جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 در استان 

 رصد لحظه اي شبکه برق منطقه اي خوزستان با بازديدهاي هوايي

اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان،معاون هماهنگي انتقال توانير و مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق اهواز از خطوط و پست هاي در معرض سيلاب براي سومين بار بازديد هوايي کردند.

محمود دشت بزرگ، سيد زمان حسيني و حسن کريمي به همراه معاونين شرکت از خطوط و پست هاي در معرض سيلاب با بالگرد شرکت توانير بازديد کردند.

در اين بازديد از مسيرهاي حميديه، بستان، سوسنگرد و دشت هاي اطراف اهواز بازديد و آخرين تغييرات وضعيت پست ها و خطوط سيل زده مورد ارزيابي قرار گرفت.

در اين بازديد دکل هاي نيازمند ترميم و پست هاي در معرض خطر نهايي مشخص و عمليات تقويت و ايجاد سيل بند در اطراف پست ها در دستور کار قرار گرفت.

شايان ذکر است، با وجود آنکه دو هفته اي از بحران سيلاب در خوزستان مي گذرد و بخش زيادي از خطوط و تعدادي از پست هاي برق منطقه اي خوزستان در معرض خطر سيلاب است شبکه برق به صورت پايدار بوده و خاموشي در شبکه رخ نداده است.

رئيس شوراي اسلامي گرگان:

اقدامات خوبي درحوزه زيباسازي شهري انجام شده است

گرگان-قهرمان

در هجدهمين جلسه کميسيون گردشگري و بافت تاريخي شوراي اسلامي شهر گرگان که با دستور ارائه گزارش ازاقدامات نوروزي شهرداري در حوزه گردشگري و بررسي برنامه هاي سال 98 در حوزه بافت تاريخي برگزار شد، پيگيري طرح هاي مرمتي بافت تاريخي در سال جديد مورد تاکيد قرار گرفت.

رئيس کميسيون گردشگري و بافت تاريخي در اين جلسه ضمن قدرداني از اقدامات انجام شده در حوزه زيباسازي و نصب المان هاي نوروزي در سطح شهر بر ضرورت برنامه ريزي مدون در حوزه گردشگري براي سال جاري تاکيد کرد.

حميدرضا آقاملائي بهره گيري از بافت تاريخي در بحث توسعه گردشگري را يکي از ضروريات عنوان کرد، گفت: اقدامات خوبي در اين حوزه از سال گذشته شروع شده و اميدواريم با تداوم اين برنامه ها شاهد تحول خوبي در اين حوزه باشيم.

در ادامه عمادالدين مدير بافت تاريخي شهرداري گرگان گزارشي از برنامه هاي در دست اقدام شهرداري در اين حوزه ارائه کرد و گفت: تکميل محور بافت تاريخي پاسرو تا مصلي در سال جاري مورد پيگيري قرار مي گيرد که اين محور 70 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.

وي همچنين تکميل پروژه خيابان غذا و جداره سازي ميدان شهرداري را از ديگر برنامه هاي در دست اقدام شهرداري در حوزه بافت تاريخي برشمرد و اظهار داشت: گزارش تکميلي پروژه هاي در دست اقدام به همراه گزارش هزينه اي آن در جلسات هفته آتي به شورا ارائه خواهد شد.

رئيس سازمان سيما و منظر شهرداري نيز در ادامه اين جلسه به ارائه گزارشي از المان هاي نوروزي پرداخت و گفت: فضاسازي شهري به ويژه در محوطه آبشار صخره اي و پارک شهر با استقبال خوبي از سوي شهروندان مواجه شد.

ستوده نيا افزود: در ايام نوروز امسال 4 هزار گل سينره و 600 هزار گل فصلي بنفشه و شب بو در گل آرايي هاي سطح شهر مورد استفاده قرار گرفت که از توليدات خودمان بود.

رئيس شوراي اسلامي شهر گرگان نيز در پايان اين نشست ضمن قدرداني از اقدامات انجام شده در حوزه زيباسازي شهري، اظهار داشت: اقدامات خوبي در اين خصوص انجام شد اما آنطور که انتظار مي رفت با ادغام واحد زيباسازي و سازمان سيما و منظر در سال گذشته برنامه ريزي و اقدام شود، کار صورت نگرفت و اميدواريم در فرصت هاي آتي شاهدفعاليت هاي بهتر و منسجم تري با بهره گيري و جانمايي مناسب در فضاسازي ها باشيم.

يوسفي همچنين با تاکيد بر ضرورت رفع موانع کاري از واحدهاي گردشگري و بافت تاريخي شهرداري خواستار پيگيري جدي موضوعات در اين خصوص شد که مقرر گشت طي بازديد از واحدهاي ايجاد شده در شهرداري طي سال گذشته اعم از گردشگري، بافت تاريخي، موزه اسناد و امور بين الملل روند فعاليت اين واحدها مورد پيگيري قرار بگيرد .

معاون سياسي و انتظامي فرماندار دماوند:

ساخت و سازهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌ها؛ زنگ خطر جدي

دماوند-ايرج صادقعلي

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه اقدامات جدي در تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌ها انجام گيرد، گفت: ساخت‌‌وسازهاي غيرمجاز در حريم رودخانه‌هاي شهر رودهن زنگ خطري جدي است.

به گزارش خبرنگارآفرينش ، شاهرخ جهانشاهي در نخستين نشست پدافند غيرعامل شهرستان دماوند در سال 98 با حضور جمعي از مسئولان در سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان اظهار کرد: با توجه به شرايطي که در سطح کشور ايجاد شده و مسائلي که در سطح شهرستان وجود دارد زمان خوبي بود تا اين جلسه تشکيل شود چرا که بخش عمده‌اي از موضوعاتي که در سطح شهرستان مطرح مي‌شود به پدافند غيرعامل باز مي‌گردد.

وي با بيان اين که موضوع پدافند غيرعامل هميشگي و مستمر است، افزود: همه در سيل اخير شاهد بوديم با بررسي‌ها معلوم شد بيشتر دليل خسارت‌هاي سيل اخير به عوامل انساني و عدم آينده نگري و کم توجهي بازمي‌گردد و ما در شهرستان دماوند بايد از همين لحظه نقاط حساس مانند رودخانه‌ها و حريم آنها را شناسايي کنيم و اگر مشکلي وجود دارد آن را برطرف کنيم.

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اين موضوع که ما بايد موانع را کنار بزنيم و حتي اجازه ساخت‌وسازهاي جديد را ندهيم، افزود: در اين مورد نقش شهرداري‌ها در سطح شهر و دهياري در سطح روستا مي‌تواند زياد باشد؛ در کل ما بايد از اين اتفاقاتي که در کشور رخ داده درس بگيريم و آن را در سطح شهرستان عملياتي کنيم تا جان و مال مردم حفظ شود.

جهانشاهي با طرح اين سؤال که چرا در سيل اخير اين همه خسارت به مردم وارد شده است، گفت: مقصر اصلي در چنين رويدادهايي انسان است، در سطح شهرستان دماوند تعداد زيادي رودخانه وجود دارد و بحث حريم آنها نيز هست که در صورت اشغال توسط انسان‌ها بايد آزادسازي شوند که در اين زمينه اداره امور منابع آب مي‌تواند نقش ويژه‌اي داشته باشد تا ما اتفاقي مانند سيل اخير را در سطح شهرستان شاهد نباشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي