جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6090

 خبـــرنامه 

 قفس توري آبي‌ها در اختيار شماره 22

سه بازي و تنها يک گل خورده نشان‌دهنده وضعيت خوب حسين حسيني درون دروازه استقلال است. گلر 26 ساله آبي‌ها پس از هفته‌ها نيمکت‌نشيني در بازي با سايپا در هفته بيست و چهارم ليگ برتر به دروازه استقلال رسيد و در بازي با الهلال در ليگ قهرمانان آسيا و بازي هفته گذشته استقلال با سپاهان در ليگ برتر نيز درون دروازه اين تيم قرار گرفت. تنها يک گل خورده و دو کلين‌شيت آمار حسيني در اين سه بازي بوده و با توجه به مصدوميت رحمتي، وي همچنان گزينه اصلي حضور در دروازه استقلال خواهد بود. آبي‌ها پس از بازي با ماشين‌سازي، براي بازي با الهلال آماده مي‌شوند و سپس مقابل پديده و الدحيل به ميدان خواهند. آمادگي حسيني درون دروازه استقلال در اين هفته‌هاي پر تراکم قطعا امتياز ويژه‌اي براي آبي‌ها خواهد بود و با تداوم درخشش اين دروازه‌بان در قفس توري آبي‌ها، استقلالي‌ها با اميدواري بيشتري فصل را دنبال خواهند کرد.

حمله عليپور به رکوردهاي طارمي

قاتل بي سر و صدا!

بالانشيني پرسپوليس تبديل به يک قانون ثابت در ليگ برتر شده، اما يک قانون پررنگ‌تر هم در فوتبال ايران وجود دارد؛ يک پرسپوليسي، آقاي گل ليگ برتر مي‌شود. علي عليپور، پس از ماه‌ها تلاش و انتظار سرانجام کي‌روش را پشت سر گذاشت و براي اولين بار در اين فصل، به تنهايي در صدرجدول گلزنان ليگ قرار گرفت.

عليپور، ابتداي فصل فاصله زيادي با استوکس و کي‌روش، دو مدعي آقاي گلي ليگ برتر داشت. اما آرام آرام، اين فاصله را جبران کرد و به صورت مشترک با کي‌روش، صدرنشين جدول گلزنان ليگ برتر شد. پس از چند هفته رقابت، او حالا کي‌روش را پشت سر گذاشته و تنها 13 گله جدول گلزنان ليگ برتر است.

او حالا فرصت حمله به دو رکورد طارمي را دارد. مهدي طارمي، پس از رضا عنايتي دومين بازيکن تاريخ ليگ برتر به حساب مي‌آيد که دو دوره پياپي، عنوان آقاي گلي ليگ را بدست آورده است. عليپور فصل پيش آقاي گل شده و اين فصل، مي‌تواند مثل طارمي دو سال پياپي کفش طلاي ليگ را به خانه ببرد. ديگر رکورد طارمي، بهترين گلزن پرسپوليس در ادوار ليگ برتر است. طارمي مجموعا 45 گل براي پرسپوليس در ليگ برتر زد و صاحب اين رکورد شد. عليپور با گلزني به سايپا، 43 گله شده و فقط 2 گل ديگر مي‌خواهد تا اين عنوان را از طارمي بگيرد. باقي ماندن 5 هفته از ليگ برتر، نشان مي‌دهد عليپور شانس زيادي دارد تا پايان فصل هر دو رکورد را به نام خودش بزند و حتي به تنهايي، بهترين گلزن ليگ برتري پرسپوليس باشد.

دلخوري زيدان از پرس

در انتظار ستاره‌ها

باشگاه رئال مادريد بدون شک اميدي براي درخشش و قهرماني در اين فصل ندارد و هر قدمي که برداشته مي‌شود براي فصل آينده خواهد بود. زيدان در همان ابتداي راه وقتي دوباره به رئال مادريد بازگشت، براي مديرعامل باشگاه چند شرط مهم مقرر کرد که شايد مهم‌ترين آنها ماجراي خريد چند بازيکن بود و عدم دخالت پرس در خريد و فروش بازيکناني که مورد تاييد کادر فني هستند.

در اين ميان از همان ابتدا نام پوگبا و هازارد بيش از نام ساير بازيکنان به چشم مي‌خورد و زيدان شک نداشت که پرس مي‌تواند هر دو بازيکن مذکور را به مادريد بکشاند. اتفاقا در هر دو مورد رئال به بن‌بست خورد، هر چند همچنان احتمال خريد هر دو بازيکن وجود دارد اما مشخص است که قيمت اين بازيکنان بالاست و پرس براي خريد آنها و جلب نظر مدير برنامه‌هاي بازيکنان دچار مشکل شده است. از طرفي کادر فني به سران باشگاه، ژائو فليکس پرتغالي را پيشنهاد کرده که او هم قيمت پاييني ندارد و در حد خودش بازيکن گراني محسوب مي‌شود. کين ديگر بازيکن بزرگي است که اگر خريداري شود، خود‌به‌خود همان بمب خبري است که فلورنتينو پرس آن را به رسانه‌هاي مادريدي وعده داده است. اين همه اسم خوب، تاثيرگذار و کليدي در شرايطي بر سر زبان‌ها افتاده که زيدان به‌شدت از دست مديرعامل باشگاه رئال مادريد دلخور است و دوست ندارد بيش از اين شاهد اتلاف وقت و گوشه و کنايه‌هاي رسانه‌ها باشد. پوگبا، هازارد و اريکسن اکنون گزينه هاي اصلي رئال محسوب مي‌شوند و پرس براي خريد هر سه بازيکن بودجه محدود 180 ميليون يورويي را پيشنهاد کرده که با توجه به دست‌ودلبازي‌هاي او کمي عجيب و غيرقابل هضم به نظر مي‌رسد.

ستاره بلژيکي البته نزديک‌ترين گزينه است و بارها از علاقه خود به رئال‌مادريد خبر داده اما چلسي هم حاضر نيست به راحتي اين بازيکن بزرگ و گلزن را از دست بدهد. پوگبا هم از يک تحول جدي در فوتبال حرفه‌اي خود راضي خواهد بود اما منچستريونايتد و شخص سولشاير مانند سد محکمي بر سر راه رئال مادريد ظاهر شده و نمي‌خواهند اجازه اين انتقال تاريخي را صادر کنند. از ديد زيدان، اريکسن جايگزين خوب و جواني براي مودريچ خواهد بود و چه در کنار او و چه به‌عنوان يک جانشين، براي رئال مادريد نعمت بزرگي محسوب مي‌شود اما حتي او هم تاکنون جواب درست و شفافي در اين خصوص نداده و هر چه هست، از دل شايعات و خبرهاي رسانه‌هاي مادريدي و کاتالونيايي بيرون آمده است.

زيدان در صحبت هاي اخير خود از مشکلي گله کرده که به عقيده او مشکل بزرگ امروز مادريد است؛ عدم گلزني و قدرت پايين تمام‌کنندگي در خط حمله و خط مياني. زيدان به نام بازيکناني چون مودريچ اشاره کرده و گفته است: «هر مربي‌اي از بازيکني نظير مودريچ راضي است اما وقتي افت او را مشاهده مي‌کند، نگران خواهد شد و مجبور است به تربيت يا خريد يک جانشين خوب و آماده فکر کند.» اگر رئال مادريد نتواند در خريد بازيکنان سفارش شده از سوي زيدان موفق عمل کند، دچار مشکل جدي خواهد شد. زيدان بودجه 180 ميليون يورويي پرس را قبول ندارد و به صورت صريح از 300 ميليون يورويي سخن مي‌گويد که پرس در مذاکرات اوليه اين وعده را داده و اکنون حق ندارد خلف وعده کند. زيدان مربي کوچکي نيست و طبق ادعاي «مارکا»، حتي با بضاعت کنوني، رئال‌مادريد هم مي‌تواند از اين تيم يک مدعي جدي و بزرگ بسازد اما وقتي مي‌شود بسيار باشکوه‌تر از اين هم بود، دليلي ندارد زيزو دست به خطري بزرگ بزند و اعتبار خود را در دوران پسا‌بازگشت به خطر بيندازد.

رئال مادريد براي فصل آينده به‌عنوان يک تيم مدعي تنها به قهرماني در لاليگا، کوپا دل‌ري و صدالبته ليگ قهرمانان اروپا فکر مي‌کند و هواداران صبور اين تيم انتظار دارند، فلورنتينو پرس لااقل در وعده‌هاي اوليه به زيدان، هرگز کم‌کاري نکرده ودست به کار شده و ستارگان سفارش شده را هر طور که هست، خريداري کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي