جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 تمديد قرارداد، مهم ترين ماموريت فتحي
 وضعيت مبهم ستاره هاي استقلال 

 
قرارداد برخي بازيکنان استقلال رو به پايان است و باشگاه کار سختي را براي تمديد قرارداد آنها پيش رو خواهد داشت.

بي دليل نيست که وينفرد شفر در صحبت با امير حسين فتحي، مدير عامل اين باشگاه خواستار تمديد قرارداد اين بازيکنان شده است؛ در حالي که 5 هفته به پايان بازي هاي ليگ برتر باقي مانده و استقلال بايد در ليگ قهرمانان آسيا هم به ميدان برود.

در اين گزارش، وضعيت قرارداد رو به اتمام برخي ستاره هاي استقلال را مورد بررسي قرار داده ايم:

1- سيدحسين حسيني

آينده از آن سيد حسين حسيني است؛ دروازه باني که رکورد گل نخوردن درليگ برتر را در اختيار دارد. طبيعتا او در بازار نقل و انتقالات مورد توجه تيم هاي زيادي قرارخواهد داشت اما اگر شفر به او اطمينان خاطر دهد که براي دروازه استقلال روي او حساب ويژه اي باز مي کند، بي ميل نيست در استقلال بماند. سيد اين روزها آرام تر از هميشه در درون دروازه استقلال عمل مي کند و رفتارش نيز حرفه اي تر شده است. اين روند در سايه تلاش حتما به بهبود موقعيت اين دروازه بان جوان در تيم ملي هم منجر خواهد شد.

2-پژمان منتظري

پژمان از تيم ملي خداحافظي کرده است تا در فصل هاي باقي مانده از دوران بازيگري اش با همه توان در خدمت تيم باشگاهي اش باشد. پژمان که اين فصل در استقلال در دو پست مدافع مياني و مدافع راست بازي کرده طبيعي است هم چنان مورد توجه شفرباشد. کاپيتان استقلال البته در روزهاي بحراني عصاي دست شفر بوده و با صحبت هايي که با بچه ها داشت، سعي کرد به عنوان کاپيتان تيم را ريکاوري روحي و رواني کند. ايفاي اين نقش البته که آسودگي خاطر سرمربي تيم استقلال را به همراه داشته و به نظر مي رسد شفر راي به تمديد قرارداد پژمان دهد.

3-وريا غفوري

بهترين گزينه براي وريا استقلال است. به خصوص که در ادامه مربي تيم ملي کي روش نيست که به بهانه بازي در يک پست خاص او را به تيم ملي دعوت نکند و از او بخواهد در پست ديگري به ميدان برود. حُسن بازيکناني چون وريا اين است که مدافع – هافبک گل زن هستند و اين طور نيست تنها به دنبال نفوذ و سانتر باشند. غفوري ميل به گلزني دارد و به همين خاطر هميشه به سمت داخل بازي مي کند. طبيعي است يکي از دغدغه هاي شفر در نقل و انتقالات تابستاني تمديد قرارداد اين بازيکن باشد.

4-روزبه چشمي

گاهي مصدوميت و گاهي محروميت موجب شده تا اين فصل حضور روزبه چشمي در ترکيب تيم استقلال خيلي پر رنگ نباشد. روزبه در روزهايي که در صباي قم بازي مي کرد چون در يک پست به ميدان مي رفت بيشتر جلوه مي کرد اما در استقلال در دو پست بازي مي کند و شايد به همين خاطر دچار دوگانگي شده است. روزبه از جمله بازيکناني است که در بازارنقل و انتقالات با پيشنهادات خوبي از سوي سايرتيم ها مواجه خواهد شد و طبيعي است شفر راي به تمديد قرارداد اين بازيکن دهد، مگر اينکه باشگاه نظري غير از اين داشته باشد.

5-اميد نورافکن

اميد نورافکن به طور قرضي به استقلال آمده است و ابتداي فصل آتي بايد منتظر تعيين وضعيت خود از سوي باشگاه شارلوا باشد. اگر باشگاه بلژيکي دستور به بازگشت کاپيتان تيم اميد دهد اميد نورافکن چاره اي ندارد که استقلال را ترک کند. در غير اين صورت او در استقلال خواهد ماند چون هم خودش تيم استقلال را دوست دارد و هم شفر دوست دارد او در ترکيب تيم باقي بماند. کاپيتان تيم اميد بازي هاي مقدماتي جام ملت ها را پيش رو دارد و اين بازي ها مي تواند سکوي پرتاب او در فوتبال حرفه اي باشد.

6-علي کريمي

علي کريمي در جلوي خط دفاعي استقلال به مهره مطمئني تبديل شده است و با اين روند مي تواند تيم را به هدف نزديک کند. نکته مهمي که در بازي هاي امروز او ديده مي شود اين است که در سايه گردش توپ به دروازه حريف نزديک مي شود و در پي گلزني است که اين اتفاق در بازي با سپاهان رخ داد. علي کريمي که يک فصل ناموفق در فوتبال کرواسي داشت اگر با پيشنهاد جالب توجهي از سوي تيم هاي خارجي روبرو نشود طبيعتا دوست خواهد داشت که در استقلال بماند، به خصوص که از بند مصدوميت هاي متوالي رهايي پيدا کرده و مي تواند براي بازي در تيم ملي هم حساب ويژه اي باز کند.

7-آياندا پاتوسي

شايد بتوان گفت او گران ترين بازيکن استقلال در حال حاضر است، نه از نظر مالي بلکه از نظر توان فني. او با عملکرد خوب خود در هفته هاي اخير يادآور تيام فصل گذشته است. هر چند استقلالي ها دوست دارند ماجراي تيام در مورد پاتوسي تکرار نشود و او در تيم بماند. حضور يک مهره خوبي همانند پاتوسي در نوک خط حمله مي تواند استقلال را براي قهرماني در ليگ برتر و هم چنين موفقيت چشمگير در ليگ قهرمانان آسيا اميدوار کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي