جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 خبـــرنامه 

 مدافع محبوب کي‌روش در ليست خريد برانکو!

در سال‌هاي گذشته برانکو ايوانکويچ همواره به دنبال راهي براي جذب مرتضي پورعلي گنجي بود؛ مدافع کم اشتباهي که از جام ملت‌هاي آسيا 2015 در کنار تيم ملي حضور دارد و بازي‌هاي خاطره انگيزي از او در ذهن هواداران به فوتبال باقي مانده است.

برانکو در پي آن بود که مرتضي را در فصل پانزدهم به ليست تيمش اضافه کند که اين اتفاق رخ نداد. با اين حال، طي دو فصل گذشته نيز نام اين بازيکن که محبوبيت خاصي نزد کارلوس کي روش سرمربي سابق تيم ملي داشت، در ليست خريد برانکو بود ولي پورعلي گنجي مي‌خواست خارج از کشور به فوتبالش ادامه بدهد.حالا شايعه شده برانکو از حالا به دنبال جذب اين بازيکن است تا خط دفاع قدرتمندي را براي فصل آينده در پرسپوليس بسازد. مرتضي در حال حاضر، مدافع تيم العربي قطر است. بايد ديد اين بار، چنين شايعاتي صحت دارد يا نه و از سوي ديگر، آيا پورعلي گنجي مي‌خواهد بار ديگر به فوتبال ايران برگردد؟

واکنش فدراسيون بوکس به مبارزه دختر ايراني در فرانسه

فدراسيون بوکس با انتشار بيانه‌اي از عدم دخالتش در فعاليت بوکسورهاي دختر ايراني خبر داد.

پس از اينکه صدف خادم به عنوان دختر بوکسور ايراني با پرچم ايران در فرانسه به روي رينگ مبارزه رفت، فدراسيون بوکس عدم دخالت و ورود خود به اين موضوع را با انتشار بيانيه‌اي اطلاع رساني کرد.

متن اطلاعيه فدراسيون بوکس به شرح زير است: با عنايت به اينکه فدراسيون بوکس جمهوري اسلامي ايران در حوزه بانوان هيچ گونه فعاليتي ندارد، لذا برگزاري مسابقات و تمرينات اين رشته ورزشي در هر مکاني مربوط به اين فدراسيون نيست و مسئوليت آن با برگزار کنندگان و يا شخص شرکت کننده خواهد بود.

صدف خادم روز شنبه و در شهر رويان فرانسه، در مبارزه‌اي که سه راند به طول انجاميد مقابل "آن شوان" بوکسور کشور ميزبان به برتري رسيد.

يوگي در نزديکي تيم ملي

کلينزمن؛ خوش‌اخلاق‌تر اما کم‌تجربه‌تر از کي‌روش

از يورگن کلينزمن به عنوان گزينه نهايي سرمربي‌گري تيم ملي ايران نام برده مي‌شود. جالب است بدانيد رغبت آسيايي‌ها براي به خدمت گرفتن اين سرمربي آلماني سابقه‌دار است. چندي پيش سايت‌هاي «اسپورتس نيپون» و «ديلي اسپورتس» ژاپن مدعي شده‌ بودند يورگن کلينزمن، سرمربي پيشين تيم‌هاي ملي فوتبال آلمان و آمريکا، گزينه اصلي اتحاديه فوتبال ژاپن براي سرمربي‌گري سامورايي‌ها است، اما او اين خبر را تکذيب و با انتشار پيامي در حساب کاربري خود در شبکه اجتماعي توييتر نوشت: نمي‌شود کاري در مورد شايعات مطرح شده در ژاپن کرد.

کي‌روش بهتر بود يا کلينزمن؟

سابقه سرمربي‌گري کلينزمن به اندازه سابقه دوران بازي‌گري‌اش پر و پيمان و قابل‌دفاع نيست و از شاخص‌ترين افتخارات او در عرصه مربي‌گري مي‌توان به کسب مقام سومي جهان در جام جهاني 2006 به همراه ژرمن‌ها اشاره کرد.اگر کلينزمن را از لحاظ تجربه مربي‌گري با کارلوس کي‌روش مورد قياس قرار دهيم قطعا کفه ترازو به سمت سرمربي سابق تيم ملي ايران سنگيني مي‌کند، اما شايد يک نکته ديگر براي اين انتخاب نظر مديران فوتبالي ايران را به خود جلب کرده است؛ خلق و خوي بهتر!

خوش‌اخلاقي به نظر شاخص عجيبي براي انتخاب يک سرمربي مي‌رسد، ولي استثنائا براي فوتبال ما چندان هم نمي‌تواند بي‌مورد باشد. بدون شک تيمي که زمين تمرين و اردو و بازي دوستانه و... مناسب ندارد و يا کم دارد، به يک سرمربي سازگار و صبور نيازمند است؛ همان چيزي که کي‌روش نداشت. کلينزمن يک برتري  محسوس ديگر نيز نسبت به کي‌روش دارد که آن هم محبوبيت او نزد فوتبال‌دوستان ايراني است. کمک شايان او به زلزله‌زدگان رودبار هنوز از ياد علاقه‌مندان فوتبال نرفته است.

کلينزمن محبوب‌ترين آلماني انگليس!

کلينزمن در سال 1994 راهي لندن شد تا براي تاتنهام بازي کند. انگليسي‌ها که بر سر بسياي از مسائل هميشه با ژرمن‌ها نزاع داشته و دارند با انواع و اقسام توهين‌ها پذيراي اين تازه‌وارد به کشورشان بودند. يکي از ورزشي‌نويسان روزنامه گاردين تيتر مقاله جنجالي‌اش را چنين زد: «چرا ما از کلينزمان متنفريم!» اما کلينزمن هميشه با خوش‌رويي و رفتار موقر و با گل‌زني‌هايش پاسخ ساکسون‌ها را مي‌داد تا اين که آخر فصل به عنوان مرد سال ليگ جزيره انتخاب شد. همان روزنامه‌نگار روزنامه گاردين اين بار در مدح او نوشت: «چرا ما عاشق کلينزمن هستيم!»

سروش، عصاي دست برانکو مي‌شود؟

سروش رفيعي يکي از خريدهاي پرسپوليس در تابستان بود که با توجه به محروميت نقل و انتقالاتي سرخ‌ها با باز شدن پنجره‌ زمستاني رسما مجوز بازي با پيراهن اين تيم را به دست آورد. حضور در ليگ قطر و دوري از ميادين به توجه به مشکلات به وجود آمده در فولاد طي نيم‌فصل نخست، باعث شد تا رفيعي در روزهاي نخست حضور در پرسپوليس از شرايط آرماني دور باشد، هر چند رفيعي در جريان نيم‌فصل دوم ثابت کرد که با وجود تمام مشکلات سال‌هاي اخير هنوز هم بازيکن باکيفيتي است و اصرار برانکو به جذب اين بازيکن بي‌دليل نبوده است.

سروش که پيشتر با فوتبال فانتزي و تکنيکي شناخته مي‌شد در دوره دوم حضور در پرسپوليس سبک فوتبالي متفاوتي از خود ارائه داده است. هافبک خلاق پشت محوطه سابق، اين روزها در ترکيب پرسپوليس تکل مي‌زند، شعاع حرکتي بالايي دارد و با دقت بالا در ميانه پاس مي‌دهد. سروش برخلاف دوره نخست حضور در پرسپوليس بازيکن موقعيت‌ساز و سازنده گل نيست، بلکه طراحي حملات و بازيگرداني ميانه ميدان را برعهده دارد و کمک حال فاز تدافعي خط هافبک پرسپوليس است.

رفيعي در بازي با سايپا بهترين عملکرد خود در بازگشت به پرسپوليس را داشت. دقت پاس 83 درصدي، 3 تکل موفق، 5 اقدام به شوت زني و حضور در 5 نبرد هوايي نشان دهنده بازگشت هافبک شماره 7 و شيرازي پرسپوليسي‌ها به روزهاي خوب است. درخشش رفيعي در ميانه زمين، خيال برانکو را از داشتن خط هافبک پرقدرت در روزهاي پرتراکم ليگ راحت خواهد کرد، چرا که اين مربي کروات حال براي انتخاب 4 بازيکن خط مياني گزينه‌هايي چون کاميابي‌نيا، نوراللهي، ترابي، رسن، نعمتي و رفيعي به همراه عاليشاه مورد غضب را در اختيار دارد و آمادگي اين بازيکنان وي را در انتخاب بازيکنان اصلي دچار مشکل خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي