جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 خبر خوش آغاز زيست شبانه در تهران  

 
بالاخره پس از مدت‌ها بحث و مذاکره و اما و اگرها و نگراني‌هاي امنيتي که درميان بود،پليس با اجراي طرح حيات شبانه در تهران موفقت کرد. اين طرح مدت‌ها در دستور کار و بررسي شوراي شهر تهران قرار داشت. طرحي که به موجب آن مراکز خريد و تفريحي و نيز رستوارن‌ها و کافي‌شاپ‌ها مي‌توانند تا 3 بامداد پذيراي شهروندان باشند.

زيست شبانه يکي از مهم‌ترين و ضروري‌ترين و در عين حال زيباترين امکاناتي است که يک پايتخت بايد داشته باشد؛ به‌خصوص پايتختي به وسعت تهران که روزهاي پرتردد و ترافيک و نيز از نظر کاري فشرده و کلافه کننده‌اي دارد و عملا براي مردم فرصتي براي رسيدن به مسائل خانوادگي و روزمره در طول روز بسيار کم است و گاهي شهروندان براي يک خريد خانوادگي مجبور مي‌شوند مرخصي بگيرند و يا از کار خود بزنند. چنين شرايطي ايجاب مي‌کند که شهروندان خسته اين شهر، امکان اين‌را داشته باشند که در ساعاتي از شب به خريد و تفريح و گردش در شهر بپردازند و به نيازهاي روحي و جسمي خود پاسخ دهند.

اکنون که پليس تهران نيز در اين زمينه اعلام آمادگي و همکاري کرده، مي‌توان شاهد شب‌هاي روشن و فعال و پرتحرک در شهر بود؛ فرصتي براي نشاط عمومي و هم‌افزايي اجتماعي. البته طرح زيست شبانه تهران فعلا محدود به 5 ناحيه ميدان وليعصرـ فاطمي، ميدان قدس ـ تجريش، صادقيه، نازي‌آباد و تهرانپارس است. پس از اجراي آزمايشي طرح زيست شبانه و مشخص شدن نقاط قوت و ضعف آن، طبعا مناطق ديگر شهر نيز به اين طرح خواهند پيوست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي