جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/02/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6095

 همكاري مشترك پژوهشي اساتيد ايراني و آلماني  

 معاون مرکز همکاري‌هاي علمي بين‌المللي وزارت علوم گفت: با پايان زمان فراخوان طرح‌هاي پژوهشي ايران و آلمان، بيش از 140 پروژه مشترک براي دبيرخانه فراخوان ارسال شد.عطااله کوهيان افزود: ثبت‌نام در فراخوان تا آخرين ساعت‌هاي تعيين‌شده با استقبال مراکز علمي مواجه بود و در پايان مهلت تعيين‌شده، بيش از 140 عنوان طرح پيشنهادي دريافت شد. طرح‌هاي دريافتي در حوزه‌هاي تنوع زيستي، اقتصاد زيستي و امنيت غذايي، محيط‌زيست و سلامت است.

معاون مرکز همکاري‌هاي علمي بين‌المللي وزارت علوم در پاسخ به نحوه ارزيابي و حمايت از طرح‌ها گفت: کميته بررسي و ارزيابي طرح‌ها به‌صورت جداگانه در وزارتين علوم و بهداشت ايران و وزارت آموزش آلمان، طرح‌ها را ارزيابي و داوري کرده و در مرحله بعد و در کميته مشترک ايران و آلمان، طرح‌ها نهايي خواهند شد.

وي ادامه داد: صلاحيت علمي متقاضي، کيفيت و نوآوري پروژه، توسعه همکاري جديد بين محققان ايراني و آلماني و کيفيت طرح پژوهشي و ميزان مشارکت محققان جوان برخي از معيارهاي ارزيابي طرح‌ها است.کوهيان افزود: همچنين همکاري حداقل يک محقق ايراني عضو هيأت علمي و يک محقق آلماني در پروژه مشترک پژوهشي شرط اصلي استفاده از اين فرصت علمي بود و پروژه‌هايي که حوزه فني و حرفه‌اي را نيز در بر مي‌گيرند، در اولويت خواهندبود.

وي ادامه داد: درنهايت، از طرح‌هاي برگزيده مشترک حمايت به عمل خواهد آمد و تلاش مي‌کنيم بر اساس زمان‌بندي پيش‌بيني‌شده، ارزيابي و اعلان فهرست نهايي طرح‌ها تا تير 1398 انجام شود.فراخوان مشترک ايران و آلمان براي انجام طرح‌هاي مشترک پژوهشي بر مبناي بيانيه مشترک ميان وزارت علوم ايران و همتاي آلماني شکل گرفته است که در پاييز سال 1395 به امضاي مقامات دو کشور رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي