جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6128

 يادداشت 

 نشريات دانشجويي را جدي بگيريم

آذر فخري

در روزهاي اخير شاهد انتشار دوباره و دوره جديد روزنامه «شريف» هستيم؛ روزنامه‌اي که در ميان دانشجويان نيز اقشار ديگر جامعه، روزنامه‌اي تقريبا پرمخاطب است. اين خبر از دو جنبه اهميت بسيار دارد و قابل بررسي است. روزنامه «شريف» به همت خود دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف تهيه و منتشر مي‌شود و اين يعني دانشجويان ما علاوه بر حوزه علم و فنآوري، در حوزه‌هاي فرهنگي نيز مي‌توانند موثر باشند و اتفاقا با نکته‌بيني و دقت خاص وارد اين مسائل بشوند. يک نگاه اجمالي به فهرست مطالب اين روزنامه نشان مي‌دهد که اين دانشجويان با چه نگاه خاصي و از کدام زاويه ويژه‌اي وارد حوزه روزنامه‌نگاري شده‌اند.

مورد مهم ديگر، اهميت دادن به داشتن يک نشريه آن‌هم به صورت روزانه در وضعيتي است که کاغذ و صنعت نشر و چاپ دچار تلاطمات و مشکلات زيادي است و همين امر موجب شده برخي روزنامه‌هاي با سابقه و حرفه‌اي نيز که درگيراين مشکلات هستند ميدان را خالي کرده و از اين عرصه خارج شوند.

نشريه‌هاي دانشجويي بي‌شک نيازمند مشاوره و حمايت‎هاي خاص دانشگاه، استادان و نيز جامعه روزنامه‎نگاري کشور هستند. اي بسا روزنامه‎نگاران حرفه‎اي و کاربلدي که از دل همين نشريات دانشجويي بيرون آمده و وارد عرصه کلان توليد محتوا شده‎اند.

در هر حال حضور دوباره روزنامه «شريف» مي‎تواند نويدبخش باشد؛ نويدبخش از آن جهت که نشان مي‌دهد فرزندان اين سامان تک ساحتي نبوده و به همان اندازه که انگيزه آموختن علوم و فنون جديد را دارند، به علوم انساني، ادبيات، روان‌شناسي، جامعه‌شناسي و ... توليد محتوا در اين بسترها هم توجه دارند و از آن غافل نيستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي