينگونه برخوردها از سوي آمريکا امري مردود است.شهردار اروميه گفت: شهرداري اروميه خارج از عرف ديپلماتيک و سياسي، خواهان تسريع در صادرات ميوه و محصولات کشاورزي به ترکيه و کشورهاي اروپايي است و در اين راستا از سفير ترکيه انتظار مساعدت داريم.

حضرت پور ادامه داد: همچنين مي خواهيم جهت ارتباط نزديک بين ملت دو کشور و آشنايي مردم با فرهنگهاي يکديگر که تأثير بسزايي در توسعه شهرهاي مرزي دارد، همايش ها و جشنواره هاي مشترک بين اروميه و شهرهاي ترکيه برگزار شود.

وي تصريح کرد: اروميه در حوزه گردشگري توانمندي هاي فوق العاده اي دارد که بايد از اين ظرفيت براي جذب شهروندان ترکيه به اين شهر اقدام شود.حضرت پور با انتقاد از نگرش خريد محور در سفرهاي مرزي بين دو کشور تأکيد کرد: بسيار ضروري است مردم دو کشور به ويژه در مناطق مرزي از اين نگرش عبور کرده و مسافرتها حول محور آثار تاريخي، طبيعي و گردشگري باشد.

تشريح اقدامات شرکت آبفاي شهري آذربايجان غربي در راستاي احياي درياچه اروميه

اروميه-يزدان پناه

مدير عامل شرکت آبفاي شهري استان آذربايجان غربي در حاشيه بازديد استاندار از درياچه اروميه گفت: با افتتاح طرح هاي در حال احداث اين شرکت تا سال 1400 هر ساله 105 ميليون متر مکعب در سال پساب تصفيه شده به درياچه اروميه انتقال مي‌يابد.

مهندس اکبري رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي در حاشيه بازديد از درياچه اروميه که استاندار، رئيس سازمان جهاد کشاورزي ورئيس دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه حضور داشتند گفت: با تخصيص اعتبارات سال 1397 به مبلغ 468 ميليارد ريال،تصفيه خانه فاضلاب گلمان آماده افتتاح و بهره‎برداري گرديده است.وي ادامه داد: در صورت تخصيص 200ميليارد ريال اعتبار در سال 98 از محل اعتبارات احيا درياچه اروميه مدول سوم تصفيه خانه فاضلاب اروميه نيز تا پايان شهريورماه سال 1398 قابل افتتاح وبهره‎برداري خواهد بود.

مدير عامل شرکت آبفاي شهري استان با بيان اينکه فاز اول خط انتقال پساب تصفيه خانه فاضلاب اروميه نيز به طول 7 کيلومتر به اتمام رسيده ، افزود:با درنظر گرفتن اعتبار سال 97وتخصيص اعتبار لازم به ميزان 150 ميليارد ريال در سال 98 مابقي خط انتقال به طول 4 کيلومتر تا پايان شهريورماه 98 به اتمام مي‌رسد.

وي ميزان اعتبارات لازم براي افتتاح طرح هاي شرکت آبفاي شهري استان را 4هزار و 355 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود : اين شرکت در راستاي تصميمات دولت تدبير واميد در خصوص احياي درياچه اروميه، در شهرهاي حوزه آبريز درياچه اروميه با اعتباري بالغ بر 6 هزار و 228 ميليارد ريال احداث شبکه جمع آوري فاضلاب فرعي و اصلي به طول 1 هزار و 100 کيلومتر، احداث تصفيه خانه‎هاي فاضلاب به ظرفيت 115 هزار 563 متر مکعب درشبانه روز واحداث 30 ايستگاه پمپاژ را دستور کار خود قرار داده است.مهندس اکبري عنوان کرد: از ميزان اعتبار اختصاص يافته براي احياي درياچه اروميه يک هزار و 900 ميليارد ريال دريافت شده و در اين راستا 300 کيلومتر شبکه فرعي، اصلي و خط انتقال، 6 واحد ايستگاه پمپاژو افزايش ظرفيت تصفيه خانه فاضلاب به ميزان 6 هزار و 400متر مکعب در شبانه روز اقدام شده است.مدير عامل شرکت آبفاي شهري تصريح کرد:همچنين تصفيه خانه فاضلاب نقده نيز از محل اعتبارات ستاد احياي درياچه اروميه در حال بهره‌برداري بوده و با درنظر گرفتن پساب ساير تصفيه خانه‎هاي در مدار از جمله مدول اول و دوم فاضلاب اروميه، مهاباد، مياندوآب، سلماس وبوکان در حدود 60 ميليون متر مکعب پساب از طريق خطوط يا رودخانه‎ها به پيکره درياچه هدايت مي‎شود.

مدير مجتمع فولاد سبا :

رشد 54 درصدي توليد در مجتمع فولاد سبا

اصفهان -راعي

کارکنان بلندهمت مجتمع فولاد سبا در سال 1397، در اولين سال بهره‌برداري از توسعه‌هاي انجام‌گرفته با افزايش بهره‌وري در تجهيزات و نيروي انساني توانستند با توليد يک‌ميليون و 194 هزار و 608 تن کلاف گرم، به رشد توليد 54 درصدي نسبت‌به مدت مشابه سال قبل دست يابند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،احمد احمديان گفت: به‌منظور تأمين حداکثري بازار داخل کشور، بنابر تأکيد مديريت ارشد شرکت فولاد مبارکه سهم عمده اين ميزان توليد مربوط به محصولات ضخامت پايين (2.5 -2 ميلي‌متر) است که يکي از نيازهاي اساسي بازار داخل به شمار مي‌آيد.

مدير مجتمع فولاد سبا مهم‌ترين اقدامات انجام‌گرفته در سال 1397 براي افزايش توليد و پشت سر گذاشتن منحني يادگيري (Learning cure) تجهيزات خطوط توليد را به شرح زير برشمرد:

راه‌اندازي کلاف‌پيچ شمار? 2 نورد گرم، رفع و انجام پانچ‌هاي باقي‌ماند? توسعه، تأمين نيروي انساني موردنياز توسعه، تدوين چارت پرسنلي جديد متناسب با توسع? خطوط توليد، راه‌اندازي و بهره‌برداري از نيروگاه CHP، انجام بخشي از اصلاحات کور? قوس شمار? يک بدون حضور کارشناسان شرکت‌هاي خارجي.وي در بخش ديگري از سخنان خود تأکيد کرد:با توجه به اهميت تأمين ورق موردنياز بازار داخل، موفقيت‌هاي اخير علي‌رغم همه محدوديت‌ها، ازجمله خشک‌سالي در فصل تابستان و کاهش آب خام ورودي به ناحيه به دست آمد و در اين زمينه چندين پروژه با تلاش شبانه‌روزي تمامي کارکنان آب‌رساني، گروه فني خدمات پشتيباني و مديريت خدمات فني و پشتيباني تعريف و اجرا شده است که اهم آن به اين شرح است: تصفيه و بازچرخاني پساب‌هاي صنعتي فولاد سبا، خريد و تصفيه پساب‌هاي صنعتي کارخانه‌هاي مجاور، نصب و راه‌اندازي پکيج‌هاي سيار تصفيه آب به روش اسمز معکوس و تصفيه مجدد آب ريجکت تصفيه‌خانه پساب، به‌کارگيري راه‌کارهاي مؤثر در افزايش سيکل تغليظ آب‌هاي گردشي جهت کاهش بلودان‌ها که اين فعاليت‌ها علاوه بر عبور از بحران خشک‌سالي منجر به کاهش مصرف آب خام ناحيه شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي