جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/02/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6118

 خبـــرنامه 

 چرا يحيي سرمربي تيم اميد نشد؟

مهدي تاج، يحيي گل‌محمدي را گزينه مربيگري تيم اميد معرفي کرد و گفت کار تمام شده است، اما بعد از اين اعلام باشگاه پديده قرارداد اين مربي را به مدت دو فصل ديگر تمديد کرد. يحيي بعد از تمديد قرارداد با پديده اعلام کرد ان‌شاءالله در فرصت آتي در خدمت تيم ملي خواهد بود.

اما چرا يحيي گل‌محمدي مربي تيم اميد نشد؟ مهدي تاج در اين باره مي‌گويد: «قرار بود نام يحيي گل‌محمدي را به عنوان مربي تيم اميد اعلام کنم ولي ديدم مردم محترم مشهد در صفحه شخصي من کلي پيام دادند که او در اين تيم بماند. من خودم تصميم داشتم با اين شرايط از انتخاب گل‌محمدي انصراف بدهم. مدير باشگاه پديده هم با من تماس گرفت و شرايطي را گفت که قابل قبول بود. او گفت به سرمربي جديد فکر نکرديم و اجازه ندهيد اين تصور به وجود بيايد که در تيم اميد حاضري‌خوري شده است. البته ما براي تيم اميد گزينه‌هاي ديگري داشتيم و براي آقاي گل‌محمدي آرزوي موفقيت مي‌کنيم. مطمئناً گزينه تيم اميد داخلي خواهد بود.»

با ادامه حضور يحيي گل‌محمدي در تيم پديده فدراسيون فوتبال حالا بايد به دنبال گزينه‌هاي جديد باشد. هر چند بعيد است در روز‌هاي آينده اتفاقي دراين زمينه صورت گيرد.

تيم اميد قرار بود دور جديد تمرينات خود را از دوم خرداد آغاز کند که با توجه به عدم انتخاب سرمربي استارت دور جديد تمرينات تيم اميد به تأخير خواهد افتاد.

جديدترين لژيونر ايران

مهرداد محمدي در آوس پرتغال

با اعلام باشگاه دپورتيوو داس آوس، وينگر سرعتي و تکنيکي سپاهان رسما به عضويت اين تيم پرتغالي درآمد. مهرداد محمدي که با باشگاه راه‌آهن به فوتبال ايران معرفي شد، در ليگ پانزدهم که سال سقوط اين تيم ريشه‌دار از ليگ برتر بود، 28 بازي انجام داد و با به ثمر رساندن 10 گل بهترين گلزن تيمش شد تا با اين عملکرد درخشان، يک سال بعد و با وجود ابراز علاقه‌اي که براي پيوستن به پرسپوليس داشت، راهي اصفهان شده و با باشگاه سپاهان قرارداد امضا کند.

محمدي طي سه فصل اخير يکي از بازيکنان ثابت سپاهان بوده که در نخستين سال 7 گل، در ليگ هفدهم يک گل و در فصل گذشته 6 گل در 29 مسابقه به ثمر رساند و يکي از مهره‌هاي مورد علاقه امير قلعه‌نويي بود؛ طوري که در 26 بازي امسال حضور ثابت در ترکيب طلايي پوشان اصفهاني داشت و نقش زيادي در نتايج خوب تيمش ايفا کرد.

او که سابقه حضور در تيم ملي را نيز در کارنامه دارد، با بازي‌هاي خوبي که در سپاهان به نمايش گذاشت، مورد توجه باشگاه دپورتيوو داس آوس پرتغال قرار گرفت و طي روزهاي اخير رسانه‌هاي اين کشور خبر از ابراز علاقه مسئولان آوس براي به خدمت گرفتن او را دادند.

محمدي 25 ساله که توانايي بازي با هر دو پا را دارد خوش تکنيک و سرعتي است با پايان ليگ هجدهم و قبل از ديدار جام حذفي پرسپوليس سپاهان و پرسپوليس تکليف تيم فصل آينده خود را مشخص کرد و به جمع لژيونر هاي ايراني اضافه شد.طي سه سال و نيم اخير ميلاد محمدي، برادر مهرداد فوتبال خود را در خارج از ايران و در باشگاه گروژني روسيه ادامه مي‌داد و اکنون مهرداد هم همانند او از ليگ برتر ايران رفت تا اين دو بازيکن که در راه‌آهن چهره شده و سر و صداي زيادي با فوتبال زيباي خود به راه انداختند، حالا جزو لژيونرها محسوب شوند.

گفته مي‌شود مبلغ قرارداد مهرداد محمدي با باشگاه داس آوس پرتغال 140 هزار يورو و به مدت سه فصل خواهد بود و حالا بايد انتظار انجام اولين بازي او را در اين تيم داشت؛ تيمي که ليگ برتر پرتغال را با قرار گرفتن در رده چهاردهم جدول به پايان رساند.محمدي نخستين خريد تابستاني باشگاه داس آوس لقب گرفته و همچنين اولين بازيکن ايراني اي است که در نقل و انتقالات پيش‌فصل تکليف تيم آينده خود را مشخص کرده است.

شفر:

در استقلال با آبروي من بازي شد

داستان وينفرد شفر و استقلال هر روز هم پيچيده‌تر مي‌شود. شفر از استقلال تعليق شده در حالي که براي فصل بعد قرارداد دارد. رقم قرارداد هم يک ميليون و 200 هزار دلار است و قاعدتاً مذاکره پيچيدگي اين بازي را کمتر مي‌کند. شفر هنوز در تهران است و منتظر است تا تکليفش روشن شود. از سويي استقلال هم باب مذاکره با اين مربي را باز کرده و طرفداران اميدوارند در نهايت دو طرف به واژه توافق برسند. استقلالي‌ها مي‌دانند اگر توافقي صورت نگيرد، بازي پيچيده‌تر مي‌شود. اما شفر فعلاً پايش را در کفش کرده که «همه پولم را مي‌خواهم.» اين به نوعي تهديد براي آبي‌هاست. فتحي هم فعلاً گام مهم و مثبتي برنداشته است. اگر شفر به تيم جديدي برود که به نفع استقلال است، اگر نه آبي‌ها مجبورند مذاکرات سفت و سختي با او داشته باشند.در واقع شفر به شدت گلايه دارد . گلايه‌اش هم به خاطر رفتار باشگاه است. او به فتحي پيام داد: «با آبروي من در استقلال بازي شده است.» شفر از اين گفته 50 سال در فوتبال بوده ولي تا به حال چنين رفتاري با او نشده. اين مربي حتي گفته: «کاري که با من شد، انساني نبود.»اين پيام براي فتحي و ديگر مسئولان استقلال، پيام خوبي نيست و حداقل نشانه‌هاي خوبي در خود ندارد. نزديکان اين مربي مي‌گويند بعيد است او تخفيف بدهد، مگر اينکه مسئولان استقلال بتوانند مذاکره کنند تا شفر نرم شود. او گلايه ديگري هم دارد و مي‌گويد بعد از آنکه برکنار شد چند بار با فتحي تماس داشته و مديرعامل تماس‌هاي او را بي‌پاسخ گذاشته است. البته حالا اين مشکل تا حدودي مرتفع شده، چون رابطه‌ها دوباره برقرار شده است. آنچه مسلم است استقلال در اين زمينه خوب عمل نکرده است. باشگاه مي‌توانست ابتدا با شفر پاي ميز مذاکره بنشيند و حتي به توافق برسد و سپس رأي به برکناري‌اش بدهد. فتحي، اما با تصميم خودش و اکثر اعضاي هيئت‌مديره تصميمي ضربتي گرفت و شفر را معلق کرد تا استقلال با اين مشکل روبه‌رو شود. حتي بحث بازگشت شفر به استقلال هم مطرح شد که اين مربي ابتدا آن را رد کرد و بعد شرايط بازگشتش را گفت. شرايط او طوري بود که باشگاه استقلال هم آن را رد کرد تا دو طرف به توافق نرسند و باز هم کار به ادامه مذاکرات بکشد.

واکنش آنچلوتي به احتمال حضورش در يوونتوس

سرمربي تيم فوتبال ناپولي نسبت به احتمال حضورش روي نيمکت يوونتوس واکنش نشان داد.کارلو آنچلوتي که شاگردانش با وجود قطعي بودن نايب‌قهرماني‌شان در سري A ايتاليا، در هفته سي‌وهفتم اين رقابت‌ها بازي فوق‌العاده‌اي از خود به نمايش گذاشتند و با نتيجه 4 بر يک ميهمان خود، اينتر را رد هم کوبيدند، پس از اين بازي در خصوص شايعه رفتنش به يوونتوس اظهار داشت: کناره‌گيري از سمت نيز بخشي از حرفه مربيگري است اما نگران نباشيد من هنوز دو سال ديگر با ناپولي قرارداد دارم. من با اين باشگاه گره خورده‌ام و دوست دارم براي دو سال ديگر در اين تيم بمانم. از بودن در ناپولي هم خوشحال هستم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي