جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/02/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6116

 يك نكته از هزاران 

 چه کسي ازآينده خبر دارد؟

زماني که علم و دانش براي مردم چندان مهم نباشد و نقشي در زندگي آن ها نداشته باشد، مردم به‌خصوص وقتي دچار مشکل بشوند به سمت خرافات حرکت مي‌کنندو دست به دامن رمالي و كف‌بيني و انواع و اقسام افرادي مي‌شوند که ادعا مي‌کنند از آينده خبر دارند و مي‌توانند سرنوشت افراد را پيش‌بيني کنند.

اين امر تا حدودي طبيعي است كه انسان‌ها كنجكاوند تا از آينده خود باخبر شوند؛ اما در اين ميان افرادي سواد و دانش كمتري دارند، بيشتر به سمت اين خرافات كشيده مي‌شوند و چه بسا براي اين خرافات هزينه‌هاي بسياري هم مي‌پردازند. چون فکر مي‌کنند اگر كسي از آينده خود باخبر باشد موفقيت‌اش بيشتر خواهد بود. اما واقعيت اين است که بايد علم‌مان را افزايش دهيم، دانش‌مان را گسترش دهيم تا به آينده‌اي روشن دست يابيم.

بياييد كمي بيانديشيم كه اگر رمالي و كف‌بيني واقعيت زندگي‌مان را به درستي پيش‌بيني مي‌كرد، چرا رمالان فكري براي خودشان نمي‌كنند تا از وضعيت فلاكت‌باري که خود دچار آن هستند، خارج شوند.

اما افراد باهوش ‌ و باايمان با توکل به خدا و تلاش و کوشش، آينده‌شان را مي‌سازند و به سمت فالگيرها و رمال‌ها نمي ‌روند، اين افراد خود سرنوشت خودشان را تعيين مي‌کنند و حتي مالک سرنوشت و آينده خود هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي