جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6128

 هشدار وزارت بهداشت درباره "تب کريمه کنگو" 

 
رييس مرکز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به بروز موارد بيماري تب کريمه کنگو در فصل گرما و تاکيد بر لزوم رعايت موارد بهداشتي جهت جلوگيري از انتقال بيماري، گفت: از ابتداي امسال تا کنون 12نفر به اين بيماري مبتلا شده‌ و متاسفانه دو تن از آنها نيز جان باخته‌اند.

دکتر محمدمهدي گويا در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به کاهش 50 درصدي آمار ابتلا به بيماري تب کريمه کنگو تا اين مقطع زماني در سال جاري و نسبت به سال گذشته، گفت: از ابتداي امسال 12 نفر به اين بيماري دچار شده‌اند که از اين تعداد دو نفر فوت کرده‌اند؛ البته اين به هيچ عنوان نشان دهنده اين نيست که بتوانيم بگوييم موارد ابتلا به بيماري تا پايان سال نيز کمتر از سال گذشته خواهد بود.

وي تاکيد کرد: از آنجا که ابتلا به اين بيماري در فصول گرم سال بيشتر اتفاق مي‌افتد، پايان تابستان آمار دقيق‌تري از ابتلا به اين بيماري را خواهيم داشت.چه کساني به تب کريمه کنگو مبتلا مي‌شوند؟

گويا در ادامه انتقال بيماري تب کريمه کنگو به انسان را از سه راه محتمل دانست و گفت: معمولاً کساني به اين بيماري دچار مي‌شوند که با دام و حيوانات بيشتر سروکار دارند و کنه‌اي که منتقل کننده اين بيماري به انسان است از بدن دام به بدن انسان منتقل مي‌شود. کساني که در خانه دام نگهداري مي‌کنند، افراد شاغل در کشتارگاه‌ها، ساکنين مناطق روستايي که با دام ارتباط بيشتري دارند و… بيشتر در معرض خطر ابتلا به اين بيماري هستند. البته اين بيماري در دام آلوده، علامت ظاهري ندارد.

وي افزود: راه دوم انتقال بيماري، هنگام ذبح دام است. اگر ذبح به شکل اصولي و بهداشتي در کشتارگاه‌ها با حضور متخصصين مربوطه انجام شود، ديگر جاي نگراني براي انتقال اين ويروس از گوشت دام ذبح شده وجود ندارد؛ چراکه گوشت پس از ذبح به مدت 24 ساعت در فضايي به نام پيش‌سرد نگهداري مي‌شود که در همين مدت اگر ويروسي وجود داشته باشد، از بين مي‌رود.

رييس مرکز مديريت بيماري‌هاي واگيردار وزارت بهداشت، راه سوم انتقال اين بيماري را از طريق تماس با خون دام آلوده و يا ترشحات بدن دام آلوده دانست و گفت: کساني که در کشتارگاه‌ها کار مي‌کنند يا کساني که خودشان اقدام به ذبح دام مي‌کنند، ممکن است از طريق تماس با خون دام و يا ساير ترشحات بدن دام آلوده نيز به اين بيماري مبتلا شوند. همچنين در سال‌هاي گذشته گزارشاتي مبني بر ابتلاي پرستاران و پزشکان در مراکز درماني داشتيم. آنها در مواجهه با بيماري که هنوز بيماري‌اش تشخيص داده نشده بود، بدون پوشش مناسب و بي‌مهابا با خون و ترشحات بدن بيمار در ارتباط بودند که همين امر باعث انتقال بيماري به آنها شده بود.

وي در پايان شانس ابتلاء به بيماري تب کريمه کنگو از طريق خوردن گوشت را بسيار بعيد دانست و افزود: از آنجايي که معمولا گوشت، قبل از استفاده بسيار خوب پخته مي‌شود و همچنين رعايت نکات بهداشتي در کشتارگاه‌ها، بسيار بعيد است که فردي از طريق خوردن گوشت دچار اين بيماري شود. البته ممکن است اگر از جگر خام يا گوشت درست پخته نشده آلوده، استفاده کند، به بيماري دچار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي