جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1398/03/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6132

 خبر 

 يوکيا آمانو در نشست خبري:

تصميم ايران درباره کاهش تعهدات برجامي را رسما دريافت کرده‌ايم

مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در کنفرانسي خبري بر لزوم کاهش تنش‌ها تاکيد کرد.

به گزارش ايلنا، «يوکيا آمانو» در پاسخ به پرسشي درباره اين‌که آيا آژانس از بازگشت آمريکا به برجام استقبال مي‌کند، يا خير، گفت: وظيفه ما راستي‌آزمايي فعاليت‌هاي هسته‌اي است و نمي‌توانيم در اين باره نظر دهيم.وي همچنين گفت که برجام امروز دچار تنش شده است. بايد اين تنش‌ها را با گفت‌وگو تسهيل کرد.وي همچنين در واکنش به تصميم ايران براي کاهش تعهدات برجامي خود و اين که آيا آژانس در اين باره اطلاعي کسب کرده است، يا خير، گفت: سفير ايران در وين براي ما نامه اي آورد و يک کپي رسمي از بيانيه را دريافت کرديم.

ديده‌بان هسته‌اي سازمان ملل متحد همچنين گفت که آژانس به نظارتش بر عدم انحراف ايران از توافق پادمان ادامه خواهد داد.

وزير خارجه آلمان:

تلاش مي کنيم برجام ادامه يابد

ايرنا : وزير خارجه آلمان بارديگر بر حمايت سه کشور اروپايي از برجام تاکيد کرد و گفت: تلاش مي‌کنيم برجام ادامه يابد.

هايکو ماس ب در نشست خبري مشترک با وزير امور خارجه، با تشکر از محمدجواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان به خاطر استقبال از وي و هيات همراه گفت: مهم است که گفت‌وگوهاي ايران و آلمان در شرايط کنوني انجام شده و تبادل صريح نظرات صورت بگيرد. ما در منطقه‌اي حضور داريم که شرايط حساس و جدي دارد و افزايش تنش و رسيدن به مراحل نظامي فکر نمي‌کنم در راستاي منافع هيچ کسي باشد. به همين خاطر لازم است از رسيدن به اين شرايط جلوگيري کنيم.

وزير امور خارجه آلمان ادامه داد: در اين چارچوب تلاش مي‌کنيم اينستکس هم در قالب سه کشور اروپايي و هم فراتر از آن راه‌اندازي و اجرايي کنيم.وي ابراز داشت: آلمان همچنان از برجام حمايت مي‌کند. ما معتقديم که رسيدن به برجام کار درستي بوده است. همچنين به رسميت مي شناسيم که ايران خواهان دريافت حقوق خود در چارچوب برجام است تا بتواند از منافع آن استفاده کند.

وزير خارجه قطر: دوحه از آمريکا در تقابل با ايران حمايت نمي‌کند

وزير امور خارجه قطر تصريح کرد که کشورش نمي‌تواند از سياست‌هاي آمريکا عليه ايران حمايت کند.

به گزارش آنا از پرس تي وي، شيخ محمد بن عبدالرحمان آل ثاني به خبرنگاران در لندن اعلام کرد که کشورش نمي‌تواند از سياست‌هاي آمريکا عليه ايران حمايت کند.

وزير خارجه قطر تأکيد کرد که دوحه نمي‌تواند حمايت کاملي از سياست‌هاي آمريکا در قبال ايران داشته باشد زيرا کشورش با ديدگاه‌هاي منطقه‌اي به اين موضوع مي‌نگرد.عبدالرحمان آل ثاني ادامه داد که موضع کنوني آمريکا در قبال ايران فاقد نشانه‌هاي حرکت روبه‌جلو است و هيچ پيام سازنده و مثبتي در برندارد.وي تصريح کرد: «ما نمي‌خواهيم بين دو قدرت ايران و آمريکا برخوردي صورت گيرد زيرا ما خودمان در اين ميان متضرر مي‌شويم (زيان اين درگيري به ما هم مي‌رسد).»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي