جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 رئيس قوه قضاييه:
 نظام بانکي و سازمان ثبت اجازه رشد شرکت هاي صوري و کاغذي را ندهند 

 
رئيس قوه قضاييه با اشاره به اينکه سازمان ثبت اسناد و بانکها بايد مانع رشد شرکتهاي صوري شوند، گفت: نظام بانکي توانايي شرکت ها در بازپرداخت تسهيلات و همچنين وثايق را به دقت بررسي کنند.به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله سيدابراهيم رئيسي در جلسه مسئولان عالي قضايي با تبريک عيد سعيد فطر و حلول ماه شوال، ابراز اميدواري کرد که امت اسلامي از برکات ماه مبارک رمضان بهره مند شده باشد و نورانيت روحي و معنوي ناشي از طاعات و عبادات در اين ماه، رو به افول نگذارد.

رئيس قوه قضاييه با اشاره به سخنان اخير رهبر معظم انقلاب اسلامي در مراسم سالروز ارتحال امام خميني (ره) و خطبه هاي نماز عيد سعيد فطر، اين فرمايشات بويژه در باب تبيين شخصيت امام راحل را مهم و کاربردي توصيف کرد و افزود: کليدي ترين نکته اي که مقام معظم رهبري در خصوص شخصيت والاي امام بزرگوار فرمودند، همان بحث مقاومت در برابر مشکلات و دشمني ها بود که اين امر مي تواند در زمان حاضر، بهترين الگو براي همه آحاد ملت باشد.

آيت الله رئيسي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تلاش برخي افراد در جهت رواج بي عفتي و ناهنجاري در جامعه تاکيد کرد: دولت، نيروي انتظامي و دستگاه قضايي مسئوليت دارند که از امنيت رواني و اخلاقي جامعه صيانت کنند و اجازه ندهند کوچکترين بي عفتي و ناهنجاري، جامعه را تهديد کند. از طرفي امر به معروف و نهي از منکر به موجب موازين شرعي و قانون اساسي جمهوري اسلامي، امري عمومي و وظيفه همه مردم است و دستگاه هاي انتظامي و قضايي نيز به موجب شرع و قانون، موظفند از آمران به معروف و ناهيان از منکر حمايت کنند.

رئيس قوه قضاييه در پايان با اشاره به مشکلاتي که شرکت هاي صوري و کاغذي براي مردم و کشور ايجاد مي کنند، خاطرنشان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بويژه اداره ثبت شرکت ها بايد همانند سازمان ثبت احوال که براي صدور شناسنامه افراد ابتدا هويت آنان را احراز مي کند، در ثبت شرکت ها و موسسات، هويت و اصالت شرکت يا موسسه را احراز کند.

آيت الله رئيسي ادامه داد: از طرفي بسياري از مردم که قرباني سودجويي شرکت هاي صوري و کاغذي مي شوند، ادعا مي کنند که بواسطه تبليغات اين شرکت ها در رسانه ها به آنها اعتماد کرده و پولي را در اختيار اين شرکت ها يا موسسات قرار داده اند. اين هم ادعاي بر حقي است زيرا به هر حال رسميت يک رسانه باعث مي شود آنچه تبليغ مي کند نيز رسميت پيدا کند و مردم به آن اعتماد کنند. بر اين اساس، رسانه ها نيز بايد هويت و اصالت يک بنگاه اقتصادي يا شرکت را پيش از انجام تبليغات، مورد بررسي قرار دهند تا مردم دچار مشکل نشوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي